Síla charname aneb powergaming

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Carlos »

Přesně něco takového jsem měl na mysli - ve stylu P:T!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

Nikdo netvrdil že by v ní byly úkoly typu jdi a vyvraždi, jen mi chybí maximální účinnost u hrdiny. Mě nebaví procházet hru abych na konci zjistil že to je k prdu, protože jsem stejně slabej smrtelník. Navíc by v tom musela být možnost dělat questy mnoha způsoby a aby to mělo maximální dopad na okolí. Právěže proto mě bavil ToB, bitva s šesti ohnivými obry nebo páté patro strážcovy tvrze, to byly parádní souboje.

Vy hrajete rpg kvuli taktice, já kvuli hlavní postavě. To je celé.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Carlos »

Ne, my hrajeme RPG, kvůli RP. Ale to máš jedno - sháníš takovou hru, zahraj si Two Worlds (je to podobné Oblivionu, ale ani zdaleka tak tupé), obsahuje to zhruba to, co jsi vypsal.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

Já kvuli rp žiju. Ty k tomu potřebuješ počítač. Na hru se mrknu, dík za tip

EDIT: ne, já myslel něco ve stylu bg, s pohledem zhora a nehnutelnou kamerou a všim timhle.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Pokud tvrzení ,,Já kvůli rp žiju, ty k tomu potřebuješ počítač." znamená něco ve smyslu, že nemám snad svůj život, nebo že ty v reálném životě potkáváš elfy a zabíjíš orky, pak tě musím přátelsky upozornit, že se mýlíš (pokud to tedy nepřeháníš s LSD, pak by druhá možnost připadala v úvahu). V RP jde o prožitek něčeho nestandartního, avšak, v závislosti na fantasii dotyčného, stále ještě uvěřitelného. Zdá se mi na základě věty: ,,jen mi chybí maximální účinnost u hrdiny. Mě nebaví procházet hru abych na konci zjistil že to je k prdu, protože jsem stejně slabej smrtelník." ty očekáváš od každé akce ve hře odměnu, pro mě je ale hra, která představuje výzvu, odměnou sama o sobě; nejde mi při hraní o cíl (kterým je nějaká odměna; rozuzlení příběhu je samozřejmě motor), ale o hraní.

Podle mého není dobrý souboj s ohnivými obry, protože v době, kdy se na něj dostane jsi übersilná mlátička a ten souboj nepředstavuje výzvu, poslední souboj v ToB taky nepředstavoval výzvu, ale s Ascension to bylo jiné kafe (přestože mě jinak Ascension nebavilo) - důkazem budiž, že jsem nebyl schopen souboj dokončit.

Ale nevysvětluj si to špatně, nesnažím se tě přesvědčit o své pravdě. Jen zpravidla použiješ argumenty, na které prostě musím reagovat.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Irma:
-> Udělat mod pro hráče, kteří chtějí importovat ToB postavy do SoA, který by každé postavě v SoA přidal patnáct levelů, bez ohledu na nerealitu takové super elitní společnosti? Pak by si člověk zahrál s maximálně efektivním hrdinou a byla by to pořád trochu výzva. Možná by to mohlo být i docela zábavné. Ještě by se mohly trochu přizpůsobit předměty (třeba klasické zbroje jsou proti válečníkovi na 20 lvlu už celkem nanic)..
Jinak pokud by šlo jen o to zvýšit jednoduše efektivitu hrdiny, pak bych viděl cestu přes vyšší regeneraci, třeba 1-2HP za kolo. To by zachovalo prvek, že hrdina není úplně super nezničitelný, ale zároveň by se jeho moc velmi zvýšila.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re:

Příspěvek od ЇЯMA »

Carlos píše:Jen zpravidla použiješ argumenty, na které prostě musím reagovat.
Já vím, dělám to schválně. Ale myslím že už to chápu, ty hraješ kvůli hraní, já kvůli absolutnímu dohrání.

FieldMouse: přes regeneraci cesta myslim nevede, na konci regeneruju asi 3 životy za sekundu. MYslel jsem spíš neustále upravovat druh příšer, aby se objevovaly stále těžší souboje s rostoucím levelem, a kvuli tomu aby se i rapidně zlepšoval hrdina. Ne ovšem stylem Oblivionu, tam bylo chybou že místo upgradovaných monster se zlepšovali současní nepřátelé a na 30lvl člověk pořád dostával od banditů (i když se to dá snadno obejít, pak se ale člověk nedostane k lepším předmětům).
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Jak regeneruješ 3HP za sekundu? :shock: Nějaký regenerační mod? :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

Dvě sekery neústupnosti, dva prsteny gaxxe a ještě myslim nějakej iounskej kámen nebo chrániče nebo tak něco + boty zrychlení zrychlí KAŽDOU akci hrdiny, takže i regeneraci. Nejsem žádnej amatér voe :D

Jediná modifikace co používam v bg jsou ty, co povolují 50lvl, a přes SK si upravuju vzhled postavy. Jinak to nemam rád.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Dvě sekery neústupnosti :-D Btw ta regenerace různých předmětů se sčítá? Třeba Gaxx ring s ringem regenerace se mi nikdy nesečetly (ačkoli dva ringy regenerace jo). Ledaže by měl gaxx a SN stejný healing rate. A ty botky mi taky nepřijdou, že by regeneraci bez módů zrychlovaly.. ? :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

Field Mouse píše:Dvě sekery neústupnosti :-D Btw ta regenerace různých předmětů se sčítá? Třeba Gaxx ring s ringem regenerace se mi nikdy nesečetly (ačkoli dva ringy regenerace jo). Ledaže by měl gaxx a SN stejný healing rate. A ty botky mi taky nepřijdou, že by regeneraci bez módů zrychlovaly.. ? :)
Jo zrychlujou absolutně všechno. Věř mi, znam tu hru taky docela dobře. Sekery se sčítaj, gaxxové si už nejsem jistej, ale myslim že taky.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

No nikdy jsem nědělal pokus dát jedné postavě regenerační ring s botkama a druhé bez, zranit je a stopovat, která se uzdravuje rychleji, takže ti asi budu věřit :)
Jinak sekera neústupnosti dává 3HP za kolo (6s), Gaxx 1HP za 3s = 2HP za kolo, s botkama 4HP za kolo, takže mají healing rate jinou a asi by se sčítat neměly.
Takže jedna sekera s botkama dá 6HP za 6s, takže dvě by mohly dát ty 2HP za sekundu - 12HP za kolo. Kdyby se ty ringy sčítaly, tak dají +8HP = 20HP za kolo, což je lehce přes 3HP za sekundu, což by při zaokrouhlování dolů mohlo být. Hm, takže se ta regenerace asi sčítá a zaokrouhluje dolů, proto se neprojeví ring gaxxe + ring regenerace. Nebo je v tom jiná záhada?
Rozhodně dvě sekery neústupnosti a dva gaxxové - k takovému hernímu stylu není co dodat. Ale regenerace 20 za kolo je určitě cool :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

Už jsem tu říkal že si rád vypracuju během hraní postavu na boha :D A zlodějka co vraždí dvěma sekerama je námrd. Plus staty na 25, mag. res. 100 atd atd..
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

_temp2

Příspěvek od Carlos »

Jak zloděce vecpeš bez cheatů staty na 25, dvě sekery a mag. res. na 100? :shock:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Mecker »

Carlos píše:Jak zloděce vecpeš bez cheatů staty na 25, dvě sekery a mag. res. na 100? :shock:
Dobrá otázka. Taky by mě zajímala odpověď, pokud ЇЯMA píšeš v jednom z předchozím příspěvku, že přes SK si upravuješ jen vzhled.
Staty 25? Dobře, to se dá udělat bez cheatu, pokud máš chuť dohrát BG min. 7x za jednu postavu (taky jsem chtěl mět staty 25, ale dostatl sem se na 22 maximálně u jednoho a pak mě to unudilo, ale zřejmě máš větší vůli.
Magická odolnost 100? Dobře, i to je možné pokud máš Balduranuv plášť, ale ale? Ten přeci v BG II není, čili 100% magická odolnost jen s pomocí lektvarů (čili dočasná), možná si pleteš magickou odolnost a odolnost proti magickým zraněním.
2 stejné sekery? Těžko, pokud nejsou nacheatované.
A teď otázka! Pokud máš už nečestně získané sekery, tak proč ne celou postavu?

Čili nechápu, čím se to tu vlastně chlubíš?
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“