Dhaeraow

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Mám rád drowy kvůli:

Tomu že to jsou drowové
23
27%
Kvůli Driztovi
10
12%
Nevadí mi - rasa jako každá jiná
21
25%
Nemám je rád
17
20%
Jsem drow
13
15%
 
Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Dhaeraow

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Napadlo mě, že tu toto téma chybí. Je tu sice "Drizzt" ale to velmi speciální drow (vlastně už jen renegád, drow jen rasou). Proto bych místnost "Drizzt" nechal jen jemu a zde se věnoval skutečným Drowům.
Za druhé. Mnoho lidí má rádo "drowy" protože ví Drizztovi, ale nic o drowech. Proto by mě zajímalo, jaká je "demografie" drowstva tady - na Silgilu.
Taky nesouhlasím s tím, že Drowové po 800 roce svého života prostě zemřou - to je blbost. Když ostatní (Měsiční, Sluneční, Divocí, Lesní) vlastně žiji nekonečně dlouho, jen pak odejdou "jinam"
Jinak sem sem piště cokoliv vás o drowech napadne...

ehm. malý OT:
Co Avarielové a vodní elfové - ti jsou také odlišní - "umírají" taky dřív?
Co "povchoví" zlí elfové - ti se na Evermeet nedostanou - co se s nimi stane, zemřou? :snooty:
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

A ten třetí hlas "Nevadí mi - rasa jako každá jiná" byl kdo???
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Takže hezky neutrálně - rasa jako každá jiná 8-)
A s těmi léty a 'odejitím' - bral bych to něco jako 'drowí prokletí' - resp. trest za to, že se odtrhly od 'vznešené rasy' a ba co víc - dokonce šli proti vlastním lidem. I když samozř. mladí drowové to odnášejí za pra pra pra předky, ale takový už je holt fantasy svět :-D

EDIT: Kong Bao-Tan - JÁ! :lol:
ehm to budeš takhle dohledávat každý hlas, který tu bude bez komentáře...?:think: - to by sis docela dal... tedy Dabusové by ti spíš dali :lol:
Naposledy upravil(a) Frosty dne 9.12.2005 9:02, celkem upraveno 1 x.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Frosty píše:I když samozř. mladí drowové to odnášejí za pra pra pra předky, ale takový už je holt fantasy svět :-D
Takže souhlasíš s Drizztem, když tvrdí, že se Drowí děti nerodí zlé, že se zlé stávají teprve až výchovou...?
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Dal jsem, že nemám rád drowy, ale asi to není zas až tak pravda. Ale chybí tam možnost: Mám rád drowy, protože je za ně hodně zkušenosti...
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Kong Bao-tan píše:Takže souhlasíš s Drizztem, když tvrdí, že se Drowí děti nerodí zlé, že se zlé stávají teprve až výchovou...?
Ano - vše je o výchově a prostředí ve kterém ten či onen drow vyrustá. Ale samozř. i zde se najdou vyjímky - viz třeba právě Drizzt, Viconia, Solaufein - kteří ač vyrůstali kde vyrůstali, tak se v nich v určitou chvíli cosi vzpříčilo a řeklo dost! 8-)

EDIT: Tedy by se dalo říct, že v nich zvítězil jakýsi odkaz - 'poskvrna' rasy ze které vzešli - kterou dle mě v sobě má každý drow, leč někoho ovlivní více, někoho méně a někoho holt vůbec.

EDIT2: ten vysoký počet oprav jest způsoben češtin. kyksy, které se mi nepodařilo odhalit již při první opravě :oops: (a určitě jich tu ještě spousta zůstala :-D )
Naposledy upravil(a) Frosty dne 9.12.2005 9:17, celkem upraveno 4 x.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Velehal píše:Dal jsem, že nemám rád drowy, ale asi to není zas až tak pravda. Ale chybí tam možnost: Mám rád drowy, protože je za ně hodně zkušenosti...
Nevím, jak to myslíš. Jestli Exp, tak tam mají postih (IWDII), ale jestli myslíš RP, tak tam to je veliká zkušenost 8-)
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Příliš drowy nemusím, zvláště kvůli těm svinakům v Ust Natha...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nemám rad drowov spolu s ich sadisticko matriarchálnou spoločnosťou, česť výnimkám. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Myslím to tak, že za zabití drowa je hodně zkušenosti...
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

drake127 píše:
Kong Bao-tan píše:Ale ne všude. Existují také patriarchární města...
Really?
jj jsou ale asi jen dvě, ale teď si nevzpomenu na jména. Zkusím to někde najít...
Jsou to města, kde se neutívá Lloth a proto tam nejsou kněžky tak silné. A proto tam aní ani tak silný matriatchát. Je to tam takový skoro normální - "muži x ženy ?" - to je jedno. Je jasné, že drowí většina (llothská) se na ně kouká divně. Nepodnikají proti nim sice nájezdy, ale nejsou to pro ně plnohodnotní drowové...
drake127 píše:Protože nejsou tak cool. Ale to nic.
Mě prijdou wery cool. kdybych nebyl drow, tak chci být gnóm 8-) Nebo až za těch 650 let umřu :!: :evil: :!: , tak se chci reinkarnovat do gnóma :-D

EDIT: tady je jeden trošku jiný původ drowů http://gekon.webzdarma.cz/drow/uvod.html
Naposledy upravil(a) Kong Bao-tan dne 11.12.2005 9:32, celkem upraveno 1 x.
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Já mám drowy rád, ale nějak bych nechtěl se s nimi potkat. :-D

Ale chtěl bych se učit boji v jejich bojové akademii, to by se mi fakt líbilo (pokud bych to přežil).

Spíš mě napadá otázka, jestli lidský otrok žijící v drowí společnosti v podtemnu třeba 15 let (čistě nereálný příklad :-D ) by spíš ztmavnul nebo naopak (což si myslím já) skoro zprůhledněl (prostě hooodně moc zbělal).
:twisted:
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Kvoli Drizztovi :) (po charname moja najoblubenjsia postava FR) Inak ich nemam moc rad, ale zase tiez nic zasadneho proti nim nemam...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Swashbuckler: Do Akademie se dostaneš dvěma způsovy: 1. = jsi Drow a učíš se bojovat; 2. = nejsi Drow a jdeš tam na porážku (něco jako odsouzenec do římského kolosea) :lol:

Lidský otrok by zbělal - absence slunečního záření :arrow: žádná reakce s pigmentem...
No možná by spíš zrudnul - pod neustálý mučením a týráním :twisted:

Krátký výtak z popisu Drowů: Modré a fialové duhovky očí jsou velmi vzácné a většinou značí předky z řad Vznešených elfů nebo lidí. Nemá náhodou Drizzt fialové oči?
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Náhodu, já kdybych hrál papírové ADD, tak nechci být nic jiného než gnóm (byla by-li to 3 edice, tak gnóm nekromancer) (ale v BG jsem to ještě nezkoušel, ale to asi proto, že jako potomek boha zabíjení mi gnóm nesedí...). Gnómové jsou narozdíl od drowů sympatičtí.
Znám pouze tři sympatické drowy: Yasraena, Viconia a hlavně Solaufein, král to všech drowů (alespoň ve světě BG, kde by souboj Drizz Solaufein trval tak dvě tři kola).
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“