Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od Mecker »

Proč bych se jim měl vyhýbat? Přece ty lokace procházím kvůli nim a zkušenostem z nich.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od Field Mouse »

Mě přijde dobrodružnější se kolem beholderů proplížit s tím, že pokud by mě odhalili, tak mi za dvě kola usmaží polovičku postav, než házet na ně z dálky mraky a koule a využívat chyby hry, že tam budou stát, dokud nelehnou, pro prťavých pár XP.
Problém hry je ten, že lze celkem kdekoli a kdykoli bez problémů odpočívat, takže strategie typu hodím jim tam tři mraky, vyspím se a mám je znovu, je bohužel účinná, což u člověka evokuje pocity, že musí nutně všechno vyzabíjet, když už je to dítě Bhaala.
Kdyby se po odpočinku objevilo u skupiny duo beholderů, kteří šli v oné oblasti s intimním záměrem na procházku, tak by to bylo o něčem jiném. A mnohem realističtější. Podobně, jako je to třeba v tacticsech v Irenicově dungeonu s trpaslíkama.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od 90210 »

mam pocit, ze na beholdery hodne platil uz lesser air elemental, nebo jinej ze summonu nizke urovne.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od Bhaall »

Polní myš: Zkus tam dát hodně módu typu SCSII a uvidíš, že to taková sranda není :)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od Field Mouse »

Nedávno jsem objevil, že vůbec nějaké módy existují, a nainstaloval si tacticsy a je to jen o důvod víc, proč na devátým levelu neútočit na všechno, co má pod sebou červené kolečko. Třeba ten les u Trhova by má družina na nejtěžší obtížnosti pižlala tak týden herního času (a to si nejsem jistý, jestli ty šouravé hromady nejsou imunní na slabší zbraně, jen Jaheira má Illichův kyj +3, jinak tam mám samé šitky). Stejně tak skupinky trollů duchů je lepší na těchto pidiúrovních moc nezlobit, po trojitém větším příkazu standardně zůstává vzhůru tak jedna postava.
Obecně se snažím nechodit do soubojů, pokud to není nevyhnutelné, ve kterých mají protivníci solidní šanci na vítězství - v reálu by se postavy chovaly stejně. Až bude družina o tři čtyři úrovně výš, tak veškeré zlo slabší než lich s démonem seznámím s podrážkami svých rychlostních botek, do té doby si nebudu zbytečně opotřebovávat load tlačítko :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od Bhaall »

Tak to asi děláme všichni 8-) ze začátku udělat co nejvíc městských questů a vytáhnout lvl :)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“