Our Hero

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Our Hero

Příspěvek od Jab »

Takto má vypadat dle Wizards of the Coast (vlastníci licence DnD) hlavní hrdina Baldur's Gate. - http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Abdel_Adrian

Btw z jiných zdrojů jsem se dozvěděl, že se má vzdát Bhaalovy esence a vrátit se do Candlekeepu. Osobně by mi byla milejší jiná budoucnost - přijetí božství a následný boj proti Cyricovi i nově postanuvšímu Baneovi. Porazit tyhle dva, tak by se stal jedním z trojice Greater Powers of Evil (Talos, Shar, Cyric a později budou asi s Banem čtyři).
Mmj. též je v romantickém vztahu s Jaheirou, kterou v knihách (jež o Abdelu Adrianovi vyšly) podvádí s Bodhi, které pomáhá proti Aranovi. Ale celkově jde spíše o kladného hrdinu (koneckonců odmítne božství).
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Hm, fůj, můj <CHARNAME> by se nikdy takhle blbě nejmenoval. :lol:
Osobně se mi moc nezamlouvá, když si někdo smyslí, že byl charname takový a makový a přitom je to jedna velká proměnná daná hráčem. To je asi stejně skvělé, jako když někdo na jiné wikipedi rozhodne, že Jedi Exile byla mermomoci ženská. Ale co, ať si wikipedisti píšou co chcou, takovéto vypytlíkované vycucané smyšlené profily mile rád přeskočím a radši si domyslím svou gejmplej verzi. ;-) Pokud se má vzdát esence a chodí s Jaheirou tím hůř, po těch knihách radši pátrat nebudu. Každopádně zajímavé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 2.10.2005 11:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Resurrection »

To je narez. Navic se to tvari tak ze nejdriv byl ten pribeh a postava a az POTOM vzniklo BG podle toho. Pritom to bylo presne naopak. Jak se zda aby z uzasneho pribehu BG nekdo vytriskal prachy. Vazne otresna demagogie a smysleny kydy jak rika Landor.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: Our Hero

Příspěvek od Fixer040 »

nevim co mas proti Jaheire a vzdani se essence,tak jsem vubec poprve dohral BG 2,i kdyz to jeho jmeno je hrozny :twisted: no a Jedi Exile byla zenska(ja osobne ale hraju vzdycky chlapa :lol: ) a kdyby ses nejak hloubeji zajimal o SW tak s nazorem ze si hral chlapa a tak je exile proste chlap bys letel :mrgreen:
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Our Hero

Příspěvek od 90210 »

tezko by nekdo mohl vymyslet stupidnejsi radoby ultracool jmeno, nez je abdel adrian a ta knizka podle BG bude neco podobnyho, jako je knizka podle hry diablo - priserny skvar, ktery by nikdo jiny, nez fanousek hry necetl, ale zaroven chytry tah, protoze tech fanousku hry je HAFO. na ty forgotten realms wiki jsem cetl nejaky nastin pribehu a uprime receno, moc me to nenadchlo, videl bych to jinak.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Our Hero

Příspěvek od Cesare »

Něco málo jsem o tý knížce četla a - nešla bych do ní...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Our Hero

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Se vůbec nedivím, že se vzdal esence, kdybych měl tak blbé jméno, jako Abdel Adrian, tak bych se to snažil utajit, a ne aby ho ještě někdo vzýval. Jinak sice jsem to nečetl, ale odhadl bych to na brak, kterej chce vydělat na předloze. navíc se mi děj BG nikdy nezdál nějak moc extra zašmodrchanej, takže zápletka by musela být přinejmenším primitivní nebo dost obohacená a ve druhým případě bych moc nevěřil kvalitám autora...
Mimochodem jsem si ve hře nikdy nevšiml, že by měl charname nekrofilní sklony :naughty: :naughty: :naughty: .
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Our Hero

Příspěvek od Miros »

Nevíte, kde by se ta kniha dala koupit? (nevěřím, že to bude nějak dobré,ale chtěl bych to zkusit :-) ) Docela pochybuji, že bude český překlad takže mi bude zatím ničemu(snad se anglinu někdy naučím :-D ). A ještě sem četl, že jako knižní trilogie Drizzt existuje i Elminister? Ale jestli existuje tak asi taky jenom anglicky, že? :cry:

Tady o tom píšou: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Elminster_Series

Všiml si taky někdo, že na anglické Wiki je toho 100x víc? O další důvod naučit se anglicky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Our Hero

Příspěvek od Zakat »

Česky pouze vyšel ten Drizzt (8 knih, devátá v dubnu) a kdysi od návratu Moonshae a Maztica, to je myslím vše.

AD Elminster - ano pouze AJ, více infa zde: http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Elminster_series
Toho bych rád viděl v češtině...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Our Hero

Příspěvek od Miros »

Třeba se jednou dočkáme...nebo naučíme anglicky :-D
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Our Hero

Příspěvek od 90210 »

ja bych si to mozna i precetl, nejsem nijak jazykove omezenej. mohlo by to bejt zajimavy cteni na leto nekam k vode.:0)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“