Klerik a jeho božstvo

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Klerik/Talův kněz

Příspěvek od Field Mouse »

Jo jde hodně o zvyk, z počátku mě třeba hodně mátlo, proč při postupu na lepší úroveň klesá Thac0, ale přitom kouzelné zbraně Thac0 v popiscích přidávají (+3 atd.), když by ho měly vlastně ubírat - správně by měl být třeba meč -3, jako že dává bonus -3 k Thac0 :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Klerik/Talův kněz

Příspěvek od PostTrauma »

Když jsem hrál BGI poprvé, tak jsem z toho byl dost zmatený, to je pravda. Pak jsem byl zase zmatený z IWD2 : ) Ale je vcelku logické, že čím větší, tím lepší, takže 3. edice vede.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Klerik/Talův kněz

Příspěvek od Field Mouse »

Je úplně jedno, jaké pravidla se používají, když je jim hra přizpůsobena tak, že hrát ji je zábava :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Klerik/Talův kněz

Příspěvek od PostTrauma »

To máš samozřejmě pravdu : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Příspěvek od Tarreb »

[Přesunuto z Otázek k modům. //- yenn]

Klerika beru, ale přijde mi jako blbost, aby se např. kněz Helma stal nakonec bohem :roll: a konkurovat tak svému dosavadnímu vládci :-D . Bhaalův potomek jako klerik? To je prostě divné...

P.S Prosím prosím, neznáte někdo způsob, jak zničit střep hvězdy z módu Tower of Deception? Nejde a nejde...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tarreb: To je otázka interpretace a představivosti. Mně to naopak přijde velice logické - jakožto syn boha má k boží moci mnohem větší vztah než ostatní. Nadto konkrétní bůh (např. Helm) se pokusí jej ovlivnit, aby nebyl tolik krutý, vychovat ho k dobru a spravedlnosti (whatever).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb, Carlos: No, podle mě by hráč, který si chce esenci nechat, měl zvolit čistého klerika, aby se nedostal do rozporu se svou vírou. Klerik nějakého boha (Helm, Lathander, Talos) by se pak měl esence vzdát (jelikož není jiná možnost, jak s ní naložit - např. odevzdat ji svému bohu etc.). Je pochopitelné, že by měl charname inklinaci k víře v boha, ale když už se rozhodne pro nějakého konkrétního, přináší to s sebou závazky. (Minimálně by měl při volbě stát se bohem přijít o svatý symbol, přestat být klerikem nějakého boha a možná i ztratit přesvědčení.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Post Trauma: S tím v zásadě souhlasím. Akorát čistý Klerik my přijde z principu jako pistomost. Klerik nesloužící žádnému Bohu?
Napadlo mě, že by mohl sloužit i nějaké idei, filosofii apod. Ale když to tam není napsané :?:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Těžko říct, jak odůvodnit čistého klerika. Klerikům dávají schopnosti jejich bozi, takže klerik bez domény by neuměl nic. Leda by se nějak naučil čerpat z různých domén a nepotřeboval by tak žádného konkrétního boha. Nebo by naopak měl přízeň více bohů.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Field Mouse »

"Čistý" klerik taky slouží bohu, jen ne žádnému v "velké trojky" Tala, Lathandera a Helma. Třeba Aerie je multi čistý klerik a uctívá toho gnómského boha na B. A Viky, technicky naprosto "čistý klerik" uctívá Shar.
Osobně nevidím problém v tom, aby se stal klerik bohem, prostě se na svého současného boha vykašle a klerické kouzla si začne garantovat sám sobě :) A jeho minulý bůh z toho taky bude profitovat, jelikož vzhledem k tomu, že ten klerik byl jedním z jeho nejvěrnějších uctívačů, dá se předpokládat, že spolu budou mít dobré vztahy i nadále - klerikův starý bůh tak získá nového spojence, což je docela cenná výhoda.
Přijetí božství tudíž není zradou, jen zrovnoprávněním s uctívaným bohem, které nevylučuje možnosti pomáhat mu i nadále.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

PST:
Čerpal by z různých domén? To jako bez vědomí Boha/Bohů??? :?: Ten by dostal....
FM: Hmm, tak takhle pojaté bych to i bral. Akorát že by se k tomu "zbožštění" mohl vyjádřit i tvůj bůh, ale ono ani ťuk.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Souhlasím s FM, je to totéž, co jsem chtěl říci, jen jsem to měl asi více rozvést.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Tak si myslím, že by hodně záleželo, jakého boha by ten klerik uctíval : ) Ale jelikož jsou v FR bozi jen něco jako supermocní lidé (mají tedy své chyby), tak by tu bylo několik možností, proč by nechtěli dalšího boha. Konkurence není vždy vítaná, bozi mají celkem silné ego, které by určitě nerado vidělo, jak jim někdo přebírá uctívače. A nějaká konzultace před (pravděpodobným) porušením řádu by asi byla na místě (minimálně) : )

Btw tu čistotu klerictví u Aerie, Viconie a možná i dalších beru spíš jako nedostatek. Je to pak trošku hloupé, když dostanou symbol boha, kterého neuctívají. Měly by mít vlastní povolání (klerik Shar a klerik Ghondolara nebo jak se jmenuje), stejně jako má Haer'Dalis vlastní rasu (tiefling).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Welwet »

Field Mouse píše:"Čistý" klerik taky slouží bohu, jen ne žádnému v "velké trojky" Tala, Lathandera a Helma. Třeba Aerie je multi čistý klerik a uctívá toho gnómského boha na B. A Viky, technicky naprosto "čistý klerik" uctívá Shar.
Osobně nevidím problém v tom, aby se stal klerik bohem, prostě se na svého současného boha vykašle a klerické kouzla si začne garantovat sám sobě :) A jeho minulý bůh z toho taky bude profitovat, jelikož vzhledem k tomu, že ten klerik byl jedním z jeho nejvěrnějších uctívačů, dá se předpokládat, že spolu budou mít dobré vztahy i nadále - klerikův starý bůh tak získá nového spojence, což je docela cenná výhoda.
Přijetí božství tudíž není zradou, jen zrovnoprávněním s uctívaným bohem, které nevylučuje možnosti pomáhat mu i nadále.
to me pripomina,,.

Helm- Torm - Tyr

nevim presne jak to je ..ale myslim ze je to takhle nejak..nebo se pletu?
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Welwet: To jsou bozi, které uctívá Řád zářícího srdce - něco jako spravedlnost, válka a čest.

Ale bohů ve FR je jak naseto, za zmínku stojí třeba Ilmater, který je docela důležitý, pak tací jako Cyric, Bane, Waukeen (kdo dává sílu klerikům Waukeen?), Selune, Oghma...a nezapomeňme na Aa, boha nejvyššího : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“