Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

Zkus rovnou spustit program setup.exe na CD.
Bobesh
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 4.2.2012 11:11

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Bobesh »

Ahoj, mám bg2, tatics a češtinu......před tatics to šlo krásně, s tím modem se mi nechce kangaax přeměnit na demi licha, i když do něj seám půl hodiny a dávám dmg jako kráva, když vejdu do planární koule, kde na nás mají zaútočit démoni, nic se neděje (V úkolu pro mága). Poradí mi někdo co mám dělat? Nějakej fixpack bo něco takovýho pls..díky
Bobesh
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 4.2.2012 11:11

Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od Bobesh »

Nějak mi to s tatics blbne.....nemám kangaax se mi nechce přeměnit na demi licha, mám problém i s planární koulí (úkol pro mága). Nemám žádnej patvh ani fix pack, hra byla origiš v aj, mám staženou češtinu. Poradíte mi někdo?
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

Mám otázku a nehce se mi zakládat nové téma, tak to napíšu sem.

Kdo je zač ten muž, kterého Sarevok zabije na střeše Železného trůnu v úvodním intru? Nikdy jsem o tom nepřemýšelel, ale dnes večer mě to zničeho nic napadlo. :think:
Kimeria
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 13.3.2011 14:53

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Kimeria »

Ahoj mám Win 7 Home Premium 64bit a chtěl bych si vytvořit vlastní družinu v multiplayeru, ale hra mně po zadaní protokolu a a nazvu hry zmrzne.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od AlieN »

Mecker: Nevím o tom že by hra v pozdější fázi nějakým způsobem odhalovala jeho totožnost, takže afaik šlo zkrátka jen o nějakého random Bhallspawna, na kterého Sarevok narazil při odhalování zbytku své "rodiny" jako na prvního.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

AlieN: Díky, vůbec mě nenapadlo, že by mohlo jít o splozence. Myslel jsem, že je to nějaká postava o které byla ve hře nějaká zmínka.
Sheepscalp
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 1.5.2012 15:21

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Sheepscalp »

Kimeria: Jednoduše před odstartováním hry pro více hráčů shod pomocí alt+enter hru do okna, vytvoř/improtuj postavy, zapni, nahod zpátky do fullscreenu a hraj:)

Bohužel tuto proceduru budeš muset opakovat při každém startování hry:(
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Schleitr »

Po instalaci Baldurs Gate na novější počítač se mi hra zobrazuje pouze na cca prostřeních 70% monitoru.Zbytek je černý.Ať jsem dělal s nastavením grafiky cokoliv tak se to nezměnilo.Dá se to nějak řešit?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Schleitr: Pokud tím myslíš, že na širokoúhlém monitoru máš pravý a levý okraj černý, nainstaluj si Widescreen mod.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Balduran »

Ahojte zas po delší době, po hraní BG II jsem našel takovou menší chybičku. Když si zapnu hru a vytvořím postavu Lukostřelce(vždycky jsem chtěl být jako Legolas :D) tak mi hra spadne, ať už to je ihned po vytvoření postavy nebo jakmile se dostanu na promenádu Waukeen. Tohle mi dělá jen s touhle postavou, reinstall mi nepomohl a to mám i poslední patch co byl vydanej pro cz verzy od CDprojektu. Napište mi jestli jste se někdy taky s tímto problémkem setkali. :-D
A glory for Amn.
Karshe
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 11.5.2011 18:45

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Karshe »

Je to spíš blbůstka, ale zajímalo by mě jak se to dá řešit. Mám postavu sword angel/mage (je to trochu na jinčí způsob kensai) a problém tkví v tom, že po dualu když doháním lvl na mágovi, tak když oblíknu na postavu robu, tak není vidět. Efekty se projeví, ale postava vypadá pořád jako neoblečená. Nevíte čím by se to dalo napravit (zkoušel jsem SK a nějak sem tam na to nepřišel). Logika hry je jasná, první specc = kensai => nemůže nosit zbroj => druhá spec povolí na tom charu roby a věci co unese mág, áále porád se vzhledově navenek chová jako kensai (logické, ale nelíbí se mi to:) Předem díky za rady (hra je platinová edice + taktics+ acc. + reinfor.)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Karshe:

V SK to určitě změnit jde. Zrovna ho nemám nainstalovaný, takže ti teď neřeknu, jak se ta položka nazývá.

Nebo si můžeš nainstalovat BG2 Tweak - Change Avatar When Wearing Robes or Armor. To se ti pak bude vzhled postavy měnit podle toho, co bude mít na sobě.

- http://www.gibberlings3.net/bg2tweaks/index.php

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Karshe
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 11.5.2011 18:45

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Karshe »

Díky za info. Tak ono to jde, ale pak zase postava vypadá tělem (v inventáři) jako mág a né jako bojovník = má vousy atd:) Ale to co si sem hodil ty je ideální stav, protože to odpovídá přesně mým požadavkům, takže eště jednou dik
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od ElVen_Lore »

Též existuje věcička známá jako Avatar morphing script, jež je součástí tohoto tweakpacku. http://www.gibberlings3.net/bg2tweaks/cosmetic.php
S ní si můžete měnit výzor vaší postavy dle libosti.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“