BG2: Balduranovy předměty

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Neither
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 9.1.2010 22:23

BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od Neither »

V bg II jsem celkem nováček a tak by mě zajímalo když jsem našel ve vězení bhaalovu helmu a pak v obchodě hned měč tak esli když složim všechny jeho itemy tak budu mít za to ňáký bonusy nebo ne. :eh:
předem dik za odpovědi :salut:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Neither: Pokud zde hodláš pobývat, používej prosím interpunkci. Ostatně viz.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Bhaalovy itemy

Příspěvek od Field Mouse »

Neither píše:V bg II jsem celkem nováček a tak by mě zajímalo když jsem našel ve vězení bhaalovu helmu a pak v obchodě hned měč tak esli když složim všechny jeho itemy tak budu mít za to ňáký bonusy nebo ne. :eh:
předem dik za odpovědi :salut:
Nejedná se o Bhaalovy ale Balduranovy předměty - patřily hrdinovi Balduranovi, který založil Baldurovu Bránu, podle které se hra jmenuje.
Pokud je složíš všechny, tak žádný super item nevznikne, ale budeš mít docela dobré bonusy, jelikož tyhle předměty jsou poměrně silné. Pokud chceš složit jakýkoli super item, poraď se v docích s Cromwellem - bydlí na jihovýchodě - který ti řekne víc.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: BG2: Bhaalovy itemy

Příspěvek od ЇЯMA »

Jaj já už si rikal co to je za predmety co neznam a on myslí baldurana.. Ksakru, jako by nějaký předměty co neznam existovaly..
Neither
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 9.1.2010 22:23

Re: BG2: Balduranovy předměty (pův. "bhaalovi itemy")

Příspěvek od Neither »

Díky za odpovědi a o tu češtinu se budu snažit, jsem si jen ňák zvykl z toho icq. :(
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Bhaalovy itemy

Příspěvek od Field Mouse »

ЇЯMA píše:Jaj já už si rikal co to je za predmety co neznam a on myslí baldurana.. Ksakru, jako by nějaký předměty co neznam existovaly..
Letmým pohledem do SK databáze předmětů zjistíš, že je hodně takových, které neznáš či u kterých vůbec nevíš, co dělají. Jedná se o různé zbraně a předměty, které po smrti svého nositele zmizí, nebo o předměty, které nakonec ve hře nebyly použity. Ale je fakt že u předmětů, které za něco stojí, bych ti asi věřil. I když - už jsi někdy měl hůl arcimága? To je asi nejméně snadno obdržitelný "normální" předmět z celého BG...
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od ЇЯMA »

Pokud je vdvojkách tak jo, jedničky neznam moc dobře. Je to ta hul co je v dimenzi co se k ní dá dostat z mostu? Nebo ta z planární koule od učedníků? Možná sem ještě na nějakou zapoměl.. Prosím, at je to jiná, hned to zas rozjedu dokud jí nenajdu.

Máš pravdu, tak to nejsou typický herní předměty. Ale našel sem v SK pár i questových co jsem nikde ve hře nenašel. Jinak o všech itemech co ve hře jdou nalézt vím.

Jo, a pak, co jsem slyšel a nevím je třetí beljuril, slyšel sem že jsou tři a dá se díky nim dostat do tech elemetálních portálů v podtemnu, ale to bude spíš kec. kameny sem totiž našel jen dva a třetí v čarotvrzi co se tak tváří.

EDIT: jaj, ale uplne sem zapomel na Staff of Ram, s tim drakem sem bojoval snad jednou v životě.. stejně jak s tim lichem vedle. Asi si zas vybiju tvrz. Po zkoužkovym..
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od PostTrauma »

Jmenuje se to Hůl Mágů a není ji zrovna těžké získat. Spíš bych se ptal na předměty obdržitelné pouze některou rasou nebo povoláním (nejlepším příkladem jsou asi předměty získané za úkoly z pevností). Já jsem třeba nikdy neměl druidský hájek, divadlo nebo Merellinu chatrč, takže nevím, co se dá získat tam, ale jinak znám asi všechno.

Krom questových předmětů, které ve hře nejsou, jsou v SK ještě dva zajímavé meče, oba tuším +1, jinak jsem tam nic moc neobjevil (kraví kouzlo mi nepřijde zajímavé).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
ЇЯMA

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od ЇЯMA »

Kraví kouzlo bude něco k divokýmu mágovi.

Hul mágů bude ta přístupná ve dveřích na mostě, klasika. S pevnostma jsme na tom stejně, za tyhle povolání jsem nikdy nehrál dlouho.

Hlavně, co jsem našel i ve hře: rozbité brnění a podobně. K čemu to tam je? Nebo nějaký nádobí a tak. Nikdy jsem nepřišel na to k čemu to tam je..? Jako ukázka realistiky? Všechno v tý hře k něčemu slouží, snad kromě bižuterie.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od PostTrauma »

Kraví kouzlo se nedá získat ve hře (pokud vím), je to jen v SK a dělá to něco ve stylu, že na cíl spadne kráva. Takový Easter Egg.

Hůl Mágů je ta na Mostě, jestli FieldMouse myslel holí arcimága něco jiného, tak nevím (ani google).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od Field Mouse »

Hůl mágů není to samé co hůl arcimága (doufám, že se to tak jmenuje), kterou mohou vyrobit učedníci v kouli.
Ta výroba je ale hrozně složitá, protože když se učedníci instruují blbě, tak všichni umřou a hůl nevyrobí. A když se instruují dobře, tak taky umřou, ale hůl po nich zůstane - nejlepší úspěšnost mám s tím, když se jim zadají první dva úkoly jednoduché (dýka a spleť), ale i pak to chce někdy trochu loadování. To je taky důvod, proč si hodně lidí myslí, že vůbec nejde vyrobit (a navíc je lepší dát přednost prstenu čarování).
A hůl mágů = powergamerský ničitel hry :)

A mimochodem, když mám přístup ke zdroji, který ví, kde je který předmět - je několik předmětů, se kterými se setkávám, ale vždycky totálně zapomenu, kde jsou, takže je pokaždé najdu úplně náhodou:
- amulet mistra harefníka
- bojové rukavice, co dávají mj. +0,5 útoku
- takové ty dva nejlepší iounské kameny, jeden dává bonus k životům a druhý snad snižuje 0Č a dělá ještě něco

A předměty, které v SK vypadají dobře, ale ve hře jsem je nenašel (možná jsou některé z nich v BG1 či ToSC, BG1 jsem hrál jen párkrát a ToSC vůbec):
- boty, které dávají bonus k OČ, ale způsobují, že se uživatel náhodně teleportuje mezi nepřáteli
- meč, který má zabíjet harefníky, ten bych moc chtěl :)
- upíří meč, co dává opačné zranění
- panenka, se kterou si podle popisu jde hrát, ale nic to nedělá
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od PostTrauma »

Aha, tak ta se zase jmenuje Staff of Power (Hůl Moci?). Je to slabší verze Hole Mágů. Ring of Wizardry je vskutku lepší. Když jsem hrál za mága, tak jsem se ji nenamáhal vyrobit, takže jsem ji nikdy neměl v inventáři, ale vím o ní : ) Každopádně to byl lepší kvíz než Hůl Mágů : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
ЇЯMA

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od ЇЯMA »

Amulet mistra harfeníka - konec doupěte toho ohnivýho obra (edit: Yaga Shury, uz sem si vzpomel), uplne v tý poslední místnosti
Bojové rukavice - myslim že v kultu beholdera je místnost se správcem zombií a někde tam vzadu
iounské kameny - ten nejlepší má sendai, nikdy jsem druhý nehledal

já zas nikdy nenašel z SK boty, co dávaj dvojnásobný zrychlení, ale neád se s nimi útočit ani kouzlit. Nebo možná našel, nevim. Asi jo.

Upíří meč mi něco říká. Neni v podtemnu jak jsou v tý železný kouli zavřený duše a jednu po druhý se daj osvobodit, u jednoho z nich je něco co vrací nositeli utok. Opanence nic nevim.

Ta hul v planarni kouli, sem to rikal, vim všechno. Ale ta na moste je jeste o trochu lepší. Nevim co je na tý v planarni kouli tak tezkyho, je na to jednoduchej postup. Přijít na kámen darebáků na mostě mi přijde tezsi :D
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od valcik »

ЇЯMA píše: Bojové rukavice - myslim že v kultu beholdera je místnost se správcem zombií a někde tam vzadu
Tam sú rukavice obratnosti, ak si dobre pamätám. (po nasadení nastavia obratnosť na 18)
ЇЯMA

Re: BG2: Balduranovy předměty

Příspěvek od ЇЯMA »

Je to možný, já tam dlouho nebyl. Pak jsou taky ve stokách u mozkožroutů jedny, ale ty jsou myslim ke crom frayer a pridávaj spíš sílu. Já osobně vždycky používam chrániče od Drakonise takže nevim.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“