Oplatí sa hrať BG2 ak som nehral BG1?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Horigon
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 12.9.2007 23:47

Oplatí sa hrať BG2 ak som nehral BG1?

Příspěvek od Horigon »

Tak neviem ci neprídem o vela z pribehu ked som nehral BG1. A ani to uz asi neplanujem. Nemusim pochopit niektore suvislosti ale mozno je to urobene tak aby sa to kludne dalo hrat aj bez znalosti BG1. :-?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oplatí sa hrať BG2 ak som nehral BG1??

Příspěvek od MCZ »

Já BG2 hrál dříve než BG1. To důležité z jedničky se dozvíš v intru, ale spousta drobnějších odkazů ti samozřejmě unikne.

Takže dá, ale stejně bych zkusil i tu jedničku.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Oplatí sa hrať BG2 ak som nehral BG1??

Příspěvek od drake127 »

Já zahrál dvojku taky před jedničkou a uteklo mi toho alespoň ze začátku docela dost. Hra je ovšem postavená tak, že jsi jedničku nemusel hrát, takže když se zanoříš trochu do těch úvodních rozhovorů, tak se dostaneš do obrazu relativně rychle a pak už hraješ jen příběhovou linku BG2. Samozřejmě jak píše MCZ s tím, že ti uniknou různé narážky na první díl. Ale tak to je vždy a všude, kdyby ti je vysvětlili, nebyly by to už narážky. ;-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Horigon
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 12.9.2007 23:47

Re: Oplatí sa hrať BG2 ak som nehral BG1??

Příspěvek od Horigon »

No ked začínam hrať tak mám pocit akoby ma to vrhlo hneď do stredu rozohranej hry a ja neviem čo a jako. Hral som Fallou2 sôr ako F1 a potom som až začal vnímať nejaké súvislosti. Nieco jako filmy Star Wars. Tiež boly najkôr epizody 4, 5, 6 a az potom 1, 2, 3. Taky podobný pocit asi budem mat ked dohram BG2 a sa niekedy pustím do BG1 ako pri tych filmoch. :-P
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Horigon: Návaznost druhého dílu na první je u BG větší než u Falloutu. Jde o příběh též postavy (ostatně můžeš si ji i importovat), v partě můžeš mít mnoho stejných družiníků... takže těch odkazů na první díl je víc.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Oplatí sa hrať BG2 ak som nehral BG1?

Příspěvek od Sirine »

-jedničku jsem nehrála vůbec (ač se někde v dětském pokoji určitě nachází :oops: ) a dá se to v klidu hrát... :shhh:
- s BG II jsem strávila pěkných pár měsíců (je to jedna z mých oblíbených doteď), hratelnost i příběh naprosto super :-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“