Začátek

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Začátek

Příspěvek od Schleitr »

Jak jste se dostali k Baldurs Gate?
Já jsem dostal BG2 pod stromeček asi 4 roky spátky a.... po chvilce hraní i strčil do poličky.
Pak jsem byl asi před rokem přes víkend dám doma,venku hnusně,kamarádi pryč,hrát nebylo co tak jsem vytáhl BG a proseděl u počítače(s přestávkami na jídlo) 13 hodin :-P
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Začátek

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Podobně. Dostal jsem ho když mi bylo cca 10 let a to jsem to jednou zapnul koukal na to jak z jara. Angličtina byla pro mě tehdy poněkud složitá a čeština nebyla nebo jsem ji ani nehledal. Pamatuju si, že jsem došel do jakési knihovny v irenicově vězení a začal rychle ládovat do baťohu knížky z poliček v domnění, že jsou to zlatý cihly, popisky jsem si ani nestihl přečíst protože mě dřív udolalo těch pár skřetů a memphitů :-D a když jsme to hrál podruhé cca o rok až dva pozdějc,tak jsem nepoužíval pauzu (Tomu říkám RP :lol: ), takže to bylo místama celkem hardcore, ale kupodivu jsem to dohrál a od té doby bylo BG mou nejoblíbenější hrou. A jediná o které bych snad uvažoval, že mě bavila ještě víc, je jedině Planescape. Teď se chystám na Arcanum, tak doufám, že nezklame...
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek

Příspěvek od Zakat »

Před dávnými věky jsem neměl co hrát. A tak jsem si koupil v místním stánku Game 4U. A co tam nebylo? Baldur's Gate 1. Od té doby jsem ho dohrál tak patnáctkrát. :-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek

Příspěvek od 90210 »

tohle si pamatuju presne. k BG jsem se dostal prakticky hned v dobe, kdy hra vysla. mel jsem tehdy uplne nove asi 3. PC, ale prvni, na kterym se daly hrat aktualni hry. k nemu jsem dostal i pripojeni k netu, tehdy to bylo jeste silene nevyhodny a pomaly modemovy. no a kdyz jsem mel konecne nakupany komp, tak jsem se rozhodl, ze budu score kupovat uz i s cd prilohou. v te dobe vyslo BG, ktery sklidilo velky ohlas, ale ja ho tolik nevnimal, protoze tehdy nejen ze nebylo mozny hru nekde stahnout, ale bylo to jeste pred tim boomem vypalovacek (aneb hra za kilo). koupit si jakoukoliv hru nejen pro me bylo zcela nemozny. par mesicu nato na score cd vydali demo na BG, ktery melo asi pul giga. to jsem rozehral a vedel jsem, ze TOHLE je proste ono. predtim jsem hral klaustofobicke dungeony typu dungeon master, eye of the beholder nebo rytiri gralu (ehm), daleko vic me ale sedely outdoorove zalezitosti typu betrayal at krondor nebo serie ishar. ty ale byly nehorazne tezke, alespon pro 12-leteho kluka, ktery si nemuze za minutu vygooglovat navod. no a prislo BG, ktere prineslo vsechno, co jsem ve hre chtel mit. to demo tehdy tusim obsahovalo krome prologu i prvni mapu, ve ktere nebyl jen xzar a monty, ale i kivan apod. defakto slo zkompletovat partu, ale dal jit neslo. vedel jsem, ze tuhle hru musim mit. shodou nahod jsem mel na gymplu jednoho movitejsiho spoluzaka, kteremu rodice pravidelne kupovali originalni hru. no a ten mel BG, pravdepodobne ho to tolik nebralo, protoze mi to asi na pul roku pujcil.:0) k bg jsem se vratil az pred 2 lety, predtim jsem nekolik let nehral vubec a dostal jsem hroznou chut si neco zahrat. zakoupil jsem BG kolekci a zjistil jsem, ze BG je porad stejne super a kdybych mel rict jednu nejoblibenejsi hru, je jasny co by to bylo.
Uživatelský avatar
Sonny
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2009 23:14
Bydliště: Lorien
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek

Příspěvek od Sonny »

Ja som zacal celkom inak :D prvy krat som videl BG 1 u sestry asi pred 6 rokmi. Pozical som si to a presiel si to. Strasne ma to bralo a o par rokov (neviem presne kedy) som si pozical BG II od kamosa (ktore mam uz asi 2 roky doma) a presiel som to. Pribeh bol skvely ale na cas som na to zabudol a asi pred pol rokom som vytiahol hru zo suflika ze ju pojdem vratit kamosovi ale k tomu som sa nedostal. Zas som ju nainstaloval a hram uz asi 10 krat :D
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Začátek

Příspěvek od Field Mouse »

Moje první BG byla dvojka pálená od bratrance k narozeninám, tehdy ještě bez ToB... původně jsem to vůbec nechápal a nelíbilo se mi to, ale až jsem začal dávat angličtinu a objevil, že se dá stáhnout i čeština... A nejlepší na té staré verzi bylo, že plášť sahuaginů tam fungoval jako odvracecí, nikoli odrážecí :drool: Jak ten mi chybí! :-D A ta jeho animace, kdy pod postavou bylo takové to hezké zrcadlo místo té blbé energetické koule, co je tam teď, takže si ani nevidím na postavu...
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

K BG jsem se dostal náhodou přes demíčko ve SCORE. Hodně dlouho jsem netušil, k čemu slouží nastavení vlastností, skillů atd. (bylo to první RPG, s nímž jsem se dostal do kontaktu), zato jsem byl šťastný, že i pro demoverzi fungovala čeština. Pořád jsem si jen tak pro zábavu dělal postavu a lítal po Candlekeepu. Jednou nebo dvakrát se mi podařilo dostat se ven. Pak vyšlo BG na Game4U, vybral jsem prasátko, půjčil si peníze (naši se strašně divili, že prosím se skutečně ryze dětským výrazem, jež je k vidění leda před Vánoci) a vyrazil si hru koupit. Od té doby jsem to hrál až do vypuštění BG2. Od chvíle, co jsem si koupil jedničku trvalo čtyři roky, aby byl můj počítač BG free. A ani tak to nikdy nevydrží déle jak půl roku :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Re: Začátek

Příspěvek od Zakis »

Jo, to já jsem se dostal k BG I někdy před 7-8 lety, kdy jsem si je půjčil vypálené od bratrance. Následoval druhý díl a někdy před 6 lety jsem si koupil BG I originál i s datadiskem a asi před 2 rokama ho následovala celá BG série v Boxsetu...
Uživatelský avatar
Anomen
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 4.8.2009 8:27

Re: Začátek

Příspěvek od Anomen »

ja som hral najskor 2 pretoze v tom roku ked som dostal comp som pod stromcek dostal BG2 ... najskor sa mi zdalo divne ale potom ma to uz necelo pustit :-)
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Začátek

Příspěvek od Borg »

Mě kdysi bratr, před několika lety dal BG2 i s ToB, nešla mě instalace tak jsem to nechal být... Po několika letech sem nevěděl co hrát a tak mě bratr doporučil BG2, získal jsem ho, nainstaloval a hrál a teprve před několika dny jsem si uvědomil, že mám install CD u sebe pár let... :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Začátek

Příspěvek od PostTrauma »

Asi před sedmi lety jsem ještě hrál Diablo (II) (tehdy žhavá novinka) a kamarád mi řekl, že hraje BG. V té době jsem vůbec nevěděl, o co jde. Tak jsem si to půjčil...no, a už jsem u toho zůstal. Akorát jsem přibral další podobné hry. Škoda, že Infinity enginu už odzvonilo : (.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“