BG2: Draci

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Kterého draka máte nejraději?

Jierdan Firkraag
21
27%
Thaxll'ssillyia
9
11%
Adalon
18
23%
Nizidramanii'yt
1
1%
Drak z pekla v skúške pýchy
3
4%
Saladrex
10
13%
Zelený drak zo Strážcovej tvrze
3
4%
Drakonis
3
4%
Fll'Yissetat
0
Žádná hlasování
Abazigal
11
14%
 
Celkem hlasů: 79

Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

No konečně.:-D :applause:
Abazigal se mi ale zdá mnohem slabší než Drakonis. Možná je to tím, že jdu na něj zas s oněco lepšími postavami než na mladýho, ale už si ani vůbec nepamatuju co přesně dělal, takže nijak neporadím.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Abazigal mi taky problémy nedělal, ale u Drakonise jsem taky tady plakala, byla to dřina ho porazit, ale nakonec se zadařilo. Na těhle bojích je pak krásný ten opojný pocit vítězství, které zdánlivě nebylo zadarmo. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Příspěvek od Danča »

jojo. To je pravda.Říkám si, že zakouzlím na salamandra, který je u něj ovládnutí, a ten pak na A. zaútočí.Jen nevím jestli není odolný na magii (salamandr)
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Já mám nejraději Saladrexe a navím proč. Asi proto jak je mi vždycky ochotný pomoci a nechová se nafoukaně....tedy alespoň ne moc 8-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Vanda: Já na Firkraaga metodou "Hrr na ně..." šel čtyřikrát, pokaždý rychlá smrt. Pak jsem použil trochu nečestnou taktiku, když jsem hodil šest Smrtících mraků tak, aby mě neviděl. Tim přišel o polovinu HP a pak na něj vlítlo moje komando já (Drakobijec), Minsc (Lilarcor), Valygar (Zuřivost nebes) a drak šel pod kytky (chudáci Jan, Nalia a Valygar :cry: )
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
kafe
Sigilan
Příspěvky: 34
Registrován: 5.7.2007 15:09
Bydliště: Plzen

Příspěvek od kafe »

Na Drakonise mi stačí jen dvě postavy v první linii, kteří ho rubou. Povolám elementála s Planetarem, kteří se mi starají o dotěrné potvůrky, vyvolané drakem a pak stačí řezat, řezat a řezat, k tomu léčit, léčit a léčit, občas přihodit nějaké to Zlom, Proraž kouzlo apod. a milý Drakonis leží jedna dvě.
Uživatelský avatar
Backslider
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 23.9.2007 13:26

Příspěvek od Backslider »

Jediní draci, které nechávám žít, jsou Adalon, Fll'Yissetat a Saladrex (tudíž i nejoblíbenější, ale jednička je přece jen Saladrex)... Největší problémy mi vždycky dělal ten mizera Drakonis... Napoprvé jsem se hodně natrápil, než šel pod drn...
Naposledy upravil(a) Backslider dne 30.10.2007 20:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DC20
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 29.10.2007 11:05

Příspěvek od DC20 »

Na Firkraaga je velmi dobry prst smrti :mrgreen:
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od 90210 »

vsechny hry na infinity hraju trochu specifickym zpusobem, kdy vsechno resim hrubou silou a kouzlim jen v pripade nejvyssi nouze a vesmes nemam problemy. z tech cca 300 kouzel jsem i po tech x dohrani BG + datadisk a BG 2 vyzkousel odhadem asi tak 30, kdy jsou mymi nejpouzivanejsimi kouzly magic missile a oblibeny prutokovy fireball + web, ktery pozdeji nahrazuju silnejsimi verzemi. vsichny draci se daj vyridit vyvolanim nejakych sidekicku z kouzelnych predmetu, obestoupenim a keldornovym dispelem. vyjimkou byl draconis, u nej jsem byl se svym zpusobem hry docela zoufalej (obtiznost podle pravidel) a dokonce jsem poprvy v zivote pouzil popularni time stop. to byla fakt nehorazny hovado a do te doby rozhodne nejtezsi souboj ve hre vubec. naopak na jeho tatu nebylo treba pouzit jediny kouzlo.
Uživatelský avatar
R@gn@rok
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 29.1.2009 12:37
Bydliště: Icewind Dale

Re: BG2: Draci

Příspěvek od R@gn@rok »

Z draků u mne vítězí jednoznačně Saladrex,miluji tu jeho povýšenost a tak trochu i narcisismus. I když vlastně většina draků v Bg 2 je na tom obdobně !
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od sevencreature »

90210: Vřele doporučuji Tactics - potom hádám dokážeš ocenit, že magie je mocnější meče :wink: A taky proto, abys poznal, že draci ve "vanilla" ToB byli vlastně úplně krotcí.

Jinak mě při prvním hraní ToBu dal Abazigal zabrat mnohem víc než Draconis. Obecně (teď nevím, jak v Tactics - tam jsem je až tak nepoužíval) jsou draci na vyšších levelech víceméně směšní, protože stačí mít zloděje, co má vylepšené pasti.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Razfallow »

Místo Tactics doporučuji spíše Sword Coast Stratagems II. Pokud tedy chcete, aby nepřátelé nepodváděli a používali schopnosti, které jsou dostupné i vaším postavám.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od sevencreature »

Razfallow: Tactics jsem doporučoval z hlediska zábavnosti a rozumné obtížnosti (tj. není nějak zvlášť těžký - když jsem ho bez problémů zvládl i já :mrgreen: ). Ale hlavně proto, že se tam dobře využije většina kouzel ve hře.

SC II vypadá zajímavě, ale divím se, proč tam autor protlačuje některé podivnosti (kouzlení na postavy s Improved Invisibility, změnu Greater Restoration (moje oblíbená záhada z BG 2) a podobně :think:).

Díval jsem se na Improved Anvil, ale zdá se, že jeho autor trpí trochu mesianistickým komplexem nebo něčím podobným :think:

EDIT: AD IA - mod se zdá být zajímavý (ač tedy taky trochu Mary Sue - zdravím db-her), ale chování a přístup jeho autora je tedy něco.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Razfallow »

sevencreature píše: SC II vypadá zajímavě, ale divím se, proč tam autor protlačuje některé podivnosti (kouzlení na postavy s Improved Invisibility ...
Autor tím chce oslabit kombinaci SI:D + II.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od sevencreature »

To chápu, ale přijde mi to zbytečné (a nefér). No, ale je to asi volitelná komponenta :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“