Počet útoků za kolo...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Počet útoků za kolo...

Příspěvek od Edvin »

Serii BG už hraju nějaký ten pátek a dá se říct že jsem skoro chodící enciklopedie, ale přece jen existuje pár věcí, které mi nejsou úplně jasné.

Nejvíce mi není jasný systém počtu útoků za kolo.

Předpokládám, že ačkoliv udeří jen jednou, tak postava za kolo může provést více útoků a podle toho se taky počítá způsobené zranění.
Při 5 útoky za kolo by to s obyčejným mečem bylo 1 - 8 x 5 a na každý by se samostatně házelo thaco podle původního základu postavy.
Samozřejmě jeden zásah nutně neznamená zásahy ostatních útoků.

Táááák, toto je mi vesměs všechno jasné ( pokud jsem řekl nějakou blbost, prosím opravte mě ) ale co mi není jasné, je to jak se ty útoky za kolo získávají.
Ku příkladu takový hraničář, nebo paladin na 13 lvl už mají 5/2 útoků za kolo a to mají na zbrani jen 2 hvězdičky ( při přestupu na novou úroveň jsem nikde neviděl napsané že by dostali nový útok ) Na druhou stranu takový zloděj/vejtaha ( moje oblíbená postava ) na 20 lvl, který má taky 2 hvězdičky na zbrani, má útok pořád jen jeden...

Četl jsem manuál ( celý ) a tam byla tabulka ( taky je možné si to přečíst pokaždá když člověk na novém lvl přidává hvězdičku ) kde bylo jasně napsané že počet útoků za kolo ovlivňuje počet hvězdiček na dané zbrani. Takže jak je možné že někteří mají z 2 už více než 5 za kolo a někteří z 2 pořád jen jeden ?

Je mi jasné že se oproti mému zloději/vejtahovi jedná vyloženě o bojové povolání, ale ten systém mi nikdy nebyl pořádně jasný, tak bych byl mvelmi vděčný jestli by se zde našel nějaký Guru který by mě osvítil.
Confusius
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 13.2.2010 12:38

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od Confusius »

Počet útoků ovlivňuje samozřejmě nejenom stupeň specializace ve zbrani, ale také povoláni postavy. Proč to autoři nějak více nerozebrali v manuálu je mi záhadou. Tady najdeš nějaké informace: http://www.volny.cz/farflame/bg2uvod.htm .
P.S.: a ehmm...nemůžu si to odpustit - encyklopedie se píše s Y :twisted:
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od Field Mouse »

Bonusový 1/2 útok za kolo získává jen bojové povolání, stejně jako bonus k počtu útoků na 7. a 13. úrovni. Na druhou stranu vejtaha na vyšší úrovni může použít šarlatové ninjato, takže na tom není tak špatně (šarlatové ninjato+belm+zdokonalený spěch [třeba přes gaxxxxx ring] a krátkodobě překoná bojovníka). Jinak samozřejmě mnohem silnější než jakýkoli zloděj je zloděj/válečník právě díky těm bonusovým útokům.
A víc než 5 útoků za kolo normálně mít nejde, jen přes spěchy/vířivé útoky.

Ohledně útoků mě zajímá jiná věc - občas se mi stane, že postava má na 13. úrovni 3 útoky za kolo a občas má 7/2. Ví někdo čím to je? :) (bez půlútokových rukavic)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od valcik »

Nejedná sa o strelnú zbraň? Tam myslím navyšuje počet útokov za kolo aj vysoká obratnosť.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od Mecker »

5/2 útoků není 5 a více útoků za kolo ale 2 a půl útoku. 5/2=2.5. Počet útoků za kolo ovlivňuje i rychlost zbraně, proto raději u zloděje používej krátké meče a 1 útok za kolo mýt nebudeš.
Jinak valcik má taky pravdu.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od Edvin »

Mě jen zajímal ten systém na kterém to pracuje.
Pro mého zloděje mám už dávno připravený set který dává 90 - 95 % odolnost na magii ( bez kouzel a paladiského obouručáku )

Jo a mimochodem, s bojovníkem není problém mít více než 7 útoků za kolo, stačí mu dát do rukou 2 zbraně.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od valcik »

Edvin píše:Jo a mimochodem, s bojovníkem není problém mít více než 7 útoků za kolo, stačí mu dát do rukou 2 zbraně.
Toľko útokov za kolo získaš snáď len pri použití HLA, ako už spomenul Field Mouse. Za normálnych okolností ti k tomu nepomôžu ani dve zbrane. Nepoužívaš nejaký "rýchlosekací" mod? :-)
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od Edvin »

Ne, normální, čistá BG 2 platinová edice.
Mám v rukou Drizztovy scimitary, mám na nich 5 hvězdiček a 3 v ovládání dvou zbraní.

Pak to je bez problémů ani nepotřebuju kouzla.


Mimochodem, nezdá se vám divne že kouzlo spěch snižuje počet útoků na 3 ?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od valcik »

Sprav prosím ťa screenshot, ak je to možné, a postni ho sem. Skutočne ma to zaujalo, doteraz som takú vec považoval za nemožnú. (stále myslím, že to musí byť nejaký bug)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Počet útoků za kolo...

Příspěvek od Field Mouse »

Spěch přidává +1 útok, nejsem si jistý, jestli to není do maxima 5.
7 útoků za kolo jde jen se zdokonaleným spěchem.
Ačkoli by měl bojovník dostat útoků víc, bez zdokonaleného spěchu nad 5 nedá.
Máš-li to s Drizztovými stimicary, které alespoň podle popisu žádné útoky nepřidávají - máš tedy mít 5/2+1 = 7/2 útoků za kolo. Pokud máš 7, tak to odpovídá právě tomu zdokonalenému spěchu, nebo tomu, že ses přehlídl, že za 7 máš ještě /2 :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“