Kde nosí hrdinové a příšery předměty

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

pn

Příspěvek od Tarreb »

Napadlo Vás někdy, že charname mohl způsobit ztrátu hodnoty peněz ? Pokud si vzpomíná, tak příručce DMa pro Dungeons and Dragons se píše, že prostý obyvatel vystačí asi s 1zl na měsíc( možná na ještě delší dobu :think: ) a charname s sebou zatím nosí okolo 600 000 zl ( alespoň ten můj :oops: ). Možná proto je ve FR dodnes tolik bezdomovců ;-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

No, prachy jsou v BG tak ošemetná věc, že ji měli snad i úplně vypustit. Obzvláště co se týká dvojky (o jedničce to platí taky, ale jen s poloviční intenzitou), předměty jsou předražené (ať při koupi, nebo při prodeji), zbraně naddimenzované a za utržené peníze si prostě nemůžeš nic koupit. To se mi líbilo na Morrowindu - ,,No, za ten meč bych ti dal kldně 500 000zl., ale mám jen 7500,-", což se bohužel dalo snadno obejít - ještě vypustit tak rychlou regeneraci peněz a bylo by to mnohem lepší.
U BG by bylo supr, kdyby obchodníci prostě odmítli kupovat předražené předměty, nebo kdyby měli nějaký strop odvinutý od charisma charname - prostě nabídnou 500zl. a stačí. V jedničce je pak muzeum, kam by se třeba vzácnější kousky, které nepoužíváte, daly umístit a třeba každý týden by se z nich získávaly podíly na vstupném nebo tak.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

Ve Falloutu2 a Gothicu 1 byl asi nejlépe řešený obchod a peníze( popře to NĚKDO :?: :twisted: :evil: ;-) )

To s muzeem :applause: dobrý nápad.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

No, ve Falloutu 2 ano i ne. Dalo se to (většinou díky bugům) občas obejít. Ale určitě bylo dobré, že obchodníci měli omezené množství peněz, které se obnovovalo jednou za několik dní (nebo tak nějak).

V BG oproti pravidlům D&D mají peníze minimální hodnotu. Holt se autoři asi nechtěli párat se stříbrňáky a měďáky, tak všechno převedli do zlata. Nevím teď, kolik je jeden zlatý stříbrných a stříbrný měděných, ale kdyby se zlatý v BG bral jako měděný v D&D, tak by ty ceny nebyly tak mimo. (Ještě tam byly lepší mince než zlaté, nějaké elektry nebo tak něco.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Ypsilon
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2010 20:32
Bydliště: Kopcany(zahori)Atriaky(Ba)

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Ypsilon »

No osebne ked hrame dracko...tak mam taky problem urcovat hodnoty veci...jedlo a alkohol(ktory hraci kupuju casto:D)mam dost lacny...no zbrane a podobne su dost lacine...hlavne mam problem ze sem pustil teras dost lacino velmo dobu diku no hol koval si nu sam a kupil len vsetko potrebne...tym vsetkym chcem povidat ze ze zacatku su sumy mozno myslene prijatelne no ked sa dostanete dalej uz je neskoro prerabat celi hodnotovy rebricek a tak nove veci musa byt neuveritelne drahe...
Zivot je len hra ktoru nikto zivy nevihra.
Ked prohravas je nacase zmenit pravidla!!!
Uživatelský avatar
Ypsilon
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2010 20:32
Bydliště: Kopcany(zahori)Atriaky(Ba)

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Ypsilon »

Inak luby sa my vas napad z urcenim stropem pro obchodniku a taky to muzeum byl fajn napad...asi neco podobne zaveu aj do dracka... ;-)
Zivot je len hra ktoru nikto zivy nevihra.
Ked prohravas je nacase zmenit pravidla!!!
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tarreb »

Ááá, kolega GM/PJ ;-) . Na dračáku já začínal... no a i ted ho obces hraju ;-) .

K přesvědčení: Nepřišlo ti že přesvědčení vdračáku trochu( hodně) smrdí? :twisted:

"jedlo a alkohol(ktory hraci kupuju casto:D)mam dost lacny...no zbrane a podobne su dost lacine...hlavne mam problem ze sem pustil teras dost lacino velmo dobu diku no hol koval si nu sam a kupil len vsetko potrebne...tym vsetkym chcem povidat ze ze zacatku su sumy mozno myslene prijatelne no ked sa dostanete dalej uz je neskoro prerabat celi hodnotovy rebricek a tak nove veci musa byt neuveritelne drahe..."

Slovenštinu sice jaksitaxi ovládám ale tohle byl tvrdý oříšek(interpunkce? :think: ). :-). Levné zbraně a alkohol... hmm, klasické dračákovské klišé. ( Taky jsem si tím prošel).

Pokud bys chtěl jako začínající PJ ( začínáš, že?) nějaké rady, pomoc, psychyckou podporu tak se ozvi...
Uživatelský avatar
Ypsilon
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2010 20:32
Bydliště: Kopcany(zahori)Atriaky(Ba)

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Ypsilon »

Ďakujem za nabítku...ja mám problém hlavne s peniazmi inak s príbehom a so svetom sú hráči spokojný(myslím že oni aj s cenami pre nich sú výhodné no ale chcelo by to trocha reformu)

K presvedčeniu: Ja som to vôbec nezaradil pretože o hráčoch som si urobil predstavu počas hry a predvídať ich kroky teraz je pre mňa aspoň viacej zábava a je a tiež my všetko vždy nevíde ako si naplánujem.

A ku gramatike: naozaj sry nebola to čistá slovenčina ale nárečie...ale už sa budem snažiť písať spisovne a bez chýb aj keď to trocha potrvá :D...
Zivot je len hra ktoru nikto zivy nevihra.
Ked prohravas je nacase zmenit pravidla!!!
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

Mimochodem když už jsme byli u těch peněz, tak by mě zajímalo, kde Charname nosí těch 600 000. Do kapes se mu to asi nevejde. A počítat 15 000 zlatých na zaplacení pomoci Zlodějů nebo Bodhi by se mi taky zrovna nechtělo.

Welwet: V popisu píšou, že CN jsou často šílenci : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Field Mouse »

Jj, charname má pravděpodobně bezednou peněženku - kapesní variantu bezedného vaku, použitelnou jen na peníze :)
V zásadě ale záleží, jakou formu mají Amnské peníze - pokud jsou založeny na platbě kovy, které obsahují, pak s nimi lze při vysokých částkách platit prostě na kila. Pokud jsou podobné těm našim, tzn. že mince jsou jen bezcenný kus kovu s vyraženou hodnotou, pak jich zase charname může nosit mnohem míň, neboť si u obchodníka rozmění na tisícovky :)
Každopádně charname je jednou z nejbohatších postav Faerunu (neberu-li v potaz obchodníky, kteří mají nekonečno peněz.. patrně je emitují či co - to by napovídalo verzi, že mince nejsou kryty zlatem, ani je ve skutečnosti nemusí obsahovat a jde pouze o na nich vyražené číslo)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Welwet »

PST: ja to ani nikomu neberu... ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Já vycházím z D&D, kde jeden zlatý je jedna zlatá mince, takže 600 000 zlatých v BG je 600 000 zlatých mincí : ) A i kdyby se to Charnameovi vešlo do kapsy nebo do batohu (hned vedle 12 plátových zbrojí), tak by to bylo dobrých pár tun : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Field Mouse »

Jj, ale i v papírových pravidlech se běžně používají platidla typu "stříbrné mince", "zlaté mince" a "mince z ryzího zlata", přičemž jedna mince z ryzího zlata má hodnotu třeba sto stříbrňáků - takže pokud má postava poklad v hodnotě deset tisíc základních peněz (stříbrňáků), může si to u obchodníka rozměnit na pouhých sto ryzích mincí, což už se unést dá. Samozřejmě, ani 6000 mincí není úplně málo, ale není to tak hrozný :) A mohou být třeba i ilithiidové mince a kdovíjaké hodnotnější.
Kdyby se ale mělo v BG uvádět "máš 5 stříbrných, 8 zlatých a 50 ryzích mincí", tak by to bylo zbytečně matoucí - amnský zlaťák je tam prostě jen jako zálkadní přepočítávací jednotka, přičemž ve skutečnosti se obchod s cenou 100 000 nemusí platit sto tisíci fyzických mincí.
Větší problém mi přijde dát do základního batohu dvoumetrovou hůl, kopí, plnou plátovou zbroj, k tomu křehké flašky s lektvary, zajisté roztržitelné svitky a úplně naspod druidem vytvořené bobulky :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Hm, nacpat tam vybavení mě zase nepřijde tak složité. Docela živě si dokážu představit uspořádání těch zavazadel, které se potom odhodí při boji a pak znovu navěsí na fightera. Je tedy pravda, že jsem veterán hip hop kempů a to bys nevěřil, kolik si tam odtud člověk odváží věcí ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Přesvědčení

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: O těch mincích s různými hodnotami, na které se to dá převést jsem psal před několika příspěvky : ) Některé hry se docela úspěšně pokusily o systém měďáků, stříbrňáků a zlaťáků : ) Jsou pak ještě snad dvě vyšší hodnoty.

Carlos: Nejde jen o uspořádání v batohu ale i o váhu - stačí, že má na sobě tu 40kg plátovku, v rukách 3kg meč a 8kg štít, za opaskem 7 kilo lektvarů a na zádech má ještě nosit třeba Renfelda : ) A když si představíš, jak tahle postava pobije tři ozbrojence a jde posbírat, jejich zbroj (nemluvě o tom, že je z ní musí vysvléct : )).

Každopádně je to off-topic : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“