BG vs. IWD

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

drake127 píše:Já naopak ToB považuju za vynikající datadisk. Ta inflace předmětů, schopností a kouzel získá svoje opodstatnění a využití - ne, že Time Stop sešlete jednou - máte možnost si vyzkoušet různé strategie a takové speciality jako jak zabít draka za dvě kola (ne, nemyslím na Finger of Death)

Byl bych všemi deseti pro, aby se vydal nějaký datadisk pro PST, kde by se taky daly pěkně vyzkoušet nová kouzla s průvodními videy.
JJ, IWD1 je take velice primocare a presto velmi oblibene, myslim ze je to tak dobre vsechny hry by nemeli vypadat stejne. Proto ta primocarost datadisku, ale naopak rozlehlost s mnozstvim ukolu v SOA.
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Datadisk ToB je asi nejlepší RPG datadisk všech dob, právě ho hraju a je to paráda, i když nemůžu zabít Mellissan. Co se mi na něm nelíbý? Hmm, všechno je na něm skvělý ale grafika bg II už asi vážně stojí za prd. ICEWIND DALE má grafiku zatim dobrou, řekl bych že je o dost lepší než v bg. Takže to mi vadí na BG.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

SlipKnoT píše:(...)ale grafika bg II už asi vážně stojí za prd.
Tak tohle je fakticky divná věta. Grafika BG2 je stejně pěkná jako před rokem či pěti a troufám si tvrdit, že bude stejně pěkná i za pár let. S IWD mi přijde relativně na stejné úrovni. (Já tě nepřesvědčuju, jen kroutím hlavou.)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

mno ja suhlasim so Sliknotom :-? IWD2 na 1280*1024 pri 17" vyzera VELMI pekne, zatial co BG2 je naozaj za prd :-)

ale to je asi len mopj a slipknotov nazor, takze sa nam ho pokuste vyvratit, prekrutit a nejakou sarkastickou poznakou nas ponizit, prosiiim :-D
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

xRage píše:mno ja suhlasim so Sliknotom :-? IWD2 na 1280*1024 pri 17" vyzera VELMI pekne, zatial co BG2 je naozaj za prd :-)

ale to je asi len mopj a slipknotov nazor, takze sa nam ho pokuste vyvratit, prekrutit a nejakou sarkastickou poznakou nas ponizit, prosiiim :-D
Ja souhlasim taky ze ma iwd1 lepsi grafiku,ale BG2 celkem na tu dobu taky ujde,zas az takovy rozdil to neni(a porad se na to da koukat)
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

BG2 má grafiku dobrou, ale ne na tuhle dobu. IWD má grafiku lepší, nebo to dělá to prostředí? I když se dá na grafiku BG2 ještě dívat, není to nic EXTRA.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

No, já sice IWD hrál jen velmi opatrně, ale ta grafika mi přišla malovaná trochu jinak, takže snad i může vypadat trochu lépe .. rozhodně se ale nejedná o vyspělou technologii, jako spíše o to, že se ti tenhle obrázek (nebo léep styl kreslení) líbí víc než ten druhý.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

SlipKnoT píše:BG2 má grafiku dobrou, ale ne na tuhle dobu.IWD má grafiku lepší, nebo to dělá to prostředí? I když se dá na grafiku BG2 ještě dívat, není to nic EXTRA.
Tak ono uz na dnesni dobu neni nic exra ani iwd1, mozna efekty kouzel jeste ujdou, tak jsou to stare hry (ale jsou hry, ktere jsou stejne stare a uz dnes kdyz se na tu hru podivam tak jsem zarazen :-D ) BG2a iwd1 ma celkem pomalu starnouci grafiku (divna veta,ale doufam pochopite jak jsem to myslel :-D )
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

JJ, s tou pomalu stárnoucí grafikou si to vystihl. Podívej se na nějaký podobně starý RPG.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Tak 2D grafika stárne obecně pomaleji než jakýkoliv pokus ve 3D, nicméně třeba IWD je starší než BG2, takže tady to bude skutečně spíš otázka dojmu.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

No možná se mi jen zdá že má iwd lepší grafiku. Dokážete si někdo představit BG II v zasněženém prostředí?
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

SlipKnoT píše:No možná se mi jen zdá že má iwd lepší grafiku. Dokážete si někdo představit BG II v zasněženém prostředí?
JJ, ten snih dela hodne , ale iwd ma i celkove lepsi efekty pri kouzleni.
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Podle mě IWD1 vypadá na pohled opravdu o dost lépe, ale je to možná taky proto že IWD má imho perfektně sladěné prostředí hry se vzhledem UI.
Uživatelský avatar
Drow Assasin
Sigilan
Příspěvky: 81
Registrován: 26.6.2007 20:21
Bydliště: Mezzobarrezan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drow Assasin »

tj iwd a iwd II se mi libej vic nez BG a BG 2 ale ty kouzla v iwdckach sou fakt super
je na to mod efekty kouzel z IWD do BG 2
Lépe je být po ruce s deseti muži než daleko s deseti tisíci .

Tamerlán


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

IWD1 i IWD2 mají dle mého lépe navržené lokace než BG2. Jsou o dost zajímavější, pestřejší a hezčí. :-P
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“