Jaké povolání při multiplayeru ve dvou hráčích?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
liuk
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 24.7.2007 15:31
Kontaktovat uživatele:

Jaké povolání při multiplayeru ve dvou hráčích?

Příspěvek od liuk »

Zdravím,
rád bych se s vámi poradil. Výhledově bych rád přítelkyni seznámil s Baldur's gate. Respektive dohrál oba díly s datadisky v multiplayeru. Protože poznala teprve až novější online RPGčka chtěl bych, aby hru nevzdala hned zpočátku a aby to ve dvou bylo dohratelné.
Teď tedy moje žádost o radu. Jaké by jste navrhli povolání pro obě dvě postavičky?
Ještě to má následující omezení.
1) Moje postavička bude bhaalův zplozenec.
2) Ona chce mít povolání zloděj.
3) Má strach ze soubojů. To znamená, že bych měl být schopný dohrát to vpodstatě sám. Dá se od ní očekávat jen trocha střelecké podpory a případně po boji vyléčení (pokud by měla i klerika), možná ještě tak sundavání pastí.
4) Budeme hrát s BG Trilogy, tedy jsou možná povolání z BG II už od začátku ve Svítící tvrzi.
5) Pokud to nepůjde jinak mohu povolání editovat v SK (to jsem zjišťoval mi umožní udělat multipovolání, kde jedno z povolání má kit - třeba kensai-mág, nebo klerik-vejtaha (schwachbuchler či tak nějak v EN)) - ale v průběhu hry už v SK editovat nic nechci, maximálně na začátku.
6) Já bych rád měl jedno z povolání čaroděj.

Uvažoval jsem nad následující kombinacemi. Ale narovinu nemám moc zkušeností s tak malým počtem postav.

já: bojovník (kensai) - mág - (případně ještě klerik v tom)
-ale nevím jestli multipovolání s SK, nebo dual. U dual se bojím, abych byl schopný v BG1 nahrát levely s bojovníkem a pak sám s minimální pomocí vylevelit mága
- ve variantě s klerikem a kensaiem (s pomocí SK) zas nevím, zda bude mít dost xp pro všechna povolání
+
ona: zloděj - klerik
- ale to má zas nevýhodu, že nemůže používat jiné než klerické zbraně a backstab dá jedině holí, nebo kyjem - radši bych, aby jí to chytlo a měla širší výběr zbraní (ikdyž na 20lv zloděje pak dostane schopnost použít všechny itemy, ale to je za dost dlouho)
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Jaké povolání při multiplayeru ve dvou hráčích?

Příspěvek od Mirorich »

A co takhle to udělat ještě jednodušeji:

Bojovník-Klerik (nebo hraničář-klerik) pro tebe

zloděj-mág pro přítelkyni


Jinak co se týče té tvé varianty, trochu mi uniká proč chceš mít trojpovolání bojovník/mág/klerik, když tvoje polovička už ve své postavě klerika má (zloděj/klerik). To vypadá jako by jsi úplně nevěřil v její schopnosti používat kouzla. :)

Nicméně úplně na rovinu, nemyslím, že zrovna série BG je v multiplayeru to pravé. Člověk přichází o spoustu souvislostí a narážek (absencí dalších postav). Osobně bych se dost divil, když by jste dohráli společně BG1 a ještě vás to bavilo. :D
Uživatelský avatar
liuk
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 24.7.2007 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké povolání při multiplayeru ve dvou hráčích?

Příspěvek od liuk »

Díky, ono u přítelkyně bych právě moc podporu v boji neviděl. Natož s kouzly. Já se v mágově kouzlech vyznám, proto jsem to chtěl využít.
Ale toho klerika bych si sám dal v případě, že by ho ona neměla.

Napadly mne ještě tyto kombinace:

já: bojovník-klerik-mág ona: zloděj / zloděj-mág / zloděj-mág-bojovník (jak by chtěla)
případně bych hrál jen bojovník-klerik a mohl alespoň nosit pořádnou zbroj (případně právě ten klerik-hraničář)

Já chápu tu absenci party, hráli bychom to RP způsobem, tak snad by to vyvážilo nedostatek společníků. Hlavně BG I mi v tomto svou volností přijde k RP (a prozkoumávání světa) ideální.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké povolání při multiplayeru ve dvou hráčích?

Příspěvek od Razfallow »

A co nechat výběr povolání na tvé přítelkyni? Ať si vybere třeba to, za které ráda hraje ty online RPG. Pokud to bude mág nebo klerik, tak se holt bude učit kouzla za pochodu (stejně jich ze začátku moc nebude).

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
liuk
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 24.7.2007 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké povolání při multiplayeru ve dvou hráčích?

Příspěvek od liuk »

Na výše zmíněných bodech jsme se právě dohodli společně :) Ona chce hrát zloděje (+ klidně něco další), nechce muset přispívat v soubojích a nechce být hlavní postava. Chtěla by prostě jen RP doprovázet na cestách. Já teď hledám, jak to udělat hratelné :)
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Jaké povolání při multiplayeru ve dvou hráčích?

Příspěvek od Mirorich »

to Liuk: podle mého je na tohle hraní lepší spíš Icewind Dale, ale je fakt, že u BG1 je to podobné. Za úplně nejlepší bych pak viděl ID2, tam se dá opravdu vyřádit s tvorbou postavy (byť pro začátečníka to může být matoucí).

Jinak co se týče toho zloděje, tak u mě je to celkem důležitá postava co se často ocitá v nebezpečných situacích (průzkum a odstraňování pastí, likvidace nebezpečných soupeřů probodáváním apod.).
Pokud bych chtěl nějakou jen podpůrnou postavu, tak jednoznačně klerik, nebo ten mág. Osobně se přikláním ke klerikovi, protože hlavně v začátku je to mnohem bezpečnější postava i ve chvílích, kdy už nemá kouzla (více života a těžká, nebo plná plátová zbroj se štítem a helmou dělají své). Jak psal Raz, tak kouzla bych taky neviděl jako problém, bo na prvních úronicích jich není tolik a brzo se je naučí všechny dobře používat. Toho bych se nebál.

Samozřejmě stojí za zvážení i válečník, kterého by mohla hrát jako lučištníka (což se v BG1 dost hodí) a v BG2 ho pak dualnout na zloděje a přeházet trochu zbraňové dovednosti.

Co se týče toho co jsi si vybral ty, tak těžko radit. Na správném dobrodružství by neměl chybět dobrý klerik, zloděj, mág a bojovník. Když hrajete ve dvou, tak úplně nejideálnější by samozřejmě bylo, pokud by jste si to rozebrali 2/2. Je to na vás. Z mého pohledu se u bojovníka-klerika-mága tluče dost věcí.
V boji si totiž člověk musí vybrat co bude dělat a zbytek dovedností leží ladem. Nejde bojovat, kouzlit ničivá kouzla a léčivá zároveň. Pokud člověk kouzlí, tak nemůže dělat tanka a naopak. Čistě teoreticky, pokud se tvoje přítelkyně bude vyhýbat přímému boji, tak tanka budeš muset dělat ty. Jasně, můžeš si vykouzlit nějaké přisluhovače, ale ne vždy je na to čas.
Proto já osobně nejsem příznivec překombinovaných classů, ale na druhou stranu chápu, že toho toho klerika a mága to v partě mít v nějaké formě chce.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ono už to asi není vůbec aktuální, ale chce se mi pochlubit, že hraju BG2 v multiplayeru.

Zrovna jsme se prosekali ve dvou do ToB: Půlork kensai + elf mage/thief = epic win. Jediné, co dělalo problém, byl Demogorgon (nepoužívám pasti), jinak systém ala Slayers "rozptyl ho, ať mu můžu sundat ochrany a pak ho dorubeme" funguje na jedničku. V ToB jsme teda nabrali Sarevoka, byť je to proti nám socka (50 lvl xp cap remover je dobro), ale on se vypracuje a aspoň máme třetího na tahání věcí.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“