Přesvědčení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Field Mouse »

Ten test je cool, 68% good, 78% chaotic, uí :-D :dancing:

A prosazovat svoje ideály je největší zlo :naughty: Netajit se jimi, ať se ostatní klidně inspirují, pokud chtějí, ale *prosazovat* nikdy :naughty:
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Takže kdybys viděl někoho znásilňovat ženu, jenom bys mu řekl "Já bych to neudělal"? : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Field Mouse »

Ne, dal bych tomu násilníkovi do držky, a vysvětlil bych mu, proč jsem to udělal. Pravděpodobně bych ho i předal zákonu, aby ho potrestal (a dal do léčebny), protože takový sviňa si to podle mého zaslouží. Nemám zábrany vyjádřit svůj názor i takovouto akcí. Ale rozhodně to udělám proto, protože si myslím, že je to dobré a budu ochotný nést zodpovědnost za průběh událostí před ostatními - nikoli konat pod dojmem "příkazu vyšší spravedlnosti" s tím, že za cokoli, co tomu násilníkovi udělám, bude nést odpovědnost právě spravedlnost a ne já (z těchto pohnutek se rodí nejhorší zvěrstva).
Stejně tak mohu poprosit někoho, kdo jde okolo, aby mi pomohl - ale nic mu nechci přikazovat. Pokud se ten člověk rozhodne pomoci mě nebo násilníkovi (nebo jít pryč), je to zase jeho svobodné rozhodnutí.

Je ale třeba říct, že tohle je úmyslně extrémní případ a že hranice mezi (zejména silovým) vyjadřováním a prosazováním názoru může být někdy vskutku velmi tenká (někdy určitelná jen přístupem jednajícího) :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

No, podle mě byl ten příklad přiměřený tvé kritice - přehnaný : )

V zásadě jde o to, že násilník se snaží prosadit svůj ideál proti slabší ženě a když se nachomítneš a přidáš se k ženě, tak jste zase ve většině vy se svým ideálem. Z tohohle pohledu je to všechno na vaši zodpovědnost, pouze na vaší straně je současný právní systém.

Dokud je ale jakékoli prosazování ideálů drženo na rovině slovní obhajoby stanovisek, je to podle mě úplně v pořádku.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Field Mouse »

Přesto si za svojí kritikou prosazování ideálu stojím. Svoboda mysli je mi nejvyšší hodnotou a přijmu-li něco za svůj názor, nikdy následkem toho, že to někdo jiný *prosadí* - i kdyby to byla sebevětší "pravda". Možná je to nakonec ale jen o odlišném chápání pojmu "prosadit" :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

Jak říkám, dokud to není násilné prosazení, je to podle mě v pořádku : ) (a to násilí nemusí být nutně fyzické)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

Možná je to nakonec ale jen o odlišném chápání pojmu "prosadit"
Určitě, alespoň já osobně si pod klasickým prosazováním nepředstavuji lámání rukou, nohou, citové vydírání atd, atpd.
Pravděpodobně bych ho i předal zákonu, aby ho potrestal (a dal do léčebny), protože takový sviňa si to podle mého zaslouží.
Do léčebny by nepřišel, protože by zjistili, že byl zdravý a pouze konal v afektu, nebo něco podobnéh :wall:
*prosazovat*
Co znamenají ty hvězdičky? Nouzová náhražka úvozovek? :-)
V zásadě jde o to, že násilník se snaží prosadit svůj ideál proti slabší ženě a když se nachomítneš a přidáš se k ženě, tak jste zase ve většině vy se svým ideálem.
:shock: Ty považuješ to, že si chlápek chce zasunout za IDEÁl??
přijmu-li něco za svůj názor, nikdy následkem toho, že to někdo jiný *prosadí*
IMHO jde opět o negativní chápání významu slova "prosadit". Kdyby to nikdo neprosazoval, tak se ani nedozvíš, že takový názor má. Prosazovat něco se dá přece i slovně, dobo dokonce i pasivně tj. jít příkladem.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Field Mouse »

Prosazovat x Prezentovat svůj názor - prosazování je pro mne jistý druh vnucování a přesvědčování za tím účelem, aby někdo můj názor přijal. Prezentování si tyhle cíle neklade, ačkoli rozumný člověk se u názorů, které ostatní prezentují, může inspirovat.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: No, tam je tenká hranice mezi agresivní prezentací a prosazováním : ) Nemá moc cenu hádat se o teorii, když prakticky máme na to nejspíš podobné názory : )

Tarreb: Ideál je v podstatě cokoliv, čemu věříš, takže jestli chlápek považuje za správné znásilnění, pak je to jeho ideál. Nebo si tuhle diskuzi jednoduše rozšiř na všechny lidské cíle a touhy. Chlápek chce znásilnit, ale žena to nechce, ty jdeš kolem a taky to nechceš, tak jí pomůžeš. Jestli to nazveme ideály nebo touhami, je podle mě už docela jedno.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Field Mouse »

Yai, jak jsem již řekl, možná je to jen o odlišném chápání významu těch slov.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

Ano, IMO je prezentace nenásilné prosazování.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

Pokud vám ten první nestačil, tady je druhý test, už né tak předvídatelný.
V něm jsem 74% good a 33% chaotic, tedy takřka stejný výsledek.
Naposledy upravil(a) Tarreb dne 22.4.2010 7:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Vyšlo mi 55,6% Good, 15,4% Chaotic. Test byl o poznání lepší, ale i tak výsledek nevystihuje to, jak se vidím, ani to jak jsem odpovídal (v popisu výsledku byl imo lepší ten předchozí).

Nejvíc mě rozesmálo, že blízcí mému přesvědčení jsou: Mother Theresa, Ghandi, Gandalf, Indiana Jones, O-Bi-Wan Kenobi, Luke Skywalker, Harry Potter, Frodo Baggins, and the Dalai Lama. Ještě možná ten Gandalf...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

Vyšlo mi True Neutral : D Bez procent.

Příklady True Neutral jsou Spock, Dr. Strangelove, Linus Torvalds, Švýcarsko : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Cesare »

55.6% Good; 25.6% Lawful.
Neutral Good.
Prej.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“