Sólo hraní

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Jaký kit si mam zvolit do BG II solo? Asi nejlepší na probodávání se mi jeví Zabiják (Assassin)
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od valcik »

Skôr by som volil pasce, teda kit Bounty hunter/Lovec odměn. Ten postupne získava rôzne typy pascí, niektoré sú naozaj mocné a v BGII ich využiješ rovnako často, ako prebodnutie.
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

valcik: Nevim no ale jestli by mě taková hra bavila. Uz sem si nějak zvyknul na to se tajně přiblížit ze zadu a probodávat a Zabiják je ještě o nco lepší verze.

Progress: Tak Durlagova Věž komplet vyčištěna
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od valcik »

Ach tak. Teraz mi však trošku uniká zmysel tvojho predošlého príspevku, keď máš s výberom kitu jasno. :-P
Uf, prelezenie Durlagovej veže so single zlodejom som považoval takmer za nemožné, klobúk dole!
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

valcik: doufal sem totiž, že mi každý doporučí Zabijáka :-P

Problémy docela dělal v prvním patře jeden z tý čtveřice, jak hlídaj přistup do dalšího patra. Tak jeho neviditelnost a probodávání bylo pro mě docela nezvyklé :) Tam mi hodně pomohl Náhrdelník střel a jeho firebally.

Ledový aspekt ve třetím patře taky nebyl zrovna nejlehči, obzvlášť s hordou vlků u sebe.

Šachy byli hodně zajímavý. Postupně sem je ovladál jednoho po druhym Algernovým pláštěm a pomlátili se tam nakonec mezi sebou :-)

Démonickej rytíř vyřešen přes zrdcadlo.

Jinak z Durlagovy Věže už nic hardcore. Avšak fanatici po příjezdu do Ulgothova Vousu mě překvapili. Celkem dost tuhý, jelikož tam měli mezi sebou cca 3 neviditělný postavý s probodáváním. Tady sem to vyřešil tak, že jsem rychle zalezl do horního baráčku, dal stealth, vylezl ven a než me to vyhodilo, tak probodnutí a rychle sem utíkal do spodního baráčku....a takhle sem mezi nimi probíhal dokud sem tam všechny nevyvraždil.

Aec'Letec byl taky tuhá potvora, (jenom otázka: On má nějaký kouzlo, který zničí moji magickou zbraň? Šel sem na něj a měl sem Hůl Probodávání a jaksi mi pochvíli zmizela :-) ) ale nakonec se skácel k zemi.

Shandalarův ledový ostrov mi snad přišel lehčí, než ze 6ti člennou partou.

Sarevok mě docela překvapil...jelikož tam nejde ukládat, tak vše muselo proběhnout bezchybně. Což se mi asi hodinu bohužel nedařilo. Nejprve sem šípama Odčarování zrušil ilize a ochrany tomu magovi, co se teleportuje doprostřed místnosti a jedním dobře mířeným backstabem ho sundal. Poté jsem střelil fireball tak, aby zasahl jenom Sarevoka, který na mě okamžitě vyběhl a tady mě zachránil Olej rychlosti a Prsten Neviditelnosti z Ulgotova Vousu, díky kterýmu jsem mohl probodávat téměř pořád. Nakonec padl.

Až budu pokračovat v solo BG II, tak určitě budu opět reportovat svůj progress :)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Field Mouse »

Na Sarevoka jsem měl s 89Kxp jednoduchou fintu - zmámit pláštěm Tazzoka, který Sarevoka zcela přizabil a zbytek vyřešily backstabby a šípy :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Field Mouse píše:Na Sarevoka jsem měl s 89Kxp jednoduchou fintu - zmámit pláštěm Tazzoka, který Sarevoka zcela přizabil a zbytek vyřešily backstabby a šípy :)
To byl můj původní plán, ale netuším z jakého důvodu...prostě mi nešlo Tazoka zmámit. Zkoušel sem to cca 20x a ani jednou...asi smůla :-)
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od pujdeme_domu »

čus,chci se zeptat,jestli znáte lepší strategii na drizzta v jedničkách (dvojky sem nehrál ještě) než boty+olej rychlosti+lektrvar moci (nebo tak nějak) - popřípadě nějakej jinej doping na dočasnou úpravu brutality a klasicky stín-backstab (nikdy ale nedostal jedovou z jedový dýky,dycky jen klasik probodnutí-asi je fakt vostrej)-útěk-stín-backstab-útěk

další otázka - tipy na bossy mimo město bg a ve městě bg - kandidáty na kill.
moje tipy jsou z - mimo baldurovy brány - u archeologů na mapě lehce nahoře vlevo od nashkelu vynést artefakt z hrobky a pak přijde nějakej trumpeta,v mostu firewine (ne dole v chodbách ale nahoře jakoby v korytu vyschlý řeky,přes kterou ten most bejval asi) nějakej orge magi asi nebo tak a nejdrsnější mi přijde drizzt samozřejmě
v BG městě sem nebyl ještě (hraju po x letech a nepamatuju se vůbec). DÍK!
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Field Mouse »

Nejlepší strategie na Drizzta je nezabíjet ho, je to děsně anti-RP a jeho výbava je na BG příliš silná.
Jinak jednoduchý způsob je obestavět ho postavama, které vyhodíš z družiny. Když ho pak napadneš, postavy, kterýma jsi ho obestavěl ho zablokujou a protože v případě, že jsou vyhozený z družiny, jsou neutrální, tak je Drizzt nenapadne. Pak už ho můžeš napadnout dlouhou zbraní, nebo něčím střelným - a dát si na půlhodinku odchod od počítače. Až se vrátíš, tak bude Drizzt přes kritické zásahy mrtvý. Pozor - při útoku střelnou zbraní to spotřebuje HODNĚ munice. Ale lze to udělat i na první úrovni :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Kolega zrejme myslel zabiti Drizzta pouze jednou postavou (zlodejem), tudiz nabrani dalsich partaku a nasledny vyhozeni je podvod :-P

Drizzta sem za single zlodeje nezkousel, a to z duvodu, ze zlodej stejne Scimitary nemuze a ani jeho brneni.

Toho Bojovyho Dese u tech vykopavek sem nezkousel, ale na vyssim levelu + boty rychlosti by nemel byt nejmensi problem.

Mno a toho zakernyho Ogra u Firewine mostu zabijes takto: Zajdes si do BG do toho kouzelnickyho kramu ( bohuzel si nepamatuji presny nazev) a koupis si Sip Zabijeni.....potom prijdes k jiz zminenemu Ogrovi, jednou vystrelis a je po nem :-D
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od pujdeme_domu »

Dík moc za info, já je všechny povraždil s botkama a olejem rychlosti pres backstab, jinak teda drizztův equip - já od tý doby co sem ho zabil používal toho meča obránce,a samozřejmě sem mohl i ten druhej, jen to brnění zloděj nemůže, hraju člověka zloděje,čistě, žádný 2-povolání (mluvim o jedničkách-pro jistotu)
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Ty mece fakt jdou? Mozna se nepocitaji jako Scimitary, nebot Zlodej myslim ze nemuze nosit Scimitary, stejne tak jako Bastardy.

Takze Drizzt teda jde zabit v poho s botkama + olej?
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Sólo hraní

Příspěvek od pujdeme_domu »

určitě, já s "obráncem" od tý doby hraju (btw je o moc lepší než short sword of backstabbing, kterej získáš až uplně na konci hry).
no a Drizzta takhle zabít určitě de, povedlo se mě to už několikrát, jen takto za single zloděje (ale chvilku to trvá).
co mě ale štve uplně moc je že zabít Sarevoka je nadlidskej úkol, žádný mate příšery, žádný živý zdi,žádný střelecký útoky od friends, nic, opět jen backstabbing a to sem mu vzal třeba 3x po cca 50 dmg probodnutím a ten hajzl furt nic..je to možný?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Field Mouse »

Možný to je, stejně jako je možný ho zabít :) Řekl bych, že horší mi za sólo zloděje přišel souboj o botky rychlosti než Sarevok.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Bhaal »

Field Mouse: Botky rychlosti sem vyresil pres par fireballu z lahvicek + zmameni z plaste. I kdyz uznavam, ze bez toho plaste by to musel byt masakr :-)

pujdeme_domu: tak to me stve, ja do nej nesel z toho duvodu, ze sem myslel, ze nic z nej stejne nosit nemuzu :-)

Jinak na Sarevoka si nejprve dojdi do Ulgotova Vousu a kup si Prsten neviditelnosti. Az budes v Chramu, tak opatrne hod fireball k jeho trunu, ale aby na tebe nabehl jenom ten kouzelnik (ach ta pamet na jmena :-) ), toho sundas, a pak zase opatrne tam flaknes dalsi fireball aby na tebe vybehl pouze samotnej Sarevok. Mno a tady uz jenom prsten neviditelnosti, backstab, prsten neviditelnosti, backstab a furt dokola...po chvili padne.

Kolega Field Mouse to pry vzal tak, ze zmamil Tazoka a snim prizabil Sarevoka. Me ale bohuzel Tazok zmamit nesel...asi smula :-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“