Dhaeraow

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Mám rád drowy kvůli:

Tomu že to jsou drowové
23
27%
Kvůli Driztovi
10
12%
Nevadí mi - rasa jako každá jiná
21
25%
Nemám je rád
17
20%
Jsem drow
13
15%
 
Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ad "zlí od narození vs. zlí díky výchově" - porovnám-li tohle s psychoprofily masových a sériových vrahů, tak - většina z nich měla genetické zatížení - rodiče sami byli např. náboženští fanatici se sadistickými sklony+ ještě vyrůstání v tomto prostředí = např. Ed Gein ;-) . Tedy, byli-li by od narození v jiném, více "user friendly" prostředí, nemuselo by se to projevit - ale také by se to mohlo jen objevit v mírnější formě a třeba později, čert ví. Bylo by zajímavé, udělat si nějaký takový pokus...ale k thematu - pokud se spojí jisté predisposice a jistá výchova, je zaděláno na dost problémovou bytost ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dhaeraow

Příspěvek od Frosty »

Dalcor píše:BTW mě zajímá jedna z otázek kterou si pokládá Drizzt - narodí se všechny drowí děti rovnou zlí (v představě všeobecné morálky)? Nebo je to výchovou
.... viz. prní strana tohoto topicu 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Hrál jsem jednu PnP RPG na World DnD Dayi (resp Mástroval) kde jsem udělal družinku z drovů přívrženců Vhaerauna, kteří šlu znesvětit svytyni Lloth. A oni to hráli jko jiné družinky. No uvidíme co další družinka
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Takže jsem dnes zjistil, že vyšla celá reedice novel s podtitulem The Legend of Drizzt. Jedná se o celou serii všech knih o Drizztovi. Ale to nejduležitější je, že mají nádherné nové cover malby a jsou HARDCOVER. Nu doufám, že se něco podobného chystá i u nás.

Dalcor: Ten věk bych upřesnil, mělo by to být přirozeně až 900 let (vyjímky typu matron Baenre nepočítám - přes 2000 let), jenže jelikož jejich život je řekl bych trochu víc HARD, tak průměr je tak 200 a možná i méně let, typuju.

PS: A nevím jak s tím zlem, ale velká část drows je chaotic neutral, s tím že jsou vysoce inteligentní a velmi moudří, v jejich případě bych řekl vypočítaví. A nezapomeňte, že jejich města jsou mnohdy větší než města na povrchu, a s ohromným počtem drowů i otroků. Tím myslím desetitisícová i statisícová města (Menzoberranzan). Většina drowů je Neutral Evil. Každopádně je celkem jisté, že zlo mají v krvi, jako dar od Lolth, jsou vyjímky jako Drizzt, ale pokud zůstanou v drows population, pak je jejich dobro jistojistě vymíceno.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Swash - Dark Elf Trilogy vychází v reedici v US aso každé dva roky, nyní jako Legend of Drizzt.

Drovové se dožívají +/- 400 let (nevím jak jsi přišel na 2000 :roll: ) pak jejich duše odcházejí ke svým bohůn (Např do Demonweb Pits). Jsou vyjímky jako je Gromph Baenre, nebo Matre Baenre

Drovové jsou v zásadě IMHO Chaotic Evil, a to od doby kdy je svázala Lloth pod svá křídla během korunních válek. Majorita drovů je tedy Chaotic Evil. No a co se týče měst, o 100 000 bych vážně pochyboval, 10 000 možná. Kdyby měly 100 000 města ta už dobili povrch.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Dalcor: Psal jsem 800 let, matron Baenre je samozřejmě vyjímka :roll: (volně na netu o ní něco určitě najdeš, a uvidíš že se nepletu) - prodloužila si život magií, alespoň myslím. No a jinak jsem vycházel z různých příruček, které se válejí všude na netu. A k těm městům - neříkal jsem že ze 100k drows, ale s drows a otroky. A Menzoberranzan zrovna jedno takové je.

PS: Pokud vím kolem 400 se dožívají trpaslíci.

Alignment: To neni pravda, Evil je většina, ale nejenom chaotic. Povětšinou právě Neutral Evil a nezanedbatelné množství Chaotic Neutral a i něco málo s dobrým přesvědčením (viz. následovníci Elistrae). Nesmíš se na to dívat z pohledu bestiáře, kde pokud vím mají drows přisouzeno Chaotic Evil.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Swashbuckler: Uveď zdroje. Takhle je to tvrzení proti tvrzení :-?

Neliší se to kampaň od kampaně? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Seven: Proč zrovna já? Ale budiž - knihy od Salvatoreho, Drizzt do´Urdens Guide to Underdark atp. , obecně Guides from WotC resp. from TSR. Je jich na netu plno.

PS 2 kampaň: To netušim, nejsem stolní hráč, resp. neznám v blízkém okolí lidi, které by to zajímalo. Ale řekl bych že ne, na druhou stranu je pravda, že Drows byli před příchodem Salvatoreho novel jen klasickými položkami v bestiáři.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Swashbuckler píše:Seven: Proč zrovna já?
Oops :oops: Chtěl jsem napsat "uveďte zdroje" :-x
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Takže pro absolutní upřesnění.

Věk:

The Drow of the Underdark (1991): Známky stárnutí začínají být na Drowech viditelné až po 600ti letech, přirozeně umírají v 94% kolem věku 800 let.

The Complete Book of Elves (1992) uvádí max. věk drowů přesně 525 let.

- - -

Populace:

Drizzt Do'Urden's Guide to the Underdark (1999):
Ched Nasad: 30000 Drows
Menzoberranzan: 20000 Drows
za opravdovou perličku považuji Ooltul a Zokir: 2000 a 2400 Beholders
Sshamath: 32000 Drows

Menzobberanzan (1992):
20000 Drows, méně oproti většině ostatních měst drowů, které čítají kolem 35000 a více Drowů

Bohužel jsem nenašel žádný fakt ohledně otroků, ale 100000 s otroky asi tedy ne, ikdyž... A ohledně přesvědčení - na konkrétní zdroje si již nepamatuji, ale příručky hovoří jasně. V tomto bodě s přihlédnutím k faktům musím dát za pravdu Dalcorovi.

The Complete Book of Elves (1992): CE
Underdark (2003): skrze naskrz zlí, a většina inklinuje k chaosu

Tak to je ode mne vše.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Swashbuckler: Prima rešerše :-P :applause:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Seven: Díky :roll:
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“