Romance v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která romance se vám zdála nejlepší?

s Viconii
84
44%
s Aerií
60
31%
s Jaheirou
41
21%
s Anomenem
7
4%
 
Celkem hlasů: 192

Ghost
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 22.1.2006 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Neexistuje nějaký způsob, jak "uměle" vyvolat romance dialog? Páč se mi zdá, že se mi v ToB romance s Viconií tak nějak zastavila (proběhl první dialog a pak už jaksi nic). používám speed banters z EoU nebo TweakPacku, už nevim odkaď, ale připadá mi, že to spíš mrví než urychluje :-/
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Neferit píše:
Vampiria píše:Mecker: Jaké máš nainstalované mody? Tohle - romance s kýmkoliv bez ohledu na pohlaví - myslím právě nějaký mod upravuje. Jestli Easy of Use? :think:
Jo, upravuje to Ease of Use; ten multi-romanční komponent by měl mít vlastnosti, které Mecker popisuje. Nicméně otázka zní, jestli to má Mecker vůbec nainstalované :roll:
Žádný mod nemám nainstalovaný, teda spíš myslím, něco jsem zkoušel, ale pochybuju že to byl Easy of Use. Ale už nevím co to bylo a jestli ho ještě mám.

edit: Tak jsem se díval a určitě nemám žádný mod.
Naposledy upravil(a) Mecker dne 9.3.2007 10:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ghost píše:Neexistuje nějaký způsob, jak "uměle" vyvolat romance dialog? Páč se mi zdá, že se mi v ToB romance s Viconií tak nějak zastavila (proběhl první dialog a pak už jaksi nic). používám speed banters z EoU nebo TweakPacku, už nevim odkaď, ale připadá mi, že to spíš mrví než urychluje :-/
Tak samozřejmě, že existuje ;-)

Povolit konzoli v ní pak napsat:

nejprve pro kontrolu, mělo by hodit 2

Kód: Vybrat vše

Global("ViconiaRomanceActive","GLOBAL")
pokud ne, tak

Kód: Vybrat vše

SetGlobal("ViconiaRomanceActive","GLOBAL",2)
A pak:

Kód: Vybrat vše

SetGlobal("ExpViconiaRomance","GLOBAL",1)
Samozřejmě nesmíš být v boji, v dosahu neutrální postava či nepřítel, nesmí to být jeskyně a tyhle různé obecné podmínky, které brání romancovému dialogu v obecném případě.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Ghost
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 22.1.2006 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Díky. Koukal jsem ještě na forum gamebanshee a tam je napsaný, že LoveTalky Viconie sou vázaný na hlavní zápletku a když sem to porovnal s romancing guide tak to i odpovídá (dalsí dialog bude předpokládám po tom, co porazim přízrak před chrámem Bhaala v Pochodujícíh horách)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ghost: aha, ty jsi tam ještě nebyl? Tak to tomu hodně přidává ;-) Ono to není vázané ve všech případech na příběh tak úzce; to, kde člověk je, kolikrát spíše aproximuje ten průběh - tj. například ten druhý lovetalk by měl nakonec proběhnout i před přízrakem, pokud bys dost otálel, ale jak už se k přízraku dostaneš, tak se ten lovetalk spustí o to dřív.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Příspěvek od Danča »

Ahoj jsem žena-mnich. Mám v partě Anomena a Keldorna. Hraji to poněkolikáté. Předtím mi vycházela romance s Anomenem skvěle. Ale co mám Keldorna, tak ani nepípne. Mám je oba od začátku a Anomen mi ještě neřekl ani úvodní milostnou větu. Mám za sebou už stahovače mrtvol a úkoly pro chrámy. :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Danča: Examinovat problém z technického hlediska lze následovně:

mít povolenou konzoli v baldur.ini (pod Program Options napsat řádek Debug Mode=1).

Ve hře ji spustit CTRL+mezerník, napsat následující a enter:

Kód: Vybrat vše

CLUAConsole:GetGlobal("AnomenMatch","GLOBAL")
to by mělo hodit 1

Kód: Vybrat vše

CLUAConsole:GetGlobal("AnomenRomanceActive","GLOBAL")
to by mělo hodit taky 1

Pokud jedno vrátí jiná čísla, lze to nastavit na správná pomocí:

Kód: Vybrat vše

CLUAConsole:SetGlobal("AnomenMatch","GLOBAL",1)
resp.

Kód: Vybrat vše

CLUAConsole:SetGlobal("AnomenRomanceActive","GLOBAL",1)
A na závěr ještě jedna kontrola. Vybrat v družině pouze Anomena a hlavně, mít na jeho panáčkovi kurzor, následně do konzole napsat

Kód: Vybrat vše

CLUAConsole:GetGlobal("LoveTalk","LOCALS")
To by mělo hodit nějaké číslo větší než 0. Pokud ne, nastavit to jde analogicky předchozímu.

Počítám, že klasické podmínky pro romance (ne jeskyně, ne v dosahu nepřátel a jiných cizích postav,...) znáš. Pokud všechna čísla a vše ostatní sedí, můžeš to zkusit ještě urychlit pomocí:

Kód: Vybrat vše

CLUAConsole:SetGlobal("AnomenRomance","GLOBAL",1)
Pokud i přesto v nějaké blízké době za splněných podmínek nedojde k romanci, tak to bude trochu zapeklitější věc na řešení ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Zatím to s Viconií vypadá dobře... Ukecala jsem ji už podruhý...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Potíže s nadbytkem času

Příspěvek od Carlos »

Chtěl bych si dokončit romanci s Jaheirou, bohužel jsem už v šeté kapitole a mám dokončené všechny questy. Potřeboval bych vědět, jestli se dá nějak ovlivnit rychlost romancí (pokud možno ne cheatem), popř. jestli se počítá čas, i když jsem tasknul do windows.
O módu banter (nebo tak nějak) vím, bohužel mi moc nešlape...
Také by mě zajímalo, jestli má na romanci nějaký vliv kapitola (třeba, že romace nepůjde dokončit, když jsem příliš brzo odešel do Čarotvrze) nebo tak.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Příspěvek od Edvin »

No, rychlost romance boužel nijak ovlivnit nejde a pokud jsi nic nezkazil tak s tebou bude tvá vyvolená kecat každých 45 minut ( alespoň u mě to tak u všech romancí bylo ) je to čistý herní čas takže nemůžeš být ve Windowsu ( to jsem už zkoušel také a spustil jsem hru v okně abych to mohl sledovat, ale ihned jakmile ji přestaneš věnovat pozornost hra zamrzne ) jo a na kapitolách vůbec nezáleží a klidně můžeš celou romanci dokončit třeba v 1 nebo poslední.

S tím baters packem ( já ho taky neumím používat :-D ) myslím nic moc nevyřešíš a co se týče cheatů vím jen o těch co romanci zprovozní ale nevím o žádných co by ji urychlovaly ( a myslím že ani nejsou ).
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Edvin píše:...jo a na kapitolách vůbec nezáleží a klidně můžeš celou romanci dokončit třeba v 1 nebo poslední...
Toto afaik nie je pravda, v 5. kapitole ( Podtemno ) a možno dokonca aj 4. by sa love talky mali pozastaviť...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s nadbytkem času

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Carlos píše:Chtěl bych si dokončit romanci s Jaheirou, bohužel jsem už v šeté kapitole a mám dokončené všechny questy. Potřeboval bych vědět, jestli se dá nějak ovlivnit rychlost romancí
Nebo Easy of use a tam je komponent, který umožňuje běh romance kdekoliv... mě se dokonce stalo, že mě Aerie začala balit v půlce boje ;) ale problém to řeší :)
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Edvin píše:No, rychlost romance boužel nijak ovlivnit nejde
A není to pravda! Není a není :lol: Není skoro nic, co by šikovný rozkaz přes konzoli nevyřešil ;-) Nicméně kde jsou bugy, ani konzole nefachá :roll:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Příspěvek od Forest »

Jak se otevře konzole? to je taky nějakej add-on? Nevíte někdo, jak by se dali pomocí konzole uychlit rozhovory?
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Forest: vše tu už je napsané v mnoha obměnách, stačí listovat či hledat... Ale, mno... http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=102513#102513
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“