Instalace EasyTutu

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Instalace EasyTutu

Příspěvek od drake127 »

Použití EasyTutu je v současné době ten lepší způsob, jak si hrát Baldur's Gate v enginu Baldur's Gate II. Jediná, zato pro našince velká, nevýhoda je nemožnost hrát hru v češtině. Kromě tohoto přináší v podstatě samé výhody, takže pokud zvládáte angličtinu, neváhejte a EasyTutu alespoň vyzkoušejte.

V tomto návodu dávám k dispozici předžvýkané pořadí a odkazy ke stažení jednotlivých komponent. Návod není určen úplným začátečníkům, ale těm, kteří chtějí stručný a jasný postup instalace EasyTutu.
  1. Instalace Baldur's Gate
  2. Instalace Baldur's Gate II
  3. Instalace EasyTutu
  4. Doladění EasyTutu
Pokud vaše instalace proběhla úspěšně, váš WeiDU.log by měl vypadat nějak takto (nenechte se zmást datem u EasyTutu Hotfixes, opravdu se jedná o březnové vydání):

Kód: Vybrat vše

~SETUP-EASYTUTUHOTFIXES.TP2~ #0 #0 // EasyTutu Hotfixes: 05 February 2007 Release
~EASYTUTUDEGREENIFIER.TP2~ #0 #0 // EasyTutu Degreenifier
~SETUP-TUTUFIX.TP2~ #0 #4 // Totemic Druid Spirit Summons are Balanced
~SETUP-TUTUFIX.TP2~ #0 #5 // BG1 Summoning Spells
~SETUP-TUTUSOUNDS.TP2~ #0 #0 // Casting Sounds -> Restored BG1 Casting Sounds And Special Effects
~SETUP-TUTUSOUNDS.TP2~ #0 #2 // Restored BG1 Combat Sounds
~SETUP-TUTUGUI.TP2~ #0 #0 // Baldurs Gate I GUI for Tutu
~WIDESCREEN/WIDESCREEN.TP2~ #0 #0 // Widescreen Mod: Widescreen Mod v1
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Chmur »

Ahoj. Chci se zeptat. Je nutné stahovat patche i pro BG compilation (4 CD)? Pokud ano, o jaké patche se má jednat? Při instalaci easytutu se mi na začátku objevily dvě možnosti - normal a ještě jedna, kterou jsem zapomněl. Kterou mám zvolit.
Nebo jinak. Nejsem sice v žádném případě začátečník v BG sága, ale nejsem také příliš IT zdatný. Nebyl by někdo ochotný udělat trošku podrobnější návod na instalaci easytutu? Já jsem se snažil vše nainstalovat podle výše uvedeného návodu, ale nezaznamenal jsem v BG I žádnou grafickou změnu. Někde jsem zřejmě udělal chybu. Děkuji.
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Chmur: Nejspíš hloupý dotaz, ale neinstaloval jsi Original BG1 GUI, že ne? Kromě grafiky se pak (Easy)Tutu projevuje také v pravidlech, tj. při tvorbě postavy si můžeš vybrat kity atd.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Chmur »

Takže, když to vezmu postupně podle návodu:
Mám platinovou edici 4 in 1 BOXSET
1) Nainstaluji BG1 - Mám nainstalovat nějaký patch? Canada and US nebo International?
2) Nainstaluju TOTSC - Mám nainstalovat nějaký patch, aby to běželo i v českém operačním systému?
3) Nainstaluju BGII a TOB - Zřejmě mám zase nainstalovat patch.
4) Nainstaluju EasyTutu TOB nebo SOA - Je to jedno? Při instalaci se mi objeví dvě možnosti. Normal a Space saver. Kterou mám zvolit?

Toť zatím vše. Děkuji za odpovědi i shovívavost s mými IT nedovednostmi.
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Razfallow »

Už jsem se na to dlouho nedíval. ale co si pamatuji, tak čeština s EeasyTutu nefungovala.

1. nainstaluj plnou verzi BG1 a TotSC a pak poslední patch pro TotSC (já vždy volil UK verzi)
2. nainstaluj plnou verzi BG2 a ToB a pak patch pro ToB
3. zvol EasyTutu pro ToB. Rozdíl mezi Normal a Space saver můžu pouze hádat. Space saver bude nejspíše vyžadovat méně místa na disku. Takže pokud máš dostatek volného diskového prostoru, zvolil bych Normal verzi.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Space saver po instalaci EasyTutu odstraní původní instalace BG (na disku tedy zůstane jen složka EasyTutu): http://www.usoutpost31.com/easytutu/ :arrow: Requirements
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Chmur »

j plnou verzi BG1 a TotSC
Tím myslíš recommended nebo custom se všemi zatrhnutými možnostmi?
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Chmur: Custom se všemi zatrhnutými možnostmi. Opět viz http://www.usoutpost31.com/easytutu/
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Chmur »

Promiň. Neumím moc dobře anglicky. Říkal jsem si, že zkusím hrát hry v angličtině, abych se dokopal ke zlepšení. Ale návody na instalaci jsou pro mě strašně náročné a tak se radši zeptám. Já vím, jsem líný....:-)
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Chmur »

Tak se mi zřejmě povedlo vše správně nainstalovat. Díky za pomoc. Doporučujete nainstalovat i to "doladění" ( Original BG1 GUI, Tutu Fixpack atd.)? Nechci něco pokazit.
Dále mám dotaz. Půjde mi bez problému překopírovat postava, která se v normálním BG1 nevyskytuje (např. dual kensai-mág) do BGII?
A poslední. Doporučujete nějaké vhodné mody pro easytutu?
Díky.
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Chmur: U doladění záleží jen na tobě, zda je chceš použít, či ne. Original BG1 GUI vrátí do BG1 původní „kamenné“ rozhraní, u Fixpacku by bylo nejlepší, kdyby sis přečetl readme a dle něj se rozhodl :-)

Po instalaci EasyTutu platí v BG1 stejná pravidla jako ve druhém díle, v obou tedy můžeš používat tatáž povolání.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Jab »

Chmur píše:A poslední. Doporučujete nějaké vhodné mody pro easytutu?
Díky.
BG1 NPC project.

Je toho více. Ale další mody už upravují méně důležité věci. BG1 Tutu fixpack, BG 2 Tweak pack, BG 1 Unfinished Bussiness, BG Mini-Quests and Encounters, one Pixel Productions.

Original BG1 GUI už ti byl doporučen.
Blade4
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 11.2.2012 0:28

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Blade4 »

Chlapi je to trochu offtopic, ale diskuze na instalaci TUTU normálního je zamklá a potřebuju help... Nejde mi přes tutu verzi 4 přepsat v tom Config logu ty cesty.. když to přepíšu a dám uložit napíše to Přístup odepřen.. a když zkusim verzi 6 tak se sice nainstaluje, ale nevím jak to spustit :-// prosím help
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Razfallow »

Přístup odepřen - nainstaluj hru mimo Program Files.

Spuštění hry - měl by to být soubor bgmain.exe

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Dani
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 26.7.2009 20:36

Re: Instalace EasyTutu

Příspěvek od Dani »

https://www.youtube.com/watch?v=zUeaIDDki5g mne osobne mi pomohol tento videonávod na inštaláciu EasyTutu modu k Baldur's Gate.
Moje výtvory si pozrite na http://danitheangeldevil.deviantart.com/
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“