Bard a jeho družina

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

ok, tak si necham cisteho barda, ten bude asi pre moj styl hry najlepsi...
a na co ho zo strelnych zbrani specializovat? Viem, ze je to viacmenej vec vkusu, ale ak sa vam nieco zda lepsie, tak poradte. Ja rozmyslam, ze mu dam kuse, ale tie ma Jan, aj ked u Jana pouzivam len tu jeho kusu, tak tam by nemusel byt problem. Lebo nexem aby zbytocne mali viaceri v druzine rovnaku zbran. Este neviem co si vybrat na blizko. Dal by som mu dlhe mece, lebo v hre su celkom dobre dlhe mece, ale tie dam asi prave kvoli tomu nejakemu bojovo zalozenemu NPC, tak mozno katany alebo scimitary, aj tak sa vpredu moc nechystam bojovat, len ked to bude nevyhnutne, a tie exotickejsie zbrane mi pridu zabavnejsie, aj ked ich je v hre menej. A oplati sa v BG2 mu davat ochranne kuzla typu zbroj a pod., ked tam sa uz da najst zbroj, v ktorej moze kuzlit? Lebo v BG1 mu budem davat vela ochrannych kuziel, ale v BG2 by som ich mozno zmenil...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Jako zbraně nablízko pro barda mi přišly naprosto ideální katany + scimitary (při hře za sekáče, popř. když jsem si přidal body v SK), za normálního barda jsou jednoznačně nejvhodnější dlouhé meče - přesně jak jsi napsal, je jich dost, dobré je mít v záloze i kyje (vyjma Jaheiry nikdo nemá dovednost na ně a tupé zranění se hodí).
Střelné zbraně jsou skutečně víceméně otázkou vkusu, ale dobrá je nějaká těžká kuše (pokud mu dáš vyšší sílu), luky bych mu moc necpal, jsou lepší postavy v zacházení s nimi, praky by byly lepší. Kuše budou vážně nejlepší (podle síly lehké nebo těžké).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Carlos píše:Jako zbraně nablízko pro barda mi přišly naprosto ideální katany + scimitary (při hře za sekáče, popř. když jsem si přidal body v SK), za normálního barda jsou jednoznačně nejvhodnější dlouhé meče - přesně jak jsi napsal, je jich dost, dobré je mít v záloze i kyje (vyjma Jaheiry nikdo nemá dovednost na ně a tupé zranění se hodí).
Střelné zbraně jsou skutečně víceméně otázkou vkusu, ale dobrá je nějaká těžká kuše (pokud mu dáš vyšší sílu), luky bych mu moc necpal, jsou lepší postavy v zacházení s nimi, praky by byly lepší. Kuše budou vážně nejlepší (podle síly lehké nebo těžké).
a nevies aku silu treba na tazke kuse? Preco su katany a scimitary vyhodne len pri sekacovi? Tak si dat radsej tie dlhe mece a kyje? Sorry, ze sa tolko vypytujem zbytocnych otazok, ale nechcem si v polke hry zmysliet, ze som si mal dat inu dovednost a potom to lutovat = hrat od zaciatku, lebo mam v tomto taku blbu povahu.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

V pořádku.
Netvrdím, že scimitary a katany jsou výhradně pro sekáče, ale tyto zbraně mají adekvátní sílu v tandemu. Jeden příklad jsem už uvedl - Belm (útok navíc), Zuřivost nebes (omráčení) - dohromady solidní mlátička, zvlášť nic moc.
Dlouhých mečů je podstatně více a jsou i výkonostně lepší (ne vždy, samozřejmě), kyje jsou pak vhodné kvůli soubojům s nemrtvými apod. (nejdříve skřípavec - Druidský hájek, potom ten z testů v Čarotvrzi), a také s přihlédnutím k tomu, že žádná postava v jejich používání pravděpodobně nebude o moc lepší než ty.
Na těžké kuše myslím obecně síla 12-14 (ale to je spíš střela od boku), ale dovednost na ně je stejně společná, ne? Nepamatuju se, dlouho jsem to nehrál.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Dovednost je spolocna pre kuse, ale chcel by som pouzivat aj tazke kuse, tak aby som vedel aku silu potrebujem, ale tak 16 mi dufam bude stacit. Asi si dam predsa len tie dlhe mece, lebo ked tak rozmyslam, tak ich budem asi fakt len ja pouzivat. Ta kombinacia katany + scimitary je lakava, ale fakt asi najlepsia pre sekaca, aj by som si dal ten kit, celkom sa mi paci, ale tie postihy k vedeni a kapsarstvu by ma mrzeli, tak asi cisty bard + kuse + dlhe mece...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od sevencreature »

Na sílu jsou opasky. Pokud by měl mít celou hru jen 16, tak by to bylo pěkně málo.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Ako je to s kuzlami? Bard sa ich uci zo zvitkov ako mag? A moze sa naucit kolko chce kuziel v zavislosti na inteligencii, ale obmedzeny je len v mnozstve, kolko moze zoslat za den a konecnou 6 urovnou?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Ve všech ohledech je na tom bard stejně jako mág, jenom se jich samozřejmě nenaučí tolik. Počet kouzel za den se bere podle inteligence.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re:

Příspěvek od javoxy »

Carlos píše:Ve všech ohledech je na tom bard stejně jako mág, jenom se jich samozřejmě nenaučí tolik. Počet kouzel za den se bere podle inteligence.
ja som mal pocit, ze bard ma pevne dany pocet kuziel, ktore moze zoslat za den, ale ze podla inteligencie sa urcuje, kolko je schopny sa ich v jednej urovni naucit a aka je sanca, ze sa kuzlo nauci...

a mohli by ste mi poradit ake vlastnosti dat pre cisteho barda, aby sa zan dobre hralo? Nemam s bardom ziadne skusenosti, tak neviem...a co mna napadaju nejake vlastnosti, tak to je uz skoro PG, lebo tym, ze je taky univerzalny, tak mam pocit, ze mu traba dat co to do sily, vysoku obratnost, odolnost 16, inteligenciu kvoli kuzlam, mudrost pre moj dobry pocit a charizmu 18, ved je to predsa bard, tak nech je charizmaticky... :doh:
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od dodo »

no silu si nemusis davat nejaku vysoku, mozno tych 14 by malo uplne stacit (ak nie tak v hre su opasky sili), istotne si daj naplno obratnost, s odolnostou to tiez nemusis nijak zvlast prehanat kedze berieme v uvahu ze budes mat stone skin a PFMW, inteligencia by ti mala ovplivnit akorat sancu na naucenie kuzla a maximalny pocet znamych kuziel a kedze v hre su napoje na zvysenie inteligencie tak ani tato vlastnost neje taka ze by nutne potrebovala maxovat, mudrost podla lubovôle, no a charisma aspon tak 15 alebo 16 predsa len je to bard.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Síla 16, obratnost 17, odolnost 14, inteligence 17, moudrost 16, charisma 15.
To byl můj nejoblíbenější bard. Pro styl hry, který u tebe předpokládám by to mohlo být asi takhle - Síla 15, obratnost 18, odolnost 14, inteligence 17(kvůli množství kouzel), moudrost 16. charisma 16+. Je to celkem těžké naházet, tak si případně sniž sílu, obratnost, moudrost a inteligenci o bod.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

vdaka za rady...ale nie je lepsie dat odolnost 16, kvoli tym bonusovym zivotom za uroven? Ja osobne by som dal tiez 14, akurat tie zivoty...inac, kedze ja sa to chystam hrat uz od BG1, tak tam mam este tie knihy, co zvysuju vlastnosti, tak mozem troska usetrit pri nahadzovani...
inac jedna otazka, uz som sa ju pytal v teme true RP...ked vykradate kapsy s bardom, tak ked sa vam to nepodari, tak loadujete, alebo znasate nasledky? Lebo mne to pride troska nezmyselne a nerealne loadovat, ale zas ak mam okradnut nejakeho vyznamneho obchodnika a nevyjde to, tak uz by som nemohol kupovat unho...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Vykrádání používám zřídka, ale vždy až na vysokých úrovních, ale když jsem hrál za zloděje a neměl vysoké vykrádání, tak jsem čas od času loadoval, ale někde mi to bylo jedno, záleželo na lokaci.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Carlos píše:Vykrádání používám zřídka, ale vždy až na vysokých úrovních, ale když jsem hrál za zloděje a neměl vysoké vykrádání, tak jsem čas od času loadoval, ale někde mi to bylo jedno, záleželo na lokaci.
ja by som ho chcel vyuzivat, lebo bard je v tom asi najlepsi (u zlodeja som nikdy tuto dovednost nezvysoval), tak preco nevyuzivat vsetky jeho silne stranky. Akurat by som chcel hrat co najviac RP, nech si tu hru uzijem, ale asi niekde nie je ina moznost ako loadovat...
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

toto je moj novy nick, inac som bol javoxy
Tak som si nakoniec vytvoril poloelfa barda, chaoticky neutralny, 16 18 12 16 15 18, dovednost velke mece a strelne zbrane a vyzera to byt dost v pohode, tak uvidim ako sa mi s nim bude hrat. Len v BG2 budem este silno uvazovat, ze konvertujem na sekaca...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“