Otázky k modům

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Ano, od kámoše jsem slyšel, že je to prý skutečně dobré. Já se bez toho ale obejdu. :-D
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Velehal »

Já se zase neobejdu bez Tactics/Ascension. A tohle vypadá lépe než Tactics. Ale třeba zdání klame.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Hm, mám BGT a některý z přídavných modů způsobil, že v jednom domě v Beregostě je chlapec, se kterým když promluvím (zavolá maminku, řekne, že tam nemám co dělat a že přijde tatínek a zmlátí mě), tak se objeví zlobr jménem Daddy a zaútočí - má u sebe Plamen severu a Rukavice zlobří síly -, o patro výš je pak půlčice kouzelnice Mommy s Hadí holí. Trochu mě to překvapilo a do hry se to rozhodně nehodí.

Edit: Ten mod je Northern Tales of the Sword Coast, zdá se.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Neznám statistiky těch předmětů, ale minimálně scénka, kdy na mě útočí zlobr Taťka zní úžasně roztomile. Nechápu, co ti na tom vadí :eh:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Carlos: Vadí mi na tom jen ty předměty - silnější už v BGI sotva seženeš. A dají se prodat za 8500, za což si koupíš cokoliv. Já tedy ne, protože mám Hard Times mod, kde obyčejná plátová stojí 3000 (plná plátová asi 20k). A do BGI se ten meč a ta hůl vyloženě nehodí podle mého.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

To je něco podobného jako ta zbroj z modu CoM Encourters, jestli víte :-D
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Celý CoM Encounters je v ohledu předmětů úplně mimo. Carsomyry a Hole mágů jsou proti tomu hadr.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Green Dragon plate
Ac - 4
Obratnost + 1
regeneruje 1hp za 3 sekundy
ochrana před vysátím urovní
sesílá Regeneraci 1x denně
sesílá summon bone golem 1x denně
A je to elfí kroužková (!!!!)
WTF??? :shock: :shock:

Jdu to odinstalovat.


P.S Chtělo by to nějaký munkchin pack mod :lol:
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Lucates »

Existuje pre NPC project v Baldurs Gate 1 aj cestina?
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Velehal »

Existuje pro Tutu, teď jsem ho s ním dohrál a je to naprosto skvělé. Dialogy zapadají do hry, některé jsou vtipné, postavy vhodně komentují situaci + pár questů spojených s postavami (měl jsem kanonickou skupiny Mins, Dynaheira, Jaheira, Khalid, Imoen). Je to ale v angličtině.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Velehal »

Co byste mi doporučily za mod k těmto:

BG2 Tweak Pack, NPC Tweak Pack, Sword Coast Stratagems II, Unfinished Business, Quest Pack, Banter Packs, NPC Flirt Packs, Ascension, Refinements.
Nechci nové NPC (ty co jsem zkoušel mi do hry nezapadali, s vyjímkou Solaufeina a Kelseyho) ani aby mod zásadně měnil hru (činil jí lehčí, přidával neuvěřitelně silné předměty, šel proti původnímu duchu hry apod.).
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Můžeš zkusit NPCKitpack, Oversight, Wheels of Prophecy nebo Alternatives.

První se projeví jen vcelku málo, druhý jsem ani nezaregistroval, přestože by měl ovlivnit většinu postav, třetí mi přišel zbytečně komplikující a čtvrtý jsem nezkoušel : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Lyrick »

Tak jsem ze zvědavosti nahodil EasyTutu, abych si taky trošku udělal obrázek o tom co to vlastně je, a jak to funguje.
Ikdyž jsem si ale pečlivě přečetl ReadMe, stále mám docela nejasnosti ohledně instalace a pořadí fixpacků, tweakpacků a tutufixu.

Podotýkám že zrovna rozehrávám BG poprvé (ani BG2 jsem nikdy nehrál) a jsem tedy do této problematiky zcela nový, a zároveň chci jen základní fixy/tweaky abych si hru nejprve vyzkoušel tak jak "má být". Rozehrál jsem jí původně úplně v originále ale to vyšší rozlišení, zvýrazňování věcí, rychlejší chůze, deník rozdělený na úkoly nebo třeba pauzování hry v inventáři jsou pro mě zkrátka věci více než lákavé...

Zvolil jsem EasyTutu, protože:
- Nemám problém s angličtinou, navíc co jsem vyčetl stejně do budoucna většina módů je v ENG, takže radši full ENG než CZ/ENG mix.
- Chtěl jsem samostatnou instalaci, abych měl zvlášť originál BG1 i BG2 a Tutu a toto, pokud se nepletu, klasický BGTutu neumožňuje

Tak a teď k samotnému problému s módy. Mám verzi BG1 a BG2 co byli ve Score, tedy s posledními patchi a češtinou.
- Na čistou instalaci BG1 jsem nahodil Baldurdash Fixpack a G3 Tweak Pack
- Na čistou isntalaci BG2 jsem nahodil G3 Fixpack a G3 Tweak Pack

Udělal jsem něco špatně? A co teď dál? Měl bych nahodit znovu některý fixpack/tweakpack na instalaci EasyTutu nebo se to instalace už správně vytvořila s těmi opravami/úpravami? Mám teď nahodit Tutufix nebo jsem ho měl nahodit v jiné části?

Díky za pomoc
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Lyrick: Někde tady na foru je komplet návod na instalaci easy TuTu, tak se podívej tam.Jinka, když ty tweaky nahodíš na samotné BG1, tak ti budou skutečně fungovat jen BG1. Musíš ty tweaky/fixpacky nainstalovat do složky, kde máš TuTu, aby ti fungovaly v TuTu.

Snad jsem pochopil tvůj problém :think:

Jinak, s kompabilitou modů si starosti nedělej. Mě většina modů na BG2 funguje i na TuTu :lol:
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Lyrick »

Ajo tady je spešl návod pro EasyTuTu. Já pořád koukal jen nahoru na ty návody na BGTutu.. Sorry v noci jsem nespal.. :)

Nicméně, koukám na to, ale trošku mě zaráží že v něm není zmínka o žádném normálním fixpacku/tweakpacku, jen o Tutufixu.

Znamená to tedy, že už EasyTutu některý tyhle přímo obsahuje. Mohlo by to tedy působit ve hře problémy, když jsem EasyTutu nainstaloval až po tom, co jsem nahodil fixy/tweaky i na BG1 a BG2 zvlášť?
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“