Přesvědčení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Ron
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 29.6.2008 19:18

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Ron »

Já si vždy dávám neultrální,neprovokuju dobré ani zlé bytosti,nebo nak tak sem si to vysvetlil :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
Zehavi
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 6.2.2009 16:12

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Zehavi »

chaoticky neutrální je taky moje oblíbený... vnímám to tak, že chaoticky neutrální postava je individualistická, náladová, hodně jí záleží na svobodě a důležitej aspekt vidím v tom, že pohrdá jakýmkoli systémem a autoritou... moc jí nezáleží na ostatních, ale zase má určitý zásady... kámoše zradí jen v případě, že je to otázka života a smrti (ale je toho schopná - třeba zákonně dobrá postava by se asi radši nechala zabít.. teoreticky). hybnou silou všech věcí je pro ni štěstí a náhoda... asi takhle bych to viděl.

ale myslím, že v bg je téměř nemožný hrát podle přesvědčení postavy včetně všech nuancí... často máš jen dvě možnosti na místě, kde by se každý z těch 9 přesvědčení zachovalo trochu jinak...

jinak všechny maj svoje kouzlo a atmosféru... nemám rád jen neutrální zlo a neutrální dobro, to mi přijde takový... nevím.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od 90210 »

svoji postave davam vzdy presvedceni, jaky mam ja sam, tj. neutral good, pripadne lawful neutral, lawful good a chaotic good podle nalady. nic jinyho.
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Fixer040 »

ja osobne svoji postave davam vzdycky chaotic good...je mi to nejblizsi proste...btw bych tak trochu rek ze zatimco lawful neutral a neutral jsou totalne neutralni,chaotic neutral muze byt priklonenej lehce k dobru ;-) me opravte,ale rozhodne si neumim predstavit napr. Jansena nebo cokoliv CN jak vleze do domu a zacne vyvrazdovat civily :think:
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Uživatelský avatar
Sonny
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2009 23:14
Bydliště: Lorien
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Sonny »

ja davam cisty neutral ... tak sa mi dobre hra za tu postavu ak tam taka moznost je... ked som mal lukostrelca tak som mal chaotic good
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

Tak mě zajímá váš názor:

1. Jak by jste se "zaškatulkovali"? Ne vaše postavy ale vy? Jaké máte přesvědčení?

2. Myslíte si, že je přesvědčení potřebné třeba pro Roleplaying? Někteří skalní Roleplayeři považují přesvědčení za zbytečné a neralistické.

3. Existuje v dnešním světě vůbec třeba ještě LG :angel: ? Nebo CE :evil: ? Pokud ano, kdo je dnes CE/LG?
ЇЯMA

Re: Přesvědčení

Příspěvek od ЇЯMA »

LG dnes dělá monitory.

Neutrální zlo. Já přesvědčení prosazuju, je to pro mě důležitej aspekt postavy. Sere mě že třeba v DA:O to uplne vynechali. Ale podobný téma už tu je, v tý sekci skoro dole.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nedůležité a naprosto zbytečné, karma z Falloutu byla daleko přínosnější pro RP. Podle jejich popisků jsem něco mezi NG a CG, sice je to asi nejblíž, ale ani tak to zrovna neodpovídá.
Přesvědčení IMO slouží jen k tomu, aby mohl Pán Jeskyně lépe ovládat příběh - postavy se chovají podle plánu, když ne, stanou se z nich padlá povolání.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

Já budu asi NG. Dříve jsem byl NE jako vyšitej. Karma ve Falloutu je celkem zajímavá, no.

ЇЯMA: :-D
ЇЯMA

Re: Přesvědčení

Příspěvek od ЇЯMA »

NG, LG, samý dobráci tady..
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

ЇЯMA : :shock: Já myslel že většina lidí je NE, LE nebo CE( jako třeba čeští politici :oops: )
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

NG, ačkoli neutralita je většinou krycí název pro kombinaci chaosu a řádu. Skoro nikdo není doopravdy neutrální (tedy v každé situaci). U mě to znamená, že mám rád řád, ale musí to mít smysl a přednost před zákonem mají moje vlastní hodnoty (což není neutralita ani náhodou).

Každopádně ve Falloutu jsem byl vždycky Champion : )

A přesvědčení v D&D má jen malý smysl - hlavně kvůli těm padlým povoláním - a mělo by se určitě měnit podle činů jako v NWN. Popřípadě by měl DM reagovat přidáním zkušeností za dodržování přesvědčení apod. Třeba předměty, které může používat jenom nějaké přesvědčení jsou většinou naprostá hovadina : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
ЇЯMA

Re: Přesvědčení

Příspěvek od ЇЯMA »

Equalizer je fajn předmět..

Ve falloutu jsem byl to uplně nejvíc ve zle, už nevim co to bylo. Odpálil sem Megaton, Vyvraždil zpětně Vault 101, zotročil půl mapy a nakonec infikoval vodu. Nepříjemné charaktery střílim (ve stealth modu, hrál sem si na nájemnýho zabijáka). Neví někdo co byl ten status nejhlouběji ve zle? Btwq ve Fable měla zlá postava ultimátní rohy na hlavě, dobráci trapnou svatozář.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

PostTrauma píše:NG, ačkoli neutralita je většinou krycí název pro kombinaci chaosu a řádu. Skoro nikdo není doopravdy neutrální (tedy v každé situaci). U mě to znamená, že mám rád řád, ale musí to mít smysl a přednost před zákonem mají moje vlastní hodnoty (což není neutralita ani náhodou).

Každopádně ve Falloutu jsem byl vždycky Champion : )

A přesvědčení v D&D má jen malý smysl - hlavně kvůli těm padlým povoláním - a mělo by se určitě měnit podle činů jako v NWN. Popřípadě by měl DM reagovat přidáním zkušeností za dodržování přesvědčení apod. Třeba předměty, které může používat jenom nějaké přesvědčení jsou většinou naprostá hovadina : )
Zajímavý názor, což mi připomíná že Jaheira není True neutral ani náhodou-podle mě je NG.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Field Mouse »

3. Za typické představitele považuji náboženské fanatiky = ti, kteří jsou opravdu přesvědčeni, že jejich pravidla jsou dobrá a dělají byť divné věci z přesvědčení, že je to to nej. Třeba náboženský sebevražedný atentátník je typický lawful good, stejně jako různí lidé, co opravdu věří nějakému náboženství či filozofii a do puntíku se podle toho chovají.
Lawful evil jsou pak typicky zástupci firem, co dělají nevýhodné půjčky - v principu legálně využívají nouzi lidí, ale přitom každý cítí, že by zasloužili rozsekat na nudle a dát vlkům.

2. Myslím si, že přesvědčení je úplně zbytečné určovat na začátku. Postava by se měla ve hře nějak chovat a podle toho si o ní ostatní budou myslet, že je nějaká, stejně jako v životě. Ať hry reagují na to, jak se člověk chová, ale ať se nikde neukazuje, jaké si PJ myslí, že mají postavy přesvědčení - a hra dostane mnohem lepší volnost (ačkoli pro PJ bude mnohem méně předvídatelná). Mimochodem dávat xp za hraní přesvědčení je bléé.

1. Čím větší zákonnost, tím horší. Individualismus je nejhodnotnějším produktem lidstva a demokracii máme od toho, aby nám jej poskytovala v maximální společensky únosné míře. Individualismus nabízí svobodu a znesnadňuje vznik rozsáhlých konfliktů. Chaotické dobro forever a ještě chvíli!
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“