Lichové

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Nesnesitelná lichkost bytí...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

tak teda jediny akostej, co poznam je dedek kostej a je to velmi prijemna a zhovorciva nosova kost :lol:

a s tou lichkostou bytia mata asi pravdu... predsalen clovek nemoze ostat "dobrym", ak je takymto sposobom shikanovany zo strany celeho sveta... aj ked nevem ake tance mate na mysli, no take tango by som si s lichom zatancoval... :twisted:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Příspěvek od Forest »

Nejlepší taktika jak zabít liche je podle mě použít plášť zrcadlení z města Sauhaginů a prostě počkat, až mu dojdou ochrany (zatím si může postava s pláštěm třeba luštit křížovku). S demi-lichem je to ovšem složitější, tam platí jen rychlost. Jediná možnost co zatím zabrala je proměna v zabijáka s vylepšeným spěchem a nejlépe další postava která lichovi překazí sesílání kouzla pomocí prstene beranidla, jinou možnost přerušení neznám. Pokud si otevřete planární kouli a před vstupem odvedete Valigara čarodějům, tak vám prsten dá jako odměnu a v kouli z něho vypadne další. (je to sice vůči V. trochu nefér, ale stejně jsem ho nikdy neměl rád, a konec konců slib je slib :twisted: )
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Forest: A co takhle mu ten prsten ukrást, potom ho od něj dostat za quest a potom ho zabít v planární kouli? To už by byly 3 prsteny beranidla :) To už by se dala použít taktika: do jednoho rohu pasti, do druhýho rohu past: lebky, a postupně ho prstenama odmrštit na jedno nebo druhý, podle toho kde by zrovna stál :)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Forest píše:Nejlepší taktika jak zabít liche je podle mě použít plášť zrcadlení z města Sauhaginů
Ale kdež. Každý přece ví, že nejlepší způsob zabíjení nemrtvých je Turning Undead :wink: Případně pokud trváš na diskutabilních předmětech, Mace of Disruption +2 :mrgreen:

Ohledně Demi-Licha - použij funci hledat, Kangaxx je takový evergreen BG 2 :wink: A nic nového už se pro něj nejspíš jen tak nevymyslí :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

sevencreature píše:Ale kdež. Každý přece ví, že nejlepší způsob zabíjení nemrtvých je Turning Undead :wink: Případně pokud trváš na diskutabilních předmětech, Mace of Disruption +2 :mrgreen:
Ale kdež 8-) Můžeš MoD hodit ? Azurové ostří je v tomto směru ještě 'vykutálenější'.
Kupř. milého Shangalara jsem takto
Obrázek
sejmul na první ránu - ještě na stole. Jak smutné - tak mocná bytost a jeho poslední slova se smrskla na pouhé ''Stát.'' :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Frosty: Jen tak pro zajímavost, tovje postavička se jmenuje UH HUH? :lol:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Frosty: Pravda, sekery nikdy moc nepoužívám - prakticky jen s Minscem (takže skoro nikdy) a s Korganem (takže taky skoro nikdy), čili jsem ji používal jen v pár hrách a jaksi opomenul :oops: :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Ave píše:Frosty: Jen tak pro zajímavost, tovje postavička se jmenuje UH HUH? :lol:
Ano - co se ti na tom nezdá..? :D Chtěl jsem jen něco otestovat, takže jsem postavu stvářel asi 2 minuty. Samozřejmě nezůstalo jen u drobné zkoušky a BG2 mne opět schramstlo a vyplyvlo až na konci.
Jinak je to půlorčí čarodějobijec a Gax měl docela problém, když asi 4x za sebou končilo jeho kouzlení hláškou ''Nepovedené seslání'' :twisted:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Příspěvek od Forest »

Získat 3. prsten pomocí krádeže jsem nezkoušel, ale testoval jsem to na světelném kristalu od dungerů a už mi pak druhý nedal, s tím, že jsem si ho stejně už vzal. Nevím na jakou obtížnost hrajete vy (já podle pravidel AD&D) ale azurové ostří mi funguje jen na upíry a tím palcátem si nejsem v případě demi-liche jistý. Poku se ale bude někdo pokoušet turnovat liche, tak helm s knězem :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Forest: Můj post ohledně lichů byl myšlen smrtelně vážně.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Forest píše:azurové ostří mi funguje jen na upíry
Hraji též podle pravidel, bez jakéhokoliv modu a ta sekera je schopna na jednu ránu bez problémů sejmout ghasta, mumii, upíra, liche a jinou další nemrtvou havěť. A navíc (což mě docela překvapilo) i hozená je schopná zranit většinu golemů. A to i železného a tuším i adamantíka. Jen hliněným nedá ani škrábnutí.

A s tím odvracením liche - věř že je to vážně možné. Ale nečekej, že to zvládne nějaký 13lvlový 'šupák' 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Frosty píše:A s tím odvracením liche - věř že je to vážně možné. Ale nečekej, že to zvládne nějaký 13lvlový 'šupák' 8-)
Myslím že to stěží zvládne i 30levelová postava. Ještě se mi nezadařilo.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

http://www.planetbaldursgate.com/bg2/ch ... dead.shtml

Podle této tabulky by mělo jít odvracet Licha od 8. úrovně, ale šance je velmi malá. Neměl jsem problém s odvracením (ničením) lichů s postavami od 20. levelu výše.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Tak to je teda dobrý, mě se ještě nezadařilo :cry:
A jaké je to upaladinů? Stejné? Protože ta tabulka je jen pro kněze.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“