Co se vám na sérii BG nelíbí?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od KOFi-chan »

Vím, že je toho málo, ale vy určitě na něco přijdete.. :idea: ;-)
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Napadlo mě třeba to, že mágové jsou pozdějc mnohem silnější než bojovníci, který se pozdě proti dobrejm mágům nechytaj. Další problém odstraním pomocí Dungeon-be-gone(možná). No a pak bugy.
BG1 jsem nehrál. Na ToB mi eště vadí, že je to jen o bojování, téměř bez sidequestů.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Syf píše:BG1 jsem nehrál. Na ToB mi eště vadí, že je to jen o bojování, téměř bez sidequestů.
Toto je velice častý názor, že ToB je duchovně velmi slabý, ale podlě mně svůj účel splňuje. Přirovnám PST k SoA - když je dokončíte, tak zhruba v tu chvíli dosáhnete na možnost kouzlit super kouzla (v případě PST se skvělými videy) a nové dokonalé meče a prstýnky. Problém nástává ve chvíli, kdy si je prostě neužijete v boji. A já si zabojuju rád s novými, ještě neohranými, kouzly.

Syf: k tomu dungu - každá hra musí mít něco jako úvod. V BG1 mě hrozně iritoval začátek v Candlekeepu. Prostě člověk si moc nepomůže (i když s tím Dungeon-Be-Gone může).

A bugy opravím :-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Mě se ToB rovněž líbil. Sice pravda hodně akční, ale svižný (narozdíl od... vy víte čeho ;-) ) a se skvělou atmosférou (o výtečném intru nemluvě :-P ).

Ale abych nebyl OT, co se mi rozhodně nelíbí, byť to nesouvisí s herním obsahem, je fakt, že BG1 se už u nás nedá koupit :-? .
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Syf: Jj, souhlas - lokace v ToB byly malý, příběhově krátký a plný docela těžkejch soubojů (obzvláště ohniví obři mě dost frustrovali :-? )..

drake127: Tak ono těch zásadních bugů zase tak moc není, ne :?:

MCZ: No vidíš - a já mám BG1 doma hned dvakrát :!: :-D
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

KOFi píše:drake127: Tak ono těch zásadních bugů zase tak moc není, ne :?:
Takový nějaký zásadní bug tam není snad žádný. Tj. pokud se chováte "slušně" (neutíkáte z lokace a nechováte se nepředvídatelně) tak nemáte problém.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Mne sa na BG nepáči spôsob akým sa postavy pohybujú - neviem presne prečo, ale ak to porovnám s P:T tak v BG sa mi zdá neprirodzený. :think:
A ešte hromada nepotrebných kúziel, ktoré sa nedajú vôbec použiť/resp. nemá zmysel ich používať. :roll:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

CrowX píše:Mne sa na BG nepáči spôsob akým sa postavy pohybujú - neviem presne prečo, ale ak to porovnám s P:T tak v BG sa mi zdá neprirodzený. :think:
Rychle? BG nebo BGII?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já si u všech nacheatovala boty rychlosti, bo mi ten pohyb přišel naopak moc pomalý :twisted:
No dost problémů řeší Shadow Keeper :twisted: mě vadila hlavně malá propracovanost hry za zlou postavu, NPC a romancí.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

to drake: neviem to vysvetliť, nie je to otázkou rýchlosti a pod - proste samotný pohyb - jediné čo môžem povedať, tak vždy keď som hral BG (II) tak mi v hlavne znela otázka: "prečo sa tak blbo hýbu?" :eh:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

CrowX: asi máš na mysli tu jejich 'malinko' prkenou chůzi..? To mi nějak moc nevadí..... Ať přemýšlím, jak přemýšlím - na nic nemohu přijít :lol: 8-)
Tak dobrá no - v BG mě občas prudil respawn, kdy se nové potvory sem tam objevovaly téměř ihned po zabití jejich 'předchůdců'.
A dále potom absence scriptu 'nevidim neslyšiml - řežu'. A to hlavně při bojích s mozkožrouty, kdy jsem nutně potřeboval, aby všichni pálili na ty potvory a stačilo aby mi ovládli jednu postavu, která na někoho začala útočit a napadený místo toho, aby dál pokračoval ve střelbě na mozkožrouta, tak se začal kočkovat s ovládnutou postavou :-x
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

KOFi píše:obzvláště ohniví obři mě dost frustrovali :-?
Mě na začátku taky, a když jsem vešel do té jejich jeskyně, kde jich je snad 8 hned u vchodu, neměl jsem vůbec představu, jak to uhrát. Jenže jsem pak naštěstí velice rychle zjistil, že na ně skvěle funguje jedno kouzlíčko - Ovládnutí :twisted: . To se pak hned poměr sil změnil, když jich hned několik bojovalo za mě 8-) .
KOFi píše:MCZ: No vidíš - a já mám BG1 doma hned dvakrát :!: :-D
Originálku? Hmm, tady se někdo má - no užij si to ;-) .
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

ToB ma imo vybornu atmosferu a prisiel mi vyborny.... takze nie, nevadi mi... btw rovnako ako MCZetovi mi najviac vadi, ze BG1 sa uz neda (legalne) zohnat... A priamo v hre? Jedine bugy a Saemon :twisted:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

ČO sa mi nepáči?
Uff.... ťažká otázka...
Aj vami spomínané TOB takmer bez side-questov má niečo do seba. Je to vyvrcholenie ságy Bhaalovho potomka - a ten má už trochu iné starosti ako: Choď do domu za rohom a zabi tam 4 pavúkov... ;-)
A ani bugov nie je nejak neprekonateľne veľa. Problémy som začal mať až po inštaláciach množstva módov...
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

V tom má Yachiko pravdu, když se člověk dostane to ToB, má jiné problémy než plnit questy jako najdi dítěti mámu, doruč to a to, zlikviduj pár banditů...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“