Taktika a souboje v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Zamčeno
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Taktika a souboje v BG

Příspěvek od Killdozer »

jakou taktiku volíte na draky? na lichy? na mágy? na bosse? pochlubte se tu s vašimi poznatky.
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Na 3/4 mágov v hre (aj s tactics) sa mi výborne osvedčil power word: silence - ak to človek stihne zakúzliť tak je vlastne hneď po boji - väčšinou si totiž nedokážu hodiť vocalize (nj blbá AI).
Na drakov - to záleží od lvl. - ak sú už dostupné ochrany ako PfMW a stone skin tak je to v podstate jednoduchá záležitosť - ešte mu hodiť párkrát lower resistance najlepšie zo sequencera a potom ho už nejako upižlám (okrem Firkraaga).
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

já na mágy dycky s keldornem, rozptyl magii, a pak rubu. mágové naštěstí nemívají moc životů. a draci? obvykle vyvolám hodně potvor. pak to de snadno. ale kdyz nemam cas, tak dam prst smrti.

celkem fajnovy bylo pri souboji s bodhi(ten posledni) dat kvileni bansi. ze vsech zbyla jenom bodhi a to uz sem ju dorubal.
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ja vždy hovorím o tactics, keď sa bavím o stratégii - v normálnej hre je Keldorn jednoznačne najväčším postrachom pre mágov - na tactics stačí aby si hodil mág spell immunity: abjuration a dispel magic je neúčinný.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Na lichy používám pasti.Na místo kde se objeví je nakladu s Yoshimem(ty specialní)a pak pápá lichu :lol: .Jinak tohle se dá využít i na neutrální draky
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Taktiku na Improved Irenica mám na rozfázovanou téměř po kolech...
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Upíři - PfNP a uřezat, popř. doplnit Chaotic Commands/Útočiště + hradba mečů/ Spleť + Backstab(Jan)/Odvracení , mody totéž
Mozkožrouti - Mordenkeieny/Spleť + backstab/ nízké AC , mody vylákávat po jednom a uřezat dřív než oni mě :roll:
Beholdeři - Shield , mody Shield + zápalnej mrak + firebally + witlingy + střelba a trocha lucku při záchranách proměna + smrt
Ohn. obři - uřezat , mody Spleť + Mirror Image + backstab/ Harm + hit :-D / nalákat na summony a podpora střelby, hlavně Bloodbane + wirlwind/pasti
Mágové - rozptyl magii/ Breach + True Sight/hmyz/ PW:S/Nishruu, mody Rotptal u Inkviz./plošný efekty, hlavně Smrtící mlha/ občas hmyz - PW:S/ když má PfMW řežba nemagickou zbraní, když IM, tak vysoký očarování
Lichové - Palcát ničení, Azurový ostří/ Sunray/ Braech a kill , mody ze zzačátku smrtící mlha :oops: /uřezat než naskočej ochrany :oops: /Inkviz. Rozptyl...prostě záleží co mu naskočí za ochrany...
Draci - pár Lower resistů a ustřílet kozlama/ Harm + hit/silný summony/pasti/hlavně 2x Lower resist + PW:B, eště líp v řetězovce...eště lze doplnit PW:S , mody kromě summonů totéž
Bossové s mody(bez si už nepamatuju, ikdyž tohle funguje snad i bez modů, jedině že by nebyly expy):
Illytch: Vylákávat po jednom za dveře, záhuby a hold person + kopec kouzel a štěstí...Zhivagoj přerušovat kouzla
Torgal - Greater Malison + Weby + Chaos + mraky + střelba + Firebally, Torgala šprajcnout kvůli AI a sypat to do něj co to dá ;-) ...jde to i bez webu, jen je třeba mít u řezníků Mirror Image kvůli houfovejm Fireballům
Faldorn: zabije Cernd :roll: :oops:
Shade Lord: Death spell na oltář, patrika usekat + usmažit ohn. šípama, lord = harm, breach + elemental damage
Kuroisan: už ani nevim
Firkraag, Irakideough: řetězovka: 2x Lower resist + PW:B
Red Badge: hromadná neviditelnost, zdrhnout z mraku, ty co viděj neviditelný - řezat, komu vysávaj levely(chce testing) dát PfNP, Mág TimeStop, Witlingy+Breathy a dořezat
Demogorgon:klerik obnovy mágové pierce Shieldy následovaný witlingama, Sumonny proti démonům, bojovníci wirlwindy + criticaly a řezat a vydržet
Bodhi - PfNP/PfMW a rubat, v 6 kap. nejdřív na Cloud of bats někoho s Spell imunity:Conjuration a hodně lucku
Noble Umber hulkové + ty 2 maníci/Imp. Asylum - luck and endurance
Master brain - vylákat všechny - magical nemagickejma, Alhoona rozptylem atd., nakonec se prosekat Adam. golemem a rychle na Brain - zabít a dořešit Golemy
Stočená runa - past lebky - plášť zrdcadlení, na lich pasti, pak mág s improved haste timestop, black sword a na beholdera, až bude na čase tak další Time stop, dodělat Orba, dát upíra a jít na bojovníka(proti upíroj PfMW), pak zabijáky a Povolat Devu/Planetara na Lejno :-D - viděj neviditelný
Jon peklo - Wraith - Imp. Haste, Timestop + Vražda
1. Mág - zruší drakoj a orboj ochrany, Magic missilema zabije Sword(v Altracitě)
2. Mág - Energy blades do draka, bojovníci s Criticlama a PfNP dodělaj...pak umlátit orba
a Jona Podle ochrany Nemagický/vysoce očarovaný zbraně
slayer - dojít pro věci a umlátit(já byl inkv., za mága je to jiná)
Shaterred one - načnout při IM místo PfMW a během toho seíslat rychle Timestop a Energy Bladema dořešit...a oživit mága :-D
Gromnir:Jestli jste byli tady tak nebude problém(ikdyž já asi na počtvrtý - 2x zkameněla Jaheira a jednou prst smrti na Nalii)
Yaga:hrom. neviditelnost, přijít se Sachundooku v ruce, on na vás sešle výbuch Acidic backlash a zmizí, vy furt neviditelný a počkat na něj za chůze, až se objeví - řezat a řezat + Timestop s vraždou/wirlwindem
Abazigal:Rychle usekat Wywernoidní, Abazigala ignorovat a dát dráčka - PW:B po 2 LR, pak jen my vs. Abaz.Kensai rychle mrkef, od draka dáldo předu summony/ti s ochranou před elektrikou/zrdcadlením, podpořit útokem summony, hlavně ať dá Imprisonment ne summon a mágama clerikama direct damage, podpořit ohněm(nejlíp bojovník s Fire res. 128 a Firestormy + zápalný mraky)
Sendai: eště jsem nedal ;-) (a asi ani nedám, mám rozehráno pěkně od začátku)
EDIT: pokračování jedna(už jsem dal Sendai) - tak že jak na ní:sochy nejsou problém, pak se objeví sama. Ke vchodu pošleme Mordenkeieny, na stopaře kouzlo smrti a bojovníky na Devy. Pak necháme zloděje odhalit ilue a pak kombinací Ruby ray a Breach na Sendai(je snad jedno na kterou kopii, jen ne na vytvoř obraz) a řezat. Když nestíháte odhalovat, tak neočarovanou a útok. Podpoříme Wirlwindy. Pak si zavolá sluhy. Pokud nekouzlej witlingy, ale komety apod, tak je nachte je hodit na Mordyho, bezbožný zkázy na někoho s vysokou MR nebo nedobrým přesvědčením, popřípadě pásem vzd. ochrany nebo nějakejch protekcí. A pokračujem v Sendai stejným způsobem, jen bacha na Harm v Timestopu. Za chvíli padne a drowové zmizej.
Uff a je to :-D
Naposledy upravil(a) Syf dne 4.1.2006 18:35, celkem upraveno 1 x.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Zatraceně to jste stratégové - já se rozhoduju podle toho, co za kouzla umím (protože se je učím univerzálně), takže Tactics není pro mě, ale standardní hra na Insane se dát dá skoro bez taktiky (obvykle ale až napodruhé hraní).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Taktika: He? Co je to za nepřítele?

a)Magic misille....fajn, nemá magickou odolnost...rub,bum,abraka dabra...mrtvý

b)Magic misille...nic, kamenná kůže,zeslab odolnost + další ochrany, bum,rub, křach...mrtvý

c)boss - save,ochrany,velký meč

I na Insane mi BG2 příjde dost jednoduchá
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Avalach
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 12.12.2005 21:26
Bydliště: Severní země (Redanie)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avalach »

No, já teď hraju s tactikem na insane a bez save/load....tam mám vždy jen jeden pokus. A proto si musím strategii promyslet předem...a to důkladně. Hlavně u mágů kontrolovat kamenný kůže. Jinak na většinu nepřátel platí xkrát sniž odolnost a mocné slovo oslep, popř nepříjemnosti a prst smrti.
Kill one man and you're a murderer, kill thousants and you're hero.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Tactics dělá z BG uplně novou hru,to je fakt
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Pane Bože, já zapomněl na Kangaxe s Tactixem :-D . Nejkreativnější řešení pod Sluncem. Na Demilicha pasti nejdou protože je schytá lich a pak už je nepoložíte. A já jsem vytvořil cheatersko bugerské apod. řešení:
2 bodcovky před hrobku, kde se objeví lich, a tak 3 nahoru do levýho rohu(jak není vchod). Před hrobku mág se spell imunity na ochrany a prstenem beranidla. Otočíte hrobkou, pasti zabijou licha, objeví se demilch a vy ho šťouchnete prstenem beranidla na pasti v rohu:-D, how simple, je mrtvej, máme prsten a ani nás to moc nebolelo :twisted: .
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

draci - vyvolané potvůrky a skoro celá družina bojují na blízko + kouzla typu magic missile (obzvláště v Pořadači :twisted: ) + hlavní postava proměněná ve Slayera

lichové a mágové - "srabská" taktika typu: "Kouzlíš? - Fajn, tak to já si mezitím odejdu do jiné lokace!" :-D ;-)

bossové - jak kdy a jak na koho :-?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

a teď já jo?
draci: na férovku, obstoupit, urubat
lichové a spol. na férovku - dva bojovníci dopředu a umlátit (mágové vzadu a Breach, Breach, Breach)
boss skupinky - všichni dopředu a umlátit čímkoliv, co je po ruce (nejlépe kouzelnickými hůlkami).
Žralok, který štěká, nekouše.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

drake127: Nepřipadá mi, že by byl mezi tvými taktikami nějak zvlášť markantní rozdíl :-D ;-)
Zamčeno

Zpět na „Baldur's Gate I & II“