Romance v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která romance se vám zdála nejlepší?

s Viconii
84
44%
s Aerií
60
31%
s Jaheirou
41
21%
s Anomenem
7
4%
 
Celkem hlasů: 192

Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Welwet: Tak to zkus ještě přepsat ručně. Já jsem si celkem jistý, že ty příkazy jsou správně.

Balduran: Jo.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Romance v BG

Příspěvek od Welwet »

Hele...jako neco to napsalo ,ale byl tam zas nejakej error...
ja nevim co tam mam napsat a jak to ma vypadat..? .. :roll:
Obrázek
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Romance v BG

Příspěvek od Borg »

Hraju BG už docela dlouho, ale žádnou romanci, kromě té s Aerií jsem nedokončil, a to už se snažim s Viconií druhou hru. Teď jsem to rozehrál opět a potřebuju radu. Chci co nejdříve posunout romanci s Viconií do nějakého zajímavějšího bodu, než jsou otázky na můj život...
Kdo pomůže? ;-)
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Romance v BG

Příspěvek od Balduran »

Jo a dítě lze mít i s Jaheirou akorát, že až mimo hru. :D
A glory for Amn.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Romance v BG

Příspěvek od Tarreb »

V rámci hry ano:)
Po hře můžeš mít jinak dětí kolik cheš ;-)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Jakoby na těch dětech záleželo. BG není Fallout, aby hlavní hrdina mohl zajít věkem a dítě vyrůst : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Romance v BG

Příspěvek od Tarreb »

Na dětech záleží... narážku na Fallout snad pochopím, dneska si poprvé zahraji Fallout 2 :D.

Měli kupu dětí a žili štasně až do smrti je přece pěkný konec :-)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Na tu narážku bys jen tak nepřišel : ) Ve Falloutech je totiž možné umřít stářím : )

V BG je ten happyend trochu diskriminační, jelikož Viconie dítě nemá a ještě umře brzy : ) Myslím, že by děti v romancích nikomu nechyběly, je to jen takový bonus.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Romance v BG

Příspěvek od Borg »

Lidi, ze zoufalosti jsem si přečetl colé toto téma, celé... Bylo to nudné, ale nutné.
Vyličím problém, snažím se o romanci s Viconií, vcelku se to vedlo, ale pak jsem se dostal do špatné situace a romance skončila, naštěstí jsem měl save předtím, ale když jsem se dostal do toho dialogu opět, nevěděl jsem si s tím rady. Tak jsem si našel romance guide a zkoušel jsem se svojí ubohou základní angličtinou nějak pomoci. Zjistil jsem, že jsem přesně na LT=61 (v r.guide je to na str.94). Poté jsem vyčetl, že jsou 3 možnosti.
1.)Rozhodím ji a končí romance.
2.)Dostanu se na LT=65
3.)Dostanu se na LT=63
Zprvu jsem se dostával na LT=65 a otamtud není úniku, romance končí. Takže jsem zjistil, že jediné východisko je LT=63. Podle romance guide, se od LT=63 dostanu jedině k LT=67. A tam jako co? Dejme tomu, že se dostanu na LT=67, píšou, že žádná odpověď nemá důsledek na romanci, ale který dialog naskočí poté? To už mě nějak nedošlo.
Byl bych vám velmi vděčný, kdyby jste se jenom mrkli na tento problém. Já jsem ztratil přehled a i po dvou hodinovém hledání, čtení, zkoušení jsem to nějak nepochopil a podle toho, co se tu píše máte mnohem více zkušeností, než já (aspoň co se romancí týče).

A ještě malý detail, rád bych uměle pomocí konzole nahodil rozhovor, ale postup zmiňovaný zde: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=102513#102513 mě ne a ne fungovat. Ini bylo upraveno a v konzoli cheaty povoleny. Kde dělám chybu?

Díky předem, ale už jsem musel ze zoufalosti napsat, to je moje 3. snažení s Viconií a teď už nechci, aby to krachlo.
Díky, díky, díky... ;-)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Konečně někdo, kdo aspoň dokáže pořádně popsat svůj problém : )

Po LT=67 by měl normálně následovat LT=69 a hned po něm LT=71.
Zobrazit spoiler
LT=69 spočívá v tom, že tě napadnou nějací přisluhovači Lolth. Až je zabiješ, naskočí LT=71. Řekl bych, že na LT=69 budeš muset chvilku počkat, záleží, kde se zrovna nachází tvoje družina. Nevím, jestli se to dá vyvolat uměle skrze konzoli (CLUAConsole:SetGlobal(“ViconiaRomance”,”GLOBAL”,1) dvakrát za sebou).
Doufám, že to pomůže.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Romance v BG

Příspěvek od Borg »

Díky, nakonec jsem z toho vybruslil, ale mám jednu doplňující otázku. Pokud mám hodnotu romance 2 (aktivní), tak vím, že v ToB pokračuje. Ale já jsem před pár hodinama přešel na ToB. Pokračuje romance pořád stejně, nebo mě to nějak ovlivní?(Dostal jsem se do bodu, kdy Viconiá prohlásila, že má divný pocit - jako kdyby ji Lolth sledovala, ale k žádnému jinému konfliktu nedošlo)
Dík.

P.S.:Konečně někdo, kdo to umí pěkně vysvětlit... :salut:

EDIT: Mimochodem, kde mohu v SK najít hodnotu LT? Třeba jsem ji přehlédl, ale neviděl jsem ji. :?:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Bohužel nemám zkušenosti s Viconiinou romancí v ToB, ale řekl bych, že bude probíhat pokaždé stejně (pokud jsi neměl na konci SoA hodnotu 2, tak probíhat nebude).

LT jsem teď našel, ale není v Global variables, jak by se mohlo zdát. Musíš editovat danou postavu (v mém případě Jaheiru) a dát Affects (záložka před Global variables). Tam úplně dole jsou nějaké proměnné a jedna z nich je LoveTalk.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Romance v BG

Příspěvek od Borg »

To s SK potvrzuju, našel jsem to u dané postavy v Affects jak psal PostTrauma.
Jinak schválně jak dopadne ta romance v ToB, napíšu.

(Happy new year)
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Romance v BG

Příspěvek od Welwet »

PST: hele ..mam takovou dzrou oazku ..nemohl by jsi omrknout muj save ? protoze ja jsem kvuli tomu i prestal hrat bg..me to opravdu nebavi kdyz prijdu o romanci =o(
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Romance v BG

Příspěvek od Tarreb »

Ále... pro jedno quítí slunce nesvítí ;-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“