BG vs. IWD

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ja mozem porovnavat akurat tak BG2 a IWD2 a IWD ma ocarilo viac ;-) na oko lahodnejsia, viac k mojmu stylu hrania, tretia edicia pravidel(skoda, ze nie reevidovana 3.5 :-( ), skratka bomba :-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Hratelnostně je to nějak takhle:

a) Baldurs Gate 2
b) Icewind Dale (+ datadisky = jedinečná kombinace)
c) Icewind Dale 2

I Icewind Dale2 je skvělej, jenže mě při každým hraní pořádně chytne až po ledovím paláci. A první Baldur tady snad ani nemusí bejt, protože graficky padá před všemi třemi hrami výše...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

SlipKnoT: BG1 nezařazuješ pouze kvůli grafice?

Jinak u mě je to i s datadisky takto:

1. Baldur's Gate II
Hned po PST první infinity hra, po úvodním dungeonu poměrně v rozpacích, ovšem jak se ta hra pak rozjela! Trochu slabší akční ToB.

2. Baldur's Gate I
Na začátku spíše jakási nostalgie, hodně rozvleklé, trochu zabugované a nevyážené (myslím obtížnost základní hry a datadisku), avšak v průběhu hru to člověka táhne stále více a ke konci je to skvělá jízda. Ačkoli znovuhrání v nejbližší době asi neplánuji, příjemné vzpomínky rozhodně převažují.

3. Icewind Dale
Nejprve uchvácení - malebná grafika, atmosféra - za okamžik následované rozčarováním, kdy je slabá příběhová nitka překryta hromadami opravdu nudných soubojů. Dostal jsem se téměř ke konci základní hry, ale pak s tím prostě práskl - vždy, když se na malou chvíli objevil právě příběh, začalo to být zase super, ovšem pak následovala ještě delší série bitek, bleh.

Z tohoto důvodu jsem o IWD2 ani v nejmenším neuvažoval, mě tahle akční rubanice prostě nebaví, mimochodem nejzábavnější bojová IE hra je pro mě Torment. A série BG tedy u mě před IWD jednoznačně vede.
Naposledy upravil(a) MCZ dne 29.9.2007 14:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

No, dá se to tak říct... Navíc je ve hře strašně nízká hranice xp. A ještě se tu navíc stejně řeší spíš grafika než hratelnost.
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Příspěvek od Saruman »

Co pořád všichni mají s tím prvním dungeonem v BG2? Uznávám, že dungeony obecně v pokračování za moc nestojí, ale ten Irenicův je dle mého jeden z těch lepších. Navíc se v něm nachází vůbec nejobsáhlejší knihovna z celé série.

MCZ: S Icewind dale I jsem dopadl obdobně. Ta hra je únavný stereotyp, ve kterém mě k dalšímu postupu hnal tak maximálně příslib nových hudebních motivů. A druhý díl je ještě daleko horší...

SlipKnot: Sám jsi začal porovnávat hratelnost....
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Saruman píše:Co pořád všichni mají s tím prvním dungeonem v BG2? Uznávám, že dungeony obecně v pokračování za moc nestojí, ale ten Irenicův je dle mého jeden z těch lepších. Navíc se v něm nachází vůbec nejobsáhlejší knihovna z celé série.
Mně Irenicův dungeon nepřijde ani tak slabý ve srovnání s jinými dungeony, ale spíš se zbytkem hry.

Z kobek, jeskyň apod. v izometrickém kabátě celkově nijak neučůrávám, to už spíš Arx Fatalis, kde se s třetím rozměrem objevuje zajímavější architektura interiérů a prostředí tak dostává hutnější atmosféru.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Saruman: Ano, jeden z těch lepších, ale většina lidí ho prošla mnohem víckrát než jakoukoliv jinou lokaci ve hře, takže je už prostě nudí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Adieu píše:
Saruman píše:Co pořád všichni mají s tím prvním dungeonem v BG2? Uznávám, že dungeony obecně v pokračování za moc nestojí, ale ten Irenicův je dle mého jeden z těch lepších. Navíc se v něm nachází vůbec nejobsáhlejší knihovna z celé série.
Mně Irenicův dungeon nepřijde ani tak slabý ve srovnání s jinými dungeony, ale spíš se zbytkem hry.
Přesně tak, asi jsem ze začátku očekával příliš, a bloumání tmavými chodbami mě tedy moc nebavilo; nápaditost tomu neupírám, ale opravdu jsem doufal, že takový nebude i zbytek hry (osobně mám venkovní prostory mnohem raději).
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

No, ten Irenuicův dungeon je skvělej. Mě se líbý. Jinak, že je Icewind Dale stereotypní? Hmmm... Mě přišel stereotypní, poprvý, keď jsem tu hru moc nepobíral. Jinak, hrál jsem ho mockrát, je to skvělá hra se skvělou armosférou. Mňam! :-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

První dungeon mě napoprvé docela bavil, ale po x té už je to trochu nuda když musím mít pořád stejné postavy a předměty.

Když už mám srovnávat BG s IWD... no to by dopadlo skoro jako srovnání BG vs Diablo :-)
Prostě IWD1 je na jedno, dvě zahrání docela fajn a s celkem pěknou grafikou, ale je to jen rubanice bez příběhu (resp on tam nějaký je, ale já si ho ani po dvou dohráních moc nepamatuju) a bez zajímavých NPC.
IWD2 jsem zatím ani nedohrál.

A grafiku u BG1 řeší Tutu...
Uživatelský avatar
Backslider
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 23.9.2007 13:26

Příspěvek od Backslider »

Irenicův dungeon mi napoprvé sice přišel nudný, ale teď už mi přijde jako docela solidní začátek hry...
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Mě nikdy Irenicův dungeon nenudil. Co se týče příběhu v Icewind Dale, je dobrej ;-) . A ve dvojice je to ještě lepší... Je rozdíl mezi tim, když někdo hraje a příběhu si nevšímá (sám přece řekl, že si ho ani nepamatuje) a když někdo hraje a příběhu si všímá. V Icewind Dale je příběh sice jednoduší, ale pořád je dobrej... Ne, nevymluvíte mě to, sami víte, že to tak je!
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

v IWD2 pribeh je, je citelny, povedal by som, ze vsade naokolo a je dobry ;-)

a uvodny "dungeon" ma NWN vyrieseny :dancing: :applause:

navyse po x-tom dohrati mate moznost si vybrat ktoru kapoitolku si chcete pustit ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Valiant
Sigilan
Příspěvky: 95
Registrován: 6.1.2006 9:49
Bydliště: Levice (hometown), Sliač (worktown), Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valiant »

Ja IWD zbožňujem, obidva diely, nemôžem si pomôcť... Ale samozrejme, najviac ma uchvátila BG2, či už s datadiskom alebo bez neho...

Poradie:

- BG2
- IWD1 + ddsk
- IWD2
- BG1 + ddsk
Kiski aka Valiant, the 3ds Max mage
Slovakia
Tower Of Deception creator

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“