Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Moc modů jsem zatím nezkoušel, ale zamlouvá se mi UB (byť mi nešly naistalovat jeho dvě části a občas to ve hře nějak blbne), Saerileth je skvěle propracovaná (až na romanci) a SUBrace taky hru příjemně zpestří (pokud nehrajete za drowa)..
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Z obecných módů je nejlepší Tactics a UB,z postav Solaufein a Yasraena.
Uživatelský avatar
Raizen
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 1.2.2006 19:35

Příspěvek od Raizen »

Tactics – hned je hra napínavější
Solaufein- nejlepší NPC
Valen- nemůžu si pomoc :twisted:
UB - teprve zkusím, když to všichni tak chválej
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Tsujatha 8-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tactics - super věc (ale některé komponenty je lepší neinstalovat). V podstatě souhlasím s Velehalovým doporučením komponent, až na Kuroisan komponetu, která se mi opravdu líbí :-P :lol:

Ascension - naprostá nutnost, zejména extrémně zábavný finální souboj

UB - není na škodu a zapadá do hry. Ale nic extrémně významného nepřidává. Na druhou stranu lepší něco než nic :-)

Ease of Use - pouze kvůli několika věcem - Item stacking, odstranění You must gather..., urychlování cut scenes a Imoen ToB fix.

Tashia - zatím nejlepší NPC mod co jsem viděl - ok postava, zábavná romance, vtipné dialogy

Kelsey - propracovaný mod, ale Kelseyho nemůžu vystát... Heh, takže moje nejmíň oblíbené NPC ze všech je Kelsey :lol:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 2.7.2006 20:29, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Tactics - podobne ako 7c a Velehal - niektoré komponenty sú proste hlúpe, ale celkovo je to jeden z najlepších modov
Ascenscion - taký malý ToB tactics
Longer Road - bez neho (resp. bez Irenica) by som ToB už ani nehral (dúfam, že sa mi ho podarí obrátiť na stranu dobra :pray: )
Easy-of-Use - veľmi dobrý mod, ktorý človeka odbremení od niektorých zbytočností - a hlavne vypína najotravnejšiu hlášku v BG :lol:
Item upgrade - celestial fury +5 ;-)
Solaufein - jedna z najprepracovanejších NPC - hlavne pokec pred bojom s Eclipse party stojí za to :lol:
UB- ďalšie questy nikdy nie sú na škodu.


Na druhú stranu mod, ktorý absolútne neodporúčam je Improved Asylum - toľko bugov v jednom jedinom mode som ešte nezažil. :evil:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Mám zkušenosti se Solaufein-em a je fakt dobrý. Určitě doporučuju všem.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Arkhady
Sigilan
Příspěvky: 33
Registrován: 27.4.2006 18:24
Bydliště: Onrb

Příspěvek od Arkhady »

Poměrně nový Planar Sphere mod má nějaký zajímavý kouzla, co nejsou overpowered ani zabugovaný, což už něco znamená
Uživatelský avatar
Syneth
Sigilan
Příspěvky: 118
Registrován: 21.10.2006 16:56
Bydliště: Out ov thy sight...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syneth »

takže: 1.Ub
2.teleportačné kúzlo (komu sa chce stále chodiť)
3.dungeon be gone ...
NPC mody: 1.Neh´taniel (jednoznačne nr .1, kto neskúsil nepochopí) :twisted:
2.Tashia
3.Xan (veľmi schopný mág)
Naposledy upravil(a) Syneth dne 31.7.2007 16:58, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vzhledem k tomu, že hraji BG1 s Easy-TuTu, tak bych rád odkázal na pár skvělých modů k jedničce.

EasyTuTu - Skvělá alternativa standartního TuTu. Jednoduchá instalace, vyšší stabilita a menší požadavky na harddisk. Easy-TuTu vytváří vlastní adresář při instalaci a po instalaci tak můžete smazat oba díly Baldur's Gate (nebo je doplnit mody a pohodově hrát...). Nadto je kompatibilní se všemi mody pro standartní TuTu.

BG1Tutu Fixpack - Pár nutných úprav a vylepšení k BG1 TuTu.

BG2 Tweak Pack - Proti všem pravidlům je tento mod použitelný i pro TuTu a nahrazuje a vylepšuje tak dřívější TuTu Tweak pack. Mod přidává do hry řadu vylepšení a dává hráčí mnoho voleb k samotnému hraní. Btw byl přeložen do češtiny jakýmsi Razfallowem a Vlasákem. :-)

Original BG1 GUI - De facto to má být jen vylepšení, se kterým můžete hrát v interfacu (interfejsu) BG1 s možnostmi BG2. Ovšem je třeba zdůraznit, že právě při vyšších rozlišení vypadá hra opravdu o mnoho lépe.

One Pixel Productions - Ošklivé postavičky z BG2 se tímto modem vrací zpátky ke svému vzhledu z jedničky.

BG1 NPC Project - Mod vylepšující rozhovory v BG1. A jak! Snad žádný dialog neklesá pod vysoký nadprůměr. Postavy jsou o mnoho více oduševnělé, více zapojené do světa, mají vlastní velmi propracované historie. Občas se dočkáte i nějakého toho setkání s jejich známými, mnohokráte jsou taková setkání zakomponována přímo do původní hry.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Kivan of Shilmista
Populární hraničář z prvního dílu se opět vrací do dobrodružství jednoho Bhaalova potomka. Skvělý lukostřelec s propracovanými dialogy, kterého navíc pronásledují stíny minulosti. Co chtít více? :-)

Gavin Mor
Nestojíte o druidy, Viconie vám přijde zlá, Branwen příliš kamenná a Yeslick daleko? V tom případě tedy vyzkoušejte Gavina, Lathanderova kněze, který trpí fóbií z pavouků. Doporučuji instalovat společně s BG1 NPC Projectem, jinak se ochudíte o řadu kvalitních rozhovorů.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Tak z NPC si určitě musím taky pochválit Kivana, teď mám s ním rozehráno a má interakce snad s každou postavou :-D , sice to není tak cool charakter jak jak :-D , ale je fajn. Navíc má méně obvyklej kit, kterej mě čím dál tim víc přesvědčuje o svý kvalitě. A taky fajn že si vyrobí +3 šípy :twisted: .

A pak se mi dost líbila Keto, škoda že jen SoA, ale není nad to, když vám někdo vypráví historky...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
revenant76
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 3.12.2008 10:50

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od revenant76 »

ktore z tychto modov su v cestine - pouzitelne v ceskej ToB ?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od MCZ »

FontMod

Teoreticky by měl fungovat s BG1, 2 i IWD, rozhodně však ne s češtinou. Pro majitele LCD monitorů hrajících s widescreen/hi-res modem nezbytnost. Trochu škoda, že nejde o stejný font, co originál, ale čitelnost je u textu zkrátka důležitější než vizuální dojem...
Uživatelský avatar
vavr
Sigilan
Příspěvky: 26
Registrován: 30.10.2006 9:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od vavr »

Tak uz dlouho tady nebyl update a snad vysly i nejake nove mody, tak mate nejake dalsi dobre mody?
Za sebe prihazuju Divine Remix, Kelsey, UB (jak pro TuTu, tak BG2), ruzne banter packy a G3 tweaks....
8-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“