Dhaeraow

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Mám rád drowy kvůli:

Tomu že to jsou drowové
23
27%
Kvůli Driztovi
10
12%
Nevadí mi - rasa jako každá jiná
21
25%
Nemám je rád
17
20%
Jsem drow
13
15%
 
Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Z IWD2 sem žádný drowy neviděl. Pohledám na netu.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Assassin:Drowské portréty v IWD II jsou opravdu úžasné.Mě se taky moc líbí
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Ave or dodo: Nevíš kde je mám sehnat? Nejsou někde na netu? IWD totiž nemám.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Assassin píše:Ave or dodo: Nevíš kde je mám sehnat? Nejsou někde na netu? IWD totiž nemám.
Profil => Galerie 8-)

EDIT: no mailem ti můžu poslat dva ;-) (131 a 133kb)
Naposledy upravil(a) Frosty dne 14.2.2006 19:33, celkem upraveno 1 x.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Frosty: Dík. :lol: Já myslel nějaký větší.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Ave: Mě se tedy fotky Drowu v IWD2 vůec nelíbí, jedině snad ta pulorčice.

PS: Během tohoto týdne snad dokončím stránky a dám tam ke stažení i zmiňovaný komiks The Legend of Drizzt, který už tak dlouho slibuju.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Tak jsem se podíval na obrázky drowů z IWDII a no...
drowy prostě nemusím. :-)
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Swashbuckler: tak jak? Dlouho sem tu nebyl, tak sem to snad neminul...
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Kong Bao: Já taky ne, zima, hory a lyže způsobily můj dlouhodobý pobyt na horách, vyhozené rameno a koleno, které mám ještě teď stažené obinadlem a před vozíčkem mě zachránil spec. páteřní chránič od jehož koupě mě ještě kámoš zrazoval - prej "jestli si to koupíš, tak si sráč" - jo sem, ale stále chodím. :twisted: A ponaučení pro příště - už nejezdit freeride na maximum v místech kde jsem ještě nikdy nejel. A pro všechny "Snowboard & Carving Sucks, Klasika Lyže Rulez".

A teď konečně k tématu, vzhledem k tomu že jsem své stránky nedokončil (resp. neměl na to čas), jsem nucen udělat uplně něco jiného. Takže po domluvě komukoli poskytnu přes třeba Hamachi komixy, které mám a jako bonus skladbu Drizzt doUrden Theme - někde sem jí sosnul a dost vystihuje Underdark, jinak béčko jako řemen.

Zde seznam komixů:

Forgotten Realms:
Baldur's Gate (oficiální stuff k BG)
The Legend of Drizzt - Book 1 - Homeland (všechny 3 díly)
The Legend of Drizzt - Book 2 - Exile (první 2 díly, třetí ještě nevyšel)

Dragonlance:
Dragonlance Chronicles 1-5 (další díly zatím nevyšly)
DragonLance - The Legend of Huma 1-6 (další díly zatím nevyšly)

Planescape:
The Unity of Rings

A to je vše. Takže se v případě zájmu ;-) , ještě aby ne, že, ozvěte a nějak to ošéfujem.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Assassin píše:Tak jsem se podíval na obrázky drowů z IWDII a no...
drowy prostě nemusím. :-)
hm?...tak ne, povídáš....? :twisted: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Re: Dhaeraow

Příspěvek od Dalcor »

Kong Bao-tan píše:Taky nesouhlasím s tím, že Drowové po 800 roce svého života prostě zemřou - to je blbost. Když ostatní (Měsiční, Sluneční, Divocí, Lesní) vlastně žiji nekonečně dlouho, jen pak odejdou "jinam"
Jinak sem sem piště cokoliv vás o drowech napadne...

ehm. malý OT:
Co Avarielové a vodní elfové - ti jsou také odlišní - "umírají" taky dřív?
Co "povchoví" zlí elfové - ti se na Evermeet nedostanou - co se s nimi stane, zemřou? :snooty:
Promiň k tomuhle jsem se dostal pozdě. Tak se pokudím odpovědět co nejlépe podle pravdy.

Drovowé se v prvé řadě dožívají méně než ostatní elfí rasy a to okolo 500 let. Drovové mají zakázaný přístup do Arvandoru, tedy jakési obdoby zemí neumírajících a to dokoce i ti, kteří slouží Eilistrae. Arvandor je území na úpatí hory Olymp ve kterém žijí Seldarine a droví pantheon, primárně pak Araushnee/Lloth/Lolth, Vhaeraun a Eilistrae byly z Arvandoru banishnutý /u Eilistrae je to ale nepřesně pověděno, ona si exil zviolila sama/.

Všechny ostatní elfí rasy, včetně vodních, měničů litharii i avariel jsou stvořením Corellona Larethiana a proto mají přístup do Arvandoru.

Samozřejmě na Evermeetu žijí všichne elfové (mimo dhaerow), a to jak dobří tak ti špatní (klasickým případem můžou být elfové domu Starym či Nymesin).Samozřejmě i zlí elfové nakonec odcházejí do Arvandoru, pokud se nestane jinak...

No a pak je pár opravdu nesmrtelných elfů jako je Smutná královna a další.
Kong Bao-tan píše:
KOFi píše:A co říkáte na drowské zbraně :?:
Jj jsou fajn. Jen přijde krapet nepraktický, jejich rozklad na slunci.
:roll: :roll:
Zkus si nejdříve než vynášíš komentáře zjistit co a jak :) Tohle je blbost BG. Standartně ty předměty ztrácejí své magické bonusy, nerozapdnou se. Adamantit je všude stejný jedná se o slitinu podobnou titanu. Drovové naopk adamantit nepoužívají protože je an ně moc těžký. No a proč se droví předměty "rozopadnou" nebo ztratí své magické bonusy - toď jednoduché - protože na povrchu není přirozená úroveň magické radiace ajko v podzemí.

BTW mě zajímá jedna z otázek kterou si pokládá Drizzt - narodí se všechny drowí děti rovnou zlí (v představě všeobecné morálky)? Nebo je to výchovou

Ad obrázky, skočte si na http://www.wizards.com/books a tam jsou e stažení oficiální wallpapery a screensavery k celé řadě produků, jako je například War of the Spider Queen. na http://www.toddlockwood.com jsou nové ilustrace k Drizztovým knihám a asi na http://www.wizards.com/dnd by měly být dispozikci downloady k drovím knihám

Každopádně drovové jsou moc zprofanovaní a jsou prostě po americku cool, ale já zase velikým fanouškem jejich nejsem.

AD Proč se odtrhli: Během korunních válke se dopouštěli obrovských zvětrstev, tak je nakonec ostatní vedení CL zatlačili do země.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 4.4.2006 15:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

hm...hezké...být drow...ano, ano :lol: 8-) :roll:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dhaeraow

Příspěvek od KOFi-chan »

Dalcor píše:BTW mě zajímá jedna z otázek kterou si pokládá Drizzt - narodí se všechny drowí děti rovnou zlí (v představě všeobecné morálky)? Nebo je to výchovou
Podle mě je to zlo dáno výchovou - když někdo vyrůstá v takovém zvráceném matriarchátu, tak to na něm prostě musí zanechat následky v podobě toho, že zjistí, že dobro se v Podtemnu nevyplácí po žádné stránce.. Kdyby tomu totiž tak nebylo, Drizzt by se nikdy nestal renegátem, nikdy by se vám nepodařilo změnit přesvědčení Viconie apod. 8-)
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Budeme li se bavit o alignementech, tak IMHO dítě se rodí jako neutrální, ovšem někteří jedinci, mají už k narození určité věci ve vínku od Norn (sudiček). Některé děti jsou tedy předurčeny k určité životní cesty (sviní či dobráků). To jsou tzv dětské psychické poruchy :) jako sekání nožiček broučkům, zabíjení žab a tak. Takže ne všechny droví děti se rodí IMHO zlé, ale genetickej kód tam nějakej bude :)))

Drizzt je vyvolený Mielikki to všichni víme
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Dalcor: To máš stejné jako s Bhaalovými zplozenci - určité předeurčení ke zlu v sobě mají od narození, ale záleží především na výchově konkrétního jedince (u drowů je ta výchova docela jasná :roll: ) a také na síle toho jedince potlačit v sobě zlou podstatu..
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 5.4.2006 16:38, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“