Taktika a souboje v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Jo je, spíš bych na něj doporučil Ohnivý šíp, který působí i na Drizzta.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Killdozer píše:já nevím, ale není on Sarevok tak trošku imunní na magii? :lol:
Mecker píše:Jo je, spíš bych na něj doporučil Ohnivý šíp, který působí i na Drizzta.
Ano, Sarevokovi se často povedla záchrana proti kouzlu - třeba právě při zmiňovaném Ohnivém šípu, takže ve finále stál Ohnivý nebo Melfův kyselinový šíp za nic. Nicméně moje zkušenost je taková, že s Kouzelnou střelou dostal Sarevok zásah vždy a docela solidně (5 x 1-5 HP dmg, navíc se sesílá rychle a když máte dva mágy, tak je hotovo). Proto jsem doporučoval KEBULEmu zvláště tohle útočné kouzlo. Je rychlé, levné a efektivní. ;-)
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Geralt píše:Ano, Sarevokovi se často povedla záchrana proti kouzlu - třeba právě při zmiňovaném Ohnivém šípu, takže ve finále stál Ohnivý nebo Melfův kyselinový šíp za nic. Nicméně moje zkušenost je taková, že s Kouzelnou střelou dostal Sarevok zásah vždy a docela solidně (5 x 1-5 HP dmg, navíc se sesílá rychle a když máte dva mágy, tak je hotovo). Proto jsem doporučoval KEBULEmu zvláště tohle útočné kouzlo. Je rychlé, levné a efektivní. ;-)
No stou Magickou střelou opravdu nevím, Sarevok by měl mít odolnost na magii 100% (sarevo2), ale když ho potkáš poprvé (ve vévodském paláci), tak má myslím 0% (sarevo), ale nevím jestli to teda není naopak.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Mňo, mě Kouzelná střela fungovala, dneska jsem vyhrabal save a přezkoušel to. Hráno v BG: The Original Saga + EasyTutu, takže leda to by na to mělo vliv, má-li mít Sarevok 100% rezistenci... :think:
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Geralt píše:Mňo, mě Kouzelná střela fungovala, dneska jsem vyhrabal save a přezkoušel to. Hráno v BG: The Original Saga + EasyTutu, takže leda to by na to mělo vliv, má-li mít Sarevok 100% rezistenci... :think:
Sarevok v paláci - 100% odolnost na oheň, led, elektřinu, kyselinu a magii; 50% na všechny druhy fyzického útoku; AC -20; 999 HP; 4.5 ApR; THAC0 6; savy 1

Sarevok v chrámu - 90% odolnost na oheň, led, elektřinu a kyselinu; 50% odolnost vůči zranění střelnými zbraněmi; AC -1; HP 285; 4 ApR; THAC0 2; savy 1

Jistě byste nechtěli potkat palácovou verzi i v konečném souboji :twisted:

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Stejně je na tom i Tethtoril a Ulraunt ze 6. kapitoly, ale ty se mi naštěstí podařilo zabít :-D .
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Výborně se mi na Sarevoka osvědčil Haste.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

drake127 píše:Výborně se mi na Sarevoka osvědčil Haste.
Ten je skvělý proti všem, ale ještě lepší když k němu vypiješ lektvar rychlosti, to už tě ani magická střela nedožene.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Mám problém s lichem v městských branách (BGII). Vždycky, když na něj vlítnu, tak okolo sebe naházi tři kotle ochran a kdovíčeho ještě a pak mě dorazí Zastav časem. A já se můžu jen koukat, jak tam kouzlí a když se to potom rozběhne, spadne na mě Meteorický roj a Pekelný démon a to už loaduju :-?
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Příspěvek od smajdalf »

tak tam jdi pozdejs
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Cozzinnni píše:Mám problém s lichem v městských branách (BGII). Vždycky, když na něj vlítnu, tak okolo sebe naházi tři kotle ochran a kdovíčeho ještě a pak mě dorazí Zastav časem. A já se můžu jen koukat, jak tam kouzlí a když se to potom rozběhne, spadne na mě Meteorický roj a Pekelný démon a to už loaduju :-?
Docela učinné je odejít při jeho kouzle a zase tam vejít a dokola, po chvíli tě bude následovat za tebou a ty zas někam uteč (ven, poschodech a zpátky), po nějakém čase mu dojdou všechny ochrany a zkus ho umlátit než si dá další, ty mu samozřejmě také dojdou, takže ho časem určitě zabiješ. Venku na něj budou útočit i strážní.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Cozzinnni: Kdyz mi napises s jakou partou tam des a jake mas lvly tak neco vymyslim.
Obrázek
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Cozziny: presne tak. Utekat von+lektvary neviditelnosti kedykolvek chce na teba nieco zakuzlit a v momente ked u dojde PfMW tak nanho zautoc, pripadne este odstran zvitkom ohnivy stit cerveny
(ak si moc nizky level a nemas rusiace kuzla na dostatocnom leveli, lebo lichovia su tusim na kuzla nizsich urovni imunny)


Btw, len taka otazka, existuje nieco, co vyriesi problem, ked super an seba zakuzli vylepsena neviditelnost+imunita na magiu skoly:vestenie ???
lebo takto nemam sancu ho odhalit nicim a zaroven pouzit rusiace kuzlo, kedze ho nemozem zamerat. A keste pirda zrkadlovy odraz a SS, tak jedine mi prijde rozsekat ochrany, ale ak prida ohnivy stit, tak uz fakt neviem co s tym
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Dispel magic, Glitterdust nebo zlodějova schopnost Detect Illusions.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Utikat ven??? Bych se propad hanbou. :evil:
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Baldur's Gate I & II“