BG2: Nehratelná Jaheira

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
bruanitos
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 26.4.2006 23:33

BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od bruanitos »

Že má Jaheira zabaguvanou romanci je všeobecně známo, já však řeším i jiný problém. Nevím jestli se to stává jenom mě nebo i někomu jinému, ale pokaždé když hraju BG2 řeším záseky postav (supinová AI vypnuta). V původní hře to dělala kombinace Jaheria - Areire. Teď když mám Searileth, tak se zasekává ona a Jaheira. Když vyhodím Jaheiru, tak je Searileth v pohodě, naopak když vyhodim Searileth tak se Jaheira seká stále. Všiml jsem si že se tahle chyba začala projevovat vždy po nějakém romančním rozhovoru, takže bych se chtěl zeptat jestli lze další rozhovor vyvolat násilně. Trpělivost mě při sekací chůzi opustila.

A nebo, má někdo tip na náhradu místo Jaheiry? Sice přijdu o své oblíbené Harfeníky, ale co :). Když už jsme u toho jaké Mod NPC je podle vás dobré? Ta infantilní vyvolená blbka mě už taky nebaví. Samé thou a thy a v Sigilu už jsem sní byl. Moje parta totiž zůstane na Yoshimovi (Imoen) a Edwinovi.

PS: moje ideální NPC je žena, přitažlivá, vášnivá romance a kouzlící sklony (všechny postavy z původní hry už mám na skrz prolezlé :-))
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od sevencreature »

IMO nejlepší NPC co jsem poznal je Tashia. Za prvé perfektní povolání, které ve hře chybí a za druhé je to asi nejméně otravná NPC ze všech - tj. romance je docela prima. Plus myslím, že už jsou opravené ty bugy (eh, ty "bugy" byly ty, že v určité části hry absolvuješ souboj se skupinou mágů, kteří mají dost silné vybavení a po jejich smrti ho můžeš sebrat - tj. měl bys třeba 3x Amulet of Power :anxious: - čili trochu silné :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od Vlasák »

bruanitos: pokud máš zapnutou AI (a nevyužíváš ji), tak ji zkus vypnout.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
bruanitos
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 26.4.2006 23:33

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od bruanitos »

sevencreature: díky za tip, zkusím jí rozehrát. 3x AoP je bug? To teda promiň ale můj Carsomyr + 12 Doomsday a Amulet of Anihilation tvoří mnohem lepší kombinaci. (Každou sekudnu sešle automaticky kvílení banshee). Tři Amulety of Power tak působí jako bábovičky na pískoviště a klidně bych je přehlédl :whistle:. Tak dobrá, možná to je trochu bug, ale hratelný bug, narozdíl od nutnosti hledat vozíček pro Jaheiru a Searelith.

Vlasak: Ano AI je vyplá
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od Vlasák »

bruanitos: ono to totiž vypadá na nějaký zasekaný script něčeho. To má tyhle projevy, že postava, která ten script "jede", či se jí týká, se zasekává. Řešení je nejsnadnější asi reinstall... Samozřejmě by to šlo postupně zkusit examinovat, ale to je dost na dlouhé lokte.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
bruanitos
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 26.4.2006 23:33

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od bruanitos »

Vlasák: To spíš než reinstal půjde Jaheria pryč :), ikdyž by mě zajímalo zda reinstal pomůže. Překvapuje mě totiž, že se tenhle problém nestal ještě někomu jinému, já ho zažívám skoro vždy a pořád ve stejném momentu (v Athkale ještě před zaplacením jedné z frakcí). A to jsem BG2 hrával na jiných strojích, systémech, patchech a modifikacíh.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od Vlasák »

bruanitos: no, on se stává - nevím sice, jak často, ale stává ;-) Pravděpodobná příčina je kolize podmínek ve scriptech - tj. že se tam kupříkladu nějaká akce zacyklila, což Jaheiru "přeruší". Je ale zvláštní, že jestli jsem to dobře pochopil, stává se ti to pořád - na jiných pc (což až není tak významná změna - pokud se to má zacyklit, tak se zacyklí bez ohledu na hardware nebo os ;-) ), bez modů, s jinými mody (to už zajímavé je)... Tady by ke slovu přicházela možnost reinstalu a vyzkoušení savu na čisté hře a postupně ty jednotlivé mody přidávat.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
bruanitos
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 26.4.2006 23:33

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od bruanitos »

Vlasák: taak, celé jsem to přeinstalovat a v čisté neopatchované hře mi to samořejmě stále dělá :wall:. Navíc se kouše i Viconie, ... mám pocit že to bude tím že jsou ženské, taková implementace jejich ješitnosti ala Black Isle :)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od sevencreature »

Jenom odinstaloval a znovu nainstaloval do stejného adresáře, nebo odinstaloval, vymazal původní adresář a nainstaloval či nainstaloval do nového adresáře?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
bruanitos
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 26.4.2006 23:33

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od bruanitos »

sevencreature:
Jenom odinstaloval a znovu nainstaloval do stejného adresáře ... a vzhledem ktomu že se nato ptáš začínám mít pocit že mezi tím bude rozdíl :), zkusim teda ještě tu druhou možnost.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Nehratelná Jaheira

Příspěvek od drake127 »

BTW hrát v čistě neopatchované hře je šílenost. Chraň tě ruka Paní, jestli spouštíš hru v nižší verzi než 26498.
Žralok, který štěká, nekouše.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“