Instalace BG1

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Instalace BG1

Příspěvek od Kalach »

Mam originalku Baldurs Gate Compilation..Ale nechapem jednej veci, ze ked sa mi spusti autorn.exe dvd BG I a dam install, nic sa nestane, pocitac mi na to nezareeaguje, ani ked to otvorim manualne cez setup.exe, proste dalej nic nepokracuje...BGII to ide normalne v pohode...Nema to niaky suvis s pocitacom ? Ze je to az moc stara hra ? Nemam ani vistu, mam XP profesional, tak nechapem v com je problem...Nevieete niekto nieco o tom ? Kde by mohol byt problem ? Alebo ako tu instalaciu BG I spustit ? Dakujem..
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Instalace BG I

Příspěvek od valcik »

Operačným systémom to zrejme nebude, pod WinXP+SP2 som hral BG1 viackrát, vždy bez problému.
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Re: Instalace BG I

Příspěvek od Kalach »

Tak jo uz to ide...Nechapem, instalujem to len na druhom konte...:) Ale uz je to v pohode, ale nechapem aky bol vtedy problem....:/
Uživatelský avatar
Thorleif
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 27.4.2011 11:28

Re: Instalace BG I

Příspěvek od Thorleif »

Ahoj, mám menší problém, BG1+ToSC mám originální, ale pokud navolím při instalaci Custom, tak v políčku available space mám nějakejch 2047MB i když můj disk hlásí, že mám volno 158GB!! Takže mi to po zaškrtání všech políček (chci si zahrát TuTu v češtině) nahlásí, že se to tam všecho nevejde a když dám pokračovat, tak se mi skutečně nenainstaluje celá hra. Hra pak při prvním loadingu (tvorba postavy - někdy už při "přehlídce log") spadne do windows, nebo se beznadějně zaseká. Nevím kde je chyba, mám win7 64b... Může to být windowsama? Disk je naformátován na NTFS a to i externí disk, na který jsem to skoušel s instalací také (i když 2,5GB není -snad- vůbec problém ani pro FAT32).

Nejspíše proto mi to taky při instalaci tutufixu hlásilo tuto chybu:
Error Locating resource for 'copy'
resource [_xann29.wav] not found in KEY file:
[./chitin.key]
stopping because of error.

Nevíte jak se to dá vyřešit?
jablon
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 3.9.2011 18:11

Baldur's Gate I - nelze spustit custom instalci - málo místa

Příspěvek od jablon »

Nazdar,

pří instalci mi to ukazuje pouze 2047 MB místa na disku, což je samozřejmě nesmysl, nevíte proč a jak to případně vyřešit? Nebo jestli není možné nainstalovat pouze recommended a potom něco dokopírovat? Jde mi o to abych nemusel přehazovat CD během hraní.

Díky za vaše odpovědi
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

A nejde ta instalace dokončit i přes to že ti "chybí" místo? ;-)
jablon
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 3.9.2011 18:11

Re: Baldur's Gate I - nelze spustit custom instalci - málo m

Příspěvek od jablon »

:D, tak to šlo, no nenapadlo mě, že to pude, prostě jsem čekal nějakej zásadní problém:D. Dík
CrocodilusCZ
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 16.5.2012 12:53

Re: Instalace BG I

Příspěvek od CrocodilusCZ »

Také se pokouším o instalaci BG1 a TuTu. Nicméně custom instalace hlásí málo místa na disku, což je nesmysl. Zkoušel jsem i vytvořit 20Gb oddíl naformátovaný do Fat32, ale stále stejný problém. I při pokusu o instalaci na externí disk, to samé.
Instalace se sice dokončí i přesto, ale posléze instalace TuTuFixu neproběhne korektně, takže možná i z toho důvodu nefunguje deník a další drobnosti. Nevíte někdo co s tím?

Instaluju podle návodu tady na sigilu..
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace BG I

Příspěvek od AlieN »

CrocodilusCZ: Instalace Baldurs Gate hlásí nedostatek místa na disku vždy, to je normální a vzhledem k tomu že se instalace potom bez problémů dokončí, tak to ničemu nevadí.
Jak ti hra funguje ještě před instalací TuTuFix?
CrocodilusCZ
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 16.5.2012 12:53

Re: Instalace BG I

Příspěvek od CrocodilusCZ »

Bez TuTuFix jsem hru nezkoušel, pokud myslíš, že to má smysl, právě dělám novou instalaci a zkusím tedy TuTuFix vynechat. Popravdě nevím co Fix opravuje, takže netuším co hledat za změny, ale zkusím.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“