Technické problémy

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thanes
Sigilan
Příspěvky: 101
Registrován: 20.3.2006 15:58
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanes »

Mam problem, BG2 mi jelo v pohode, pak jsem vstoupil do Doku (po nekolikate) a zaclo se trhat pravidelne (3 sec v poho pak drobny trh) je to strasne pruderni, reinstall nepomohl.
Zjistil jsem, že se mi to děje ZATÍM jen v Přístavní čtvrti

Win XP SP2
Ati Radeon x800GTO
1024RAM
integr zvuk
Pentium 4 něco :)

Fakt nevim uz co s tim...
Jakakoliv pomoc je vitana
Dekuji Thanes
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Zkus vypnout 3D akceleraci, popř. si pohrát s nastavením hry. Pokud to dělá jen v jedné oblasti, zkus smazat obsah složky cache.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Mám takovej menší problém s SoA... (ToB nainstalovanej nemám)...
Dokud poprvé nevypadnu z waukeen's promenade a neproběhne celý to kolečko dialogů s tím chlápkem ve slumu a úvod do další kapitoly, všechno je v pohodě. Jenže pak se načte ta lokace nejspíš u cowled mages a začne ta sekvence, při níž (můžu jen odhadovat) asi dojde k nějakýmu výslechu či soudu s Irenicem a Imoen... Mágové se tak akorát stačí shromáždit (někdy ještě stihnou říct jednu dvě věty) a dřív, než se cokoli dalšího začne dít, hra se sesype a kopne mě zpátky do windows.
Full install ani patch to nevyřešil, padá to pokaždý na tom samým místě...

Kajícně doznávám, že mám bohužel jen pirátskou DVD verzi, takže to může způsobovat kdeco, ale říkala jsem si, že jestli mi někdo poradí, tak nějakej sigilan...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Já tedy nejsem žádný odborník přes tyhle technický serepetičky, ale nemůže to být proto, že se nenačte zvuk nebo animace? :think: Zkoušelas reinstall?

EDIT: Aha, nepozorně čtu. Pak skutečně netuším...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Cesare: Hm, nevím, jestli je to těmi pirátskými verzemi, nebo čím, ale poslední instalování a následných pár chvil hraní BG2 u mě probíhalo jako horrorový scénář. Co mohlo, to spadlo, co nespadlo, to se kouslo...až asi po třetí nebo čtvrté instalaci to konečně šlapalo bez potíží (dlužno poznamenat, že bez potíží do konce hry).
Btw. po uninstall a před následným novým pokusem o instalaci doporučuji prolézt si editory registrů a vykopat všechno, co má souvislost se složkou BG2 - jelikož až tohle mi pomohlo hru konečně rozjet. Možná se tam něco špatně zapíše, drží se to na hadru zuby nehty a pak to dělá neplechu.. :think:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ja by som ešte pred tým ako budeš uninstallovať, skúsil vymazať zložku "cache", aj keď neviem či sa tam tieto veci zapisujú ( predpokladám, že sanechce načítať animácia kúzla ) ...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Yachiko píše:Ja by som ešte pred tým ako budeš uninstallovať, skúsil vymazať zložku "cache", aj keď neviem či sa tam tieto veci zapisujú ( predpokladám, že sanechce načítať animácia kúzla ) ...
Zkoušela jsem, nepomohlo...

Vampiria: OK, ještě to s pány uninstallem a installem zkusím. Netuším sice, co jsou editory registrů (jsem na tyhle věci dost blondýna), ale třeba na to přijdu...;-)

Dík za rady.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Cesare: Třeba přes Total Commander - složka Windows, regedit.exe, dát F3 a klíčová slova Baldur's Gate II: Shadows of Amn (či tak nějak) a cokoliv to najde ve spojitosti se hrou DELETE.
Zní to asi divně, ale mně to fungovalo. :)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vampiria píše:Cesare: Třeba přes Total Commander - složka Windows, regedit.exe, dát F3 a klíčová slova Baldur's Gate II: Shadows of Amn (či tak nějak) a cokoliv to najde ve spojitosti se hrou DELETE.
Zní to asi divně, ale mně to fungovalo. :)
Díky. Zkusím to.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Cesare: já *vím*, že to je pitomá rada, ale nebylo by prostě snažší si někde tu bg2 za pár korun koupit? Teda, pokud se ještě někde dá sehnat, ale myslím, že v nějakým eshopu by se to snad dalo najít. Abyste si nemysleli, nechci teď nijak moralizovat a dívám se na to z praktické stránky - je to levné, získáš k tomu navíc datadisk a (snad) plně funkční hru i s posledníma patchema; mě to prostě připadá jako výhodná nabídka, což? ;-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

MCZ píše:Cesare: já *vím*, že to je pitomá rada, ale nebylo by prostě snažší si někde tu bg2 za pár korun koupit? Teda, pokud se ještě někde dá sehnat, ale myslím, že v nějakým eshopu by se to snad dalo najít. Abyste si nemysleli, nechci teď nijak moralizovat a dívám se na to z praktické stránky - je to levné, získáš k tomu navíc datadisk a (snad) plně funkční hru i s posledníma patchema; mě to prostě připadá jako výhodná nabídka, což? ;-)
IMHO je to velmi dobrá rada, dokonce i mě samotnou to už napadlo ;-) , ale momentálně mám docela dost výdajů na jiný věci a na těch pár stovkách sem nebo tam bohužel v současnosti docela sejde - tak to zkouším těmahle cestama... :-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Cesare: už to šlape?
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

MCZ píše:Cesare: já *vím*, že to je pitomá rada, ale nebylo by prostě snažší si někde tu bg2 za pár korun koupit? Teda, pokud se ještě někde dá sehnat, ale myslím, že v nějakým eshopu by se to snad dalo najít. Abyste si nemysleli, nechci teď nijak moralizovat a dívám se na to z praktické stránky - je to levné, získáš k tomu navíc datadisk a (snad) plně funkční hru i s posledníma patchema; mě to prostě připadá jako výhodná nabídka, což? ;-)
Pch, ani origoš verze hry neřeší všechno - vždycky, když chci hru re-instalovat tak se mi to pravidelně po začátku načítání dat z pátého CDčka začne sekat - a to mám prosím originál verzi ;-) Sice se mi to nakonec nějakým zázrakem vždycky povede nainstalovat, ale je to dost o nervy ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vlasák píše:Cesare: už to šlape?
Zatím nešlape, zkouším k tomu zaujmout zenovej postoj...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Lidé Sigilu obracím se na vás s prosbou o pomoc...

Při odinstalaci mi to hází

Obrázek]

tuhle hlášku a tím je s odinstalací konec. Bez odinstalace neprovedu instalaci a asi tu ... jedničku nikdy nedohraju

pomóóóc pls napadá vás co s tím krámem je? Protože mě ne...

S pozdravem a díky KEBULA
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“