BG1: Propuštění družníci

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
mechanix
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 12.10.2007 12:28

BG1: Propuštění družníci

Příspěvek od mechanix »

ahoj,
chci se jen zeptat, kde cekaji postavy po propusreni z druziny, napr Xan...
..teda aspon doufam, ze to funguje nejak podobne jave ve 2ce a medene celence 8-)
potreboval bych je na chvili propustit a nabrat jine kvuli drittzovi-smejdovi....
DIK za radu
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Myslím, že zrovna Xan prostě odejde...a ostatní mám dojem taky po čase prostě zmizí...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Chování v jedničce je trošku chaotické ve srovnání s druhým dílem.
Některé postavy zmizí, pokud je nepřibereš do party do určité doby - např. Khalid s Jaheirou, Xzar s Montaronem - do 3. kapitoly, nebo pro změnu pokud nesplníš jejich úkol dostatečně rychle - kupř. Minsc.
Na tom jestli postava zcela odejde nebo počká na místě, kdes ji zanechal hraje největší roli (imho) NPC Reaction, která je ovlivněná tím, jak vysoké charisma a reputaci máš. Čím vyšší, tím větší šance, že družiník nezmizí natrvalo. NPC Reaction též ovlivňuje, zda se k tobě postava vůbec přidá.

Pokud bys měl problém s některým konkrétním hrdinou, zkus se podívat na http://www.dudleyville.com/bg1/index.htm pod mapu, kde jsi postavu přijal do party. Má-li totiž nějaká specifika, bude to tam zmíněno.
Nicméně jestliže je propouštíš pouze na tu chvilku s Drizztem, imho to půjde bez problémů.
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Příspěvek od Danča »

Můžu mít postavy z BG1 i ve dvojce?Myslím Branwen, Xar,aj.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Danča: Jen ty, které jsou v tomto seznamu

Minimálně Xan tam je...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

v BG1 hodne se hodne postav s neutralnim a zlym presvedcenim pri vyhozenim z party urazi a odejde navzdy (napr. xan a branwen, kteri jsou v parte z vdecnosti za zachranu. pokud je vyhodis tak prohlasi, ze uz si to odslouzili a odejdou), ostatni vetsinou cekaji na miste vyhozeni.
fík
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 20.5.2007 20:40

Re: BG1: Propuštění družníci

Příspěvek od fík »

Já Xana vyhodil, on se urazil, ale když se na to místo vrátíte později, zase tam je. Zase třeba řekne to samé a zase zmizí, ale po nějaké době se zase přidat může. Branwen také. Mě se ale u Xana stalo to, že neměl žádné věci a řekl to samé co řekl když jsem ho osvobozoval. Že ten jeho Měsíční meč je v Mulahayově truhle v dolech, ale tam se znovu neoběvil. To už ho asi nedostanu zpátky co?
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: BG1: Propuštění družníci

Příspěvek od Mecker »

Ne. Neměl si ho vyhazovat!
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: BG1: Propuštění družníci

Příspěvek od Cesare »

fík píše:Já Xana vyhodil, on se urazil, ale když se na to místo vrátíte později, zase tam je. Zase třeba řekne to samé a zase zmizí, ale po nějaké době se zase přidat může. Branwen také. Mě se ale u Xana stalo to, že neměl žádné věci a řekl to samé co řekl když jsem ho osvobozoval. Že ten jeho Měsíční meč je v Mulahayově truhle v dolech, ale tam se znovu neoběvil. To už ho asi nedostanu zpátky co?
To se mi jednou stalo taky. Nic zlého netušíc jsem ho nechala čekat v lese, aby tam v klidu počkal než já a zbytek družiny odbojujem jednu klíčovou bitku - a když jsem ho chtěla nabrat zpátky, tak odešel. Takže jsem si sundala reputaci z heroic na nějakejch 10 - a to zas pro změnu předvedl přesně to, co popisuješ.
To bylo poprvý a naposled, co jsem Xana "odložila"...;-) Bez něj se prostě žádná moje BG1 parta neobejde.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
fík
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 20.5.2007 20:40

Re: BG1: Propuštění družníci

Příspěvek od fík »

Neměl jsem neměl. Teď používám Dynaheir. Ta je taky gut jen místo meče mám u ní prak, ale zase se jí nic nestane Xan je moc slabej na šermování:-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG1: Propuštění družníci

Příspěvek od sevencreature »

fík: Tys posílal Xana bojovat s mečem? :shock: :lol: :lol: :lol: Už se nedivím, že radši utekl :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
jablon
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 3.9.2011 18:11

BG1: Vyhození společníků

Příspěvek od jablon »

Zdravim, proc Xan a Brawen zmiznou kdyz je potrebuju jen na chvilku "odlozit" a vzit nekoho jineho? Jde tomu nijak zabranit? Da se pripadne nekde zjisit jake postavy me opusti pokud je vyhodim a jake zustanou na miste, kde jsem je propustil?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

jablon: V návodu od Dana Simpsona je u popisu NPC (vi. Companions) zmíněno, zda v případě propuštění odcházejí nadobro.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“