Bard a jeho družina

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

Fajn. ono bud mas malo a hodne nebo vic nez malo a mene nez hodne 2x:-)
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Neferit píše:
Sniper píše:No to celkem jde. A predpokladam ze Ninja-to do hlavni ruky:-)
No, zbraň s vyšším bonusem na THACO by měla jít do levé ruky ;-)
Teoreticky jo, ale s pravou rukou máš víc útoků - na dost bytostí je +2 zbraň neúčinná, na +3 málokdo. Proto v kombinaci Belm-Scarlet Belm určitě do offhandu. S tim bonusem - když máš 2 konkr. zbraně, který si chceš vzít, tak je to snad celekem jedno, jen kdybys nevěděl co do offhandu, tak tam dát to s vyšším bonusem(pokud máš stejně prof. pointů).
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Co hovorite na kit sprymar?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Kit šprýmaře, tuším, upravuje jenom píseň :think: To je v podstatě na prd, podle mého. Spousta nepřátel poměrně snadno pokus o zmatení zmaří. Daleko plodnější se mi jeví podpora družiny, poněvadž ta se hodí vždy.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Tak potom uz prichadza do uvahy len sekac, lebo skald sa mi nepaci, ale tam ma mrzia tie postihy ku kapsarstvu a vedeniu. A za cisteho barda by mi bolo divne hrat, ked su tam tie kity na vyber.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Já naopak zastávám názor, že čistý bard je nejvýhodnější, ale to hodně záleží na stylu, který chceš hrát. Sekáč je hodně dobrý pro bojový styl hry - Belm + Zuřivost Nebes např. byla kombinace zbraní, s níž se dalo dominovat celé původní BGII.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Asi by som skor chcel barda, ktory by nebol nejak bojovo zalozeny, skor nieco na dialku, nech sa mi trocha podoba...Lenze sekac a skald su skor na boj, tak preto ma napadol ten sprymar, alebo potom cisty bard. Asi by nemalo zmysel si brat sekaca, ked nechcem vela investovat do sily...
Este sa neviem rozhodnut medzi bardom a divokym magom, co sa tyka RP, tak bard sa mi tak najviac podoba povahovo, ze by som sa s nim mozno najviac stotoznil, ale mag je mag, mocny a vazeny. Fakt neviem...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Chceš-li to pojmout skutečně RP, tak Geralt (aspoň myslím, že on) postnul dobrý odkaz http://www.angelfire.com/dragon/terragf/ určitě stojí za vyzkoušení. Když budeš mít víc času, udělej si i test na vlastnosti.

Jinak obyčejný bard, pokud ho nechceš posílat v předních liniích na nepřítele, je asi nejvhodnější. Dej mu dovednost do luku nebo lépe do kuše a do kyje, zbytek bych rozdal do bojových stylů (doufám, že je to bard, kdo dostává 4 body). Takhle mu budeš moci dát zbraň, aniž bys musel váhat, jestli nějaká NPC neumí s tou zbraní lépe - málokterá NPC, kterou jsem chtěl do družiny měla tu správnou dovednost (vyjma Jana, ale jeho kuše byla pořád lepší než jiné).
Jenomže se stejně nevyhneš nutnosti bojovat i z blízka - osobně si myslím, že byl bard navržen tak, aby nejdříve rozhodil pár kouzel a pak se vrhl do vřavy.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Tak som si spravil ten test na charakter, a vyslo mi to, co som si aj chcel dat - chaoticky neutralny bard. Ten test na vlastnosti sa mi javil moc zdlhavy a zlozity, asi aj kvoli tej anglictine, kym by som to precital, tak by to trvalo, ale mozno to skusim. Ale aj tak, charizmu chcem 18, obratnost tiez, kvoli strelnym zbraniam a kapsarstvu, inteligenciu a mudrost si uz len kvoli dobremu pocitu davam vysoku, aj ked u barda mi tu mudrost mozno netreba, staci 10, ale mal by som lepsi pocit, kebyze ju mam. Ako ovplyvnuje inteligencia bardove kuzla??? Odolnost sa hodi 16, ale tak kebyze si dam 10, nic take strasne sa nedeje, akurat by som mal o 2 zivoty za uroven menej, a kebyze mam hrat RP, tak podla seba by som tu odolnost ani silu vysoku nedaval, takze by som aj mohol nahadzat vlastnosti 10 18 10 18 18 18, aj ked mozno by predsa len bolo lepsie ubrat z mudrosti a hodit si odolnost 16...neviem. Ide o to, ze ta odolnost sa mi v hre hodi viac ako mudrost, ale chcel by som si toho barda urobit viac na svoj obraz, a ja radsej uprednostnujem mudrost pred odolnostou...
Zas sa nedostanem k tomu hraniu, lebo sa nebudem vediet rozhodnut ako nahadzat vlastnosti :-x
Ale tak da sa bard hrat v pohode, aj ked ho nebudem zameriavat na boj nablizko? Ci mi bude k niecomu dobry. A ta jeho piesen moze pomoct dost druzien? Lebo mam pocit, ze zvysuje len moralku a stastie, tak stale neviem, ci si nedat kit sprymar.

Edit: A je ze barda zabavne hrat? Nejde o to, ze si mozem skusit vsetko, kuzlenie, boj...ja BG nehram prvy krat, a uz som hral aj za maga, aj za bojovnika, aj za zlodeja...Ide o to, ci je bard zabavny ako povolanie, ci je niecim vynimocny, co ho odlisuje od inych povolani, a preco sa zan oplati hrat.

[edit; sloučení dvou příspěvků za sebou //- yenn]
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Geralt »

javoxy: To je těžká otázka, skoro jako by ses ptal zda-li je zábavnější jezdit metrem či tramvají. Snad to nezní nějak ironicky, není to záměr. :-) Jde zkrátka o to, že každá postava je jiná a také každému připadá jinak zábavná.
Já osobně za bardy, zloděje apod. nehraju, protože mám problém se do nich vcítit. Vyhovujou mi buď paladinové (90% her) nebo mágové (10%). Naopak znám celou řadu lídí, kteří u paladinů otáčí oči v sloup.
Pokud tě bavil zloděj i mág a chceš si vyzkoušet obé v jednom a zároveň šmrcnuté excentrickým chováním umělce, který bojuje více pusou nežli zbraní, klidně barda vyzkoušej a uvidíš, jak ti sedne.
Naposledy upravil(a) Geralt dne 9.3.2008 15:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

No o tom bard právě je, nabízí hraní s některými aspekty ostatních charakterů, to mě osobně přijde zajímavé samo o sobě. Ty vlastnosti máš dobré, ale zase bych to s tím PG tolik nepřeháněl, přece není nutné mít všechno na 18. Např. já jsem si nejvíce obíbil úplně prvního barda, kterého jsem si vyházel - síla 16, obratnost 17, odolnost 14, inteligence 17, moudrost 16, charisma 15. Jako zbraň měl myslím dlouhé meče (protože jich ve hře bylo hodně) a luky + zbraňové styly. Hlavně si nezapomeň dát sílu alespoň 16 - kvůli nosnosti, pro barda je nejlepší nosit nejdříve róbu + chrániče (ne róbu Vecny, tu mu necpi, je to zbytečný luxus) a potom v elfím městě mu dát tu speciální zbroj, co umožňuje čarovat (to kvůli tomu vyšší síla nebo ještě je použitelný opasek, ale zase by se zbytečně zápláclo místo pro jiné a lepší).
Co se zábavy týká, tak bard je prostě univerzál, můžeš s ním absolvovat xy soubojů, ale určitě bude každý úplně jiný. Stačí vyměnit pár kouzel a nacpat mu do ruky jiný meč a bude to úplně jiný souboj.
Nevýhoda potom je, že když z něj chceš mít opravdu vynikajícího čaroděje na úkor souboje na blízko, tak bez dobré party, která ho bude krýt pocítíš, že samotné jeho magické vlastnosti nejsou dostatečně dobré na to, aby souboj ustál.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

Nie je uz lepsie miesto odolnosti 14, dat 10 a body dat skor do charizmi? lEbo na odolnosti 14 uz nemam bonusy zivotov za uroven, tak aky je rozdiel medzi 10 a 14? A ako ovplyvnuje bardove kuzla inteligencia a mudrost? Ma to nanho nejaky vplyv, ze by mal viac kuziel, alebo tak nejak?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od drake127 »

javoxy píše:Nie je uz lepsie miesto odolnosti 14, dat 10 a body dat skor do charizmi? lEbo na odolnosti 14 uz nemam bonusy zivotov za uroven, tak aky je rozdiel medzi 10 a 14? A ako ovplyvnuje bardove kuzla inteligencia a mudrost? Ma to nanho nejaky vplyv, ze by mal viac kuziel, alebo tak nejak?
Kašli na to, jaké bonusy (ne)dostaneš a udělej si staty podle toho, jakej by ten bard měl být. Pak když se koukneš do charakter sheetu, vypadá to líp a ta +1 k čmeukoliv tě stejně nezachrání.
Žralok, který štěká, nekouše.
javoxy

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od javoxy »

a co ta piesen? Lebo ja sa rozhodujem medzi cistym bardom a sprymarom, kvoli tomu, ze chcem viac strielat ako byt vpredu, a nexem mat postihy vo vedeni a kapsarstve, lebo chcem aby moj bard bol dobry vreckovy zlodej. Akurat rozdiel je v piesni, cisty bard ma klasicku piesen bardovu, sprymar matie nepriatelov. Pomaha bardova piesen druzine nejak citelne? A zlepsuje sa urovnami? Potom v ToB budem mat aj tak vylepsenu bardovu piesen, ta sa mi uz javi velmi zaujimava, ale kym tam dojdem, lebo chcem hrat od BG1, tak to potrva...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Ta píseň se s úrovněmi zlepšuje, ale jak to si budeš muset najít v manuálu. Ale znovu opakuju, šprýmařova píseň je veskrze neužitečná.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“