Co se vám na sérii BG nelíbí?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

v bg1 me vadi ze se postavy o sebe nekdy zasekavaj a nemuze projit jedna kdyz ji zaclani druha a pak nakupovani sipu treba v carodejnych rozmanitostech po 5ti a neda se jich nakoupit vic najednou v bg2 asi nic (no neco by se urcite naslo ale nic co by nejak vice zneprijemnovalo hrani)
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

bg1 - nic co by stalo za rec

bg2 - v prve rade rozhodne tezka inflace kouzelnych predmetu, oproti prvnimu dilu ne-moc-pekne portrety postav (i kdyz v porovnani s otresnou nabidkou na netu jeste docela ok), nijak extrovni a ke konci uz ponekud ubijejici pribeh, prvoplanovitost questu a celeho gameplaye (nicmene asi nikdo necekal, ze bg2 bude HC rpg typu betrayal at krondor), v porovnani s prvnim dilem omezena svoboda pohybu ve meste - nemoznost provadet klasicke "cisteni" civilnich domu se zlodejem.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

No, já mám za to, že se právě ke konci příběh v BG II docelá dost otvírá (tvá duše bhaala, co je zač Irenicus), mě se to docela líbilo.
kafe
Sigilan
Příspěvky: 34
Registrován: 5.7.2007 15:09
Bydliště: Plzen

Příspěvek od kafe »

No, já mám za to, že se právě ke konci příběh v BG II docelá dost otvírá (tvá duše bhaala, co je zač Irenicus), mě se to docela líbilo.
Souhlas, jen datadisk je docela přímočarý.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Já naopak ToB považuju za vynikající datadisk. Ta inflace předmětů, schopností a kouzel získá svoje opodstatnění a využití - ne, že Time Stop sešlete jednou - máte možnost si vyzkoušet různé strategie a takové speciality jako jak zabít draka za dvě kola (ne, nemyslím na Finger of Death)

Byl bych všemi deseti pro, aby se vydal nějaký datadisk pro PST, kde by se taky daly pěkně vyzkoušet nová kouzla s průvodními videy.
Žralok, který štěká, nekouše.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Vadí mi, ze jeden z nejsilnejsich zplozencu dokaze s velkymi obtizemi projit dvermi.
Uživatelský avatar
Sonny
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2009 23:14
Bydliště: Lorien
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Sonny »

Pre mna je pribeh baldursu uplne spickovi stale nachadzate veci ktore ti zapadaju do pribehu ale stale nie je vsetko uzavrete aj ked ToB to mal uzavriet. Nevadi mi nic nejako extra ako su take malickosti ale tie malickosti su vsade :-P napriklad teraz som zase po niekolkych rokoch dohral jednotku a zistil som jednu vec ktoru som predtym nevedel... v Cloakwoode je taka jaskyna s pavukmi a je tam taky tlsty demon... ked sa ho spytate preco tam zije tak povie ze ju zaklial Irenicus lebo urazila jeho a jeho manzelku..
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Mě se nelíbí v BG2 Irenicův dungeon - když jsem hrál poprvé, podruhé, potřetí.. tak to ještě bylo zajímavé, ale teď už mi to přijde jako dost ztráta času. Bral bych, kdyby hned na začátku byl nějaký portál, kterým by se šlo rovnou přemístit ven s tím, že kdo chce, ať si tam ty pidiquesty dělá.
Další věc - zlodějovy pasti jsou v BG2 příliš ultimate, pamatuju si, jak jsem sedmi pastmi zabil najednou Demogorgona... Ostatní zlodějovy schopnosti nejsou ale až tak moc využitelné, kapsářství dělám jen na postavy, o kterých vím, že mají něco zajímavého, jiné postavy mají jen pár zlaťáků.. mohly by mít trochu víc random lepší předměty (je vtipné mít v kapse 10 000 zlatých, být šlechticem označen za chudý póvl a při jeho okradení zjistit, že milý šlechtic neměl ani na lepší pivo a pokoj v hostinci :-) ). Stejně tak by bylo super, kdyby šly některé questy udělat typem stealth a kdyby za to bylo ocenění v podobě ušlých XP za zabíjení potvor.
Taky mi přijde škoda, že mágova dýka charname nejde vylepšit a je to úplně zbytečná věc. Jo a v některých pevnostech by mohly být lepší odměny - třeba tvrz De Arnise.
Jo a druidi by mohli postupem levelů získávat lepší přeměny - proměna jen v elementála s jedním útokem za kolo a průměrným OČ mi přijde dost ubohá a lepší vlkodlak taky ke konci hry dost ztrácí tím, jak se zlepšují efekty různých jiných zbraní.
Ale jsou to jenom drobnosti :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od dodo »

no ked sme uz pri tom druidovi tak mna strasne iritovalo , ze ked som sa premenil napr. na ohniveho elementa ci vlkoddlaka alebo hocico ine , a niekto na mna zoslal dispel , tak mi to dispelnulo zbran ktoru dana premena pouziva.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Field Mouse píše:Mě se nelíbí v BG2 Irenicův dungeon
Dungeon-Be-Gone.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Frco »

V BGII asi najviac sa mi nepaci, ze je tam malo map v porovnani s BGI. Dalsia vec je, ked som vysiel z Podtemna, tak sa mi spristupnili dalsie tri lokacie, ktore su podla mojho nazoru uplne odflaknute a nic tam poriadne nie je. Nechapem, naco tam tie tri mapky davali.
Dalej ako uz spominali mnohi, nemoznost vychutnat si hru so zlou partou, chcelo by to prepracovanejsiu liniu aj pre takuto particku.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Zero »

Hrál jsem sice jenom BGII, ale to bohatě stačilo, abych tam našel kvantum věcí, co se mi nelíbí. Popravdě řečeno, podle toho, jak je to zřejmě oblíbené, jsem čekal více.

Takže hlavní nedostatky:
Příběh- klišé, klišé, klišé
Systém společníků - nemůžu s nima mluvit kdykoliv, musím počkat, až mi budou chtít něco říct. Na romanci musím čekat, takže rychlejší hráči si ji nestihnou užít
Ubermegasuper zbraně +5 - Opravdu nesnáším zbraně +1,2,3, kdyby jim aspoň dali originální název. A nejspíše to mají být vzácné magické zbraně, tak proč se povalují na každém rohu?
Nemožnost hrát za záporáka - Vrcholem záporáctví je zde plnění úkolů za odměnu
Krátkost ostatních kapitol oproti 2.
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Frco »

rozohral som BG I, skusam s partou, bez akychkolvek cheatov a modov. Po asi 3 rokoch to hram a cca 1/3 hry mam za sebou, ale musim sa premahat, aby som to zapol. Bohuzial chtiac nechtiac to zrovnavam s BG II a z tohto suboja prilis vitazne BG I nevyslo :)

-predmety nesvietia, vsetko musim pracne prehladavat
-sipy len po 20, navyse sa daju kupovat len po jednom tulci
-AI postav je priserna
-zadavanie questov - zvacsa len kliknem na nejaku postavu s menom a ta mi hned povie quest bez moznosti reagovat
-rozlisenie :)
-kuzla, tieto hry hravam rad za kuzelnika, ktory je neskor demigod, v BG I pouzivam magic missile, blesk (este nemam fireball), web. Fakt velky vyber ako likvidovat protivnikov :D
- atd atd, kopec veci, ktore v dvojke povazujem za samozrejmost a sprijemnuju hranie v jednotke chybaju :( Skusim to dohrat do konca, ale neviem neviem, skor asi doinstalujem nejake fixpacky. Rozohral som to najma kvoli samotnemu mestu BG, tam ma to bavi vzdy, tak sa tam musim nejako dokopat :)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Jab »

Nedávno jsem BG hrál bez modů a celkem to ještě šlo. Ale je pravda, že s Easy-Tutu, BG1 NPC project, Tutu GUI, One-pixel production, easy-tutu fixpack, BG2 tweak pack jde o kvalitativně vyšší zážitek. Zbytek (Unfinished Bussiness, Lure of Sirine's Call, BG1 Mini-quests&encounters atp.) je už čistě volitelný.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Hrál jsem strážcovu tvrz s Tacticsem a Ascension za single tripla a když jsem vylezl ven, tak si mě kamsi přeteleportovali nějací hadi. Na jednoho jsem zaútočil, charnameho to odhodilo, uspalo a než se probudil, byl mrtvý. Ten zk****** souboj jsem hrál asi desetkrát, než jsem přišel na to, jak se na ně musí a než se mi podařilo je pozabíjet. Pakárna byla, že se tomu osuboji vůbec nešlo vyhnout (nebo jsem nevěděl jak), nešlo ani prostě odejít z té bojové arény a postava obvykle nevydržela déle než pár sekund, a to i tehdy, když měla nahozené všechny možné ochrany. Nakonec jsem je dal přeměnou v Ničitele (ale bylo to jen tak tak) a odměnou bylo jen takové zbytečně silné kopí, které snad autoři ani nemohli myslet vážně.
Hm! :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“