Item Upgrade (mod)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Item Upgrade (mod)

Příspěvek od sevencreature »

dodo píše:a v item upgrade je lilarcor zbran hodna aj pre toho najnabuchanejsieho bojovnika
Ne, pořád je to odpad.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od dodo »

no takto si dovolim trvat na svojom kedze bonus +5 na thaco, damage d12 +5 a imunita na chaos zmamnenie a zmenu inteligencie nieje nieco co sa len tak prehliadne
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od sevencreature »

Sorry, ale vedle zbraní jako je Ravager, Ixil's Spike, Celestial Fury (klidně i +3), nemluvě o naprosto šíleném Water's Talon je otravný meč trapně upgradovaný na +5 zcela přehlédnutelný. Osobně bych se ho nedotkl ani třímetrovou tyčí především proto, že je otravný, ale i čistě z věcného pohledu není ničím zajímavý - obzvlášť v kontextu uber-předmětů z Item Upgrade (říkám uber-, protože vyřeší hodně dilemat co se vybavení týče kombinací několika předmětů na jeden slot).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Carlos »

7c: Když už o tom mluvíš, můžeš mi prozradit v čem konkrétně je přínos módu Item Upgrade, mimo to, že zlepšuje moje předměty, zlepšuje třeba předměty protivníků? A jsou předměty využitlené v běžné hře (např. na normální obtížnost) nebo to chce hrát na nějakou ultra-obtížnost?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od sevencreature »

Carlos: Je to mod, který Cromwellovi a Caspenarovi rozšíří nabídku upgradů. Většinu zbraní můžeš upgradovat na +5 (třeba Celestial Fury) plus nějaká ta další vylepšení (třeba Daystar sesílá kouzlo 2x denně myslím). Dále můžeš různé předměty zkombinovat - třeba když máš Ring of Protection +2 a Ring of Regeneration (plus určitá částka plus další komponenty - třeba kouzelné svitky nebo různé drahokamy) vyrobí Prsten Regenerace +2 - a zhruba v tomhle duchu je možné vylepšit většinu předmětů.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Carlos »

Takže v podstatě mi to bez nějakého modu, který by vylepšil nepřátele, leda zkazí hru...
A teď se mi nabízí otázka, která je už vážně OT, ale existuje nějaký mod, který by naopak jednotlivé kouzelné zbraně a nepřátele zhoršil? Osobně mi vadí megalomansky pojaté ToB - zbraně +xy, kouzla rovnající se výbuchu atomové pumy apod.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
tengu
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 13.2.2008 17:19

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od tengu »

jj *carlos* má pravdu...celou dobu ve dvojce člověk suší hubu, pak najde +2 a je happy, s +4 je bůh ;-)
kdežto v datadisku je každý nulák svou výzbrojí schopný zrušit celé západní pobřeží Faerunu
btw co je tak príma na ravegeru :?: :?:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od sevencreature »

tengu píše:btw co je tak príma na ravegeru :?: :?:
Mno, podle mnoha lidí je to nejlepší zbraň v BG II + ToB. Já mám tedy z obouručních zbraní radši Ixil's Spike... A možná snad i Gram Sword of Grief - jenže k absenci užitečných dvouručních mečů ve hře obvykle žádnou postavu specializovanou na ně nemám a navíc ho využiješ tak na poslední řadu bojů (i když i tam se hodí)...

Ale k věci - Ravager je +6: 1d10+6, 3-18 poison dmg, 10% useknutí hlavy (bez možnosti záchranného hodu) - ultimátní zbraň na každého normálního (tj. ne boss imunní vůči náhlé smrti) nepřítele.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Vallun »

asi hloupý dotaz, ale to jsem celý já - mod Item Upgrade ovlivní i rozehranou hru? (myslím tím v dobrém slova smyslu - tzn. že mi umožní vytvářet Vámi popsané libůstky:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Jj, bez problémů. Jen budeš možná muset obcházet obchodníky abys zpět nakoupil ty různé bezcenné předměty, kterých jsi se zbavil a teď se najednou hodí jako komponenty do receptů :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Vallun »

sevencreature píše:Vallun: Jj, bez problémů. Jen budeš možná muset obcházet obchodníky abys zpět nakoupil ty různé bezcenné předměty, kterých jsi se zbavil a teď se najednou hodí jako komponenty do receptů :-)
díky moc, tos men potěšil:) Já na něj totiž zapoměl při primární isntalaci.

No, anštěstí všechny věcičky skladuji v truhle na Mostě;)


EDIT: lze obecně nějak zjistit, jaký mod se musí instalovat předem, jaký ne, a pod?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od sevencreature »

Vallun píše:EDIT: lze obecně nějak zjistit, jaký mod se musí instalovat předem, jaký ne, a pod?
Jde. Obvykle je to napsané v readme nebo faq těch nových modů. Plus použít trochu selského rozumu (když dva mody modifikují stejnou či podobnou věc, tak se na ně zaměřit). No, a pro ty ostatní je tu vševědoucí Razfallow :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Item Upgrade (mod)

Příspěvek od Vallun »

7c - njn, to bych to musel mít po ruce... Navíc se přiznám,že mnohem víc věřím tomu, když to řekne někdo tady, než když ěnjakou ne zcela jasnou informaci vydoluji ze zdroje, který neznám (včetně read.me);)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Razfallow »

Vallun píše:EDIT: lze obecně nějak zjistit, jaký mod se musí instalovat předem, jaký ne, a pod?
http://www.shsforums.net/index.php?showtopic=22966
http://forums.pocketplane.net/index.php?topic=17556.0
http://www.shsforums.net/index.php?showtopic=20555

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od dodo »

2sevencreature:(dodatok k tomu Lilarcoru); Ja som vobec nepovedal ze Lilarcor je najsilnejsia zbran v hre (podla mojho nazoru je to ta legendarna katana a potom ta halapartna ?ravager?), ale vzhladom na svoje IMBA vlastnosti ktore ma v item upgrade, je to zbran ktorej pouzitie rozhodne zvazi kazdy bojovnik s oblubou v obojrucnych mecoch, naviac nehovoriac o tom ze v podstate uplne vyradi z boja mozkozrutov (prave to povazujem za IMBA vlastnost).

2carlos:
carlos píše:Takže v podstatě mi to bez nějakého modu, který by vylepšil nepřátele, leda zkazí hru...
netreba sa nato divat tak pesimisticky:) , napr. tie zbrane vyzeraju naozaj paradne ked ich vylepsis:)

btw(OT): funguje to
xxxxx píše: alebo ja robim v niecom chybu?
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“