Bard a jeho družina

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Neferit píše:
Assassin píše:...Tak si ho vykouzlí :-D
Má přece kouzla jako Zbroj , Přízračná zbroj, Štít...
No, jelikož v BG1 není možnost mít schránku na svitky a sloty na kouzla bych zaplnila magickýma střelama, no, myslím, že bych velice brzy trpěla nedostatkem místa ;-)
No, já BG1 nemám, proto mluvím o BG2 a tam by bard obstál poměrně dobře.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Assassin píše:No, já BG1 nemám, proto mluvím o BG2 a tam by bard obstál poměrně dobře.
Já za barda hraju poslední dobou celkem často a musím říct, že kdybych měla hrát sólo, tak by mi chybělo to neustálý povídání ostatních postav. I když by možná nebylo na škodu to vyzkoušet :think:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

I ja som mal najprv divný pocit, že by som hral sólo. No a na moje prekvapenie to ide. Síce tam nikdo nekecá/nehašterí sa (čo je určite na škodu), ale zas tie súboje sú potom iné kafé... je to skrátka iná atmosféra, stojí za pokus. Ale bard by to mal imho pekne ťažké... pekelne ťažké. Netreba ani žiadne zťažujúce módy. ;-) ;-) ;-)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Monco
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 3.2.2006 11:27
Bydliště: ...divoká step

Příspěvek od Monco »

hele, mám se připojit ke stínovým zlodějům nebo k bodhi? láká mě Aranova elfí zbroj, se kterou budu moct kouzlit...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Monco píše:hele, mám se připojit ke stínovým zlodějům nebo k bodhi? láká mě Aranova elfí zbroj, se kterou budu moct kouzlit...
Jako Bard přece můžeš používat Melodic Chain, kterou lze získat v Planárním vězení při osvobozovaní Raelis Shai a její divadelní společnosti?
Naposledy upravil(a) Razfallow dne 6.2.2006 11:38, celkem upraveno 1 x.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Robe of Vecna je x-krát lepšia - ak som už stál o nejaký predmet od Arana tak je to amulet of power - ochrana pred level drainom a automatická vocalize sa vždy hodia.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

CrowX píše:Robe of Vecna je x-krát lepšia - ak som už stál o nejaký predmet od Arana tak je to amulet of power - ochrana pred level drainom a automatická vocalize sa vždy hodia.
Jo, ale Robe of Vecna je ti jako bardovi celkem k ničemu - minimálně do doby, než máš možnost zvolit si první HLA ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Monco
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 3.2.2006 11:27
Bydliště: ...divoká step

Příspěvek od Monco »

já na melodickou úplně zapoměl... ;-) ale stejně se asi připojím k Bodhi, dlouho jsem to za ni nehrál...
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

Zajímalo by mne jak by mel mit bard staty? taky se totiz odhodlavam ze si zpevaka zahraju, ale pekne od jednicky:-)
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Všechno 18, krom odolnosti, ta stačí 16 a moudrosti, okolo 11. I charisma se dá snižet na těch minimálních 15. Koneckonců i inteligence 16 postačí atd. Záleží dost na tom, jaký chceš mít kit. Je-li to Blade, pak síla 18 (+1 za knihu v BG), obratnost 18 a odolnost 16 se ti budou hodit (samozřejmě nejsou nutnou/dostatečnou podmínkou pro to být dobrý bard nebo se hrou bavit).
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

No dal jsem si vcera sekace a nahazel mu (trvalo to asi 15 minut) 18,18,16,18,10,15 tak nevim jestli to mam nejak menit
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Sniper: Síla není až tak důležitá, protože stejně budeš nejspíš nosit nějaký opasek obří síly - v BG II jsou jich mraky. Čili na síle se dá dost ušetřit.

Edit: A v jedničce se s Bardem do první linie asi taky moc hnát nebudeš - a na kuše/luky sílu až tak moc nepotřebuješ. I když zase s větší silou toho víc uneseš... No v jedničce se síla hodí (té zmínky o BG1 jsem si nejdřív nevšiml).
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 9.2.2006 12:26, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
punkejt
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 29.1.2006 23:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punkejt »

Sniper: Neni k zahození mít dobrou charismu, zvlášť, jestli chceš jet už od jedničky, bo některý věci dostaneš pouze s dost vysokou charismou.
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

No to jsem si taky rekl a tak sem asi 3/4 hodiny nahazoval a nakonec mam: 18,18,16,18,10,18 - muj rekord 98:-)
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Když máš ale sílu 19 (18 + kniha) tak nemusíš nosit opasek síly, ale nějaký jiný (ne že by bylo moc alterativ...).
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“