Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Turgeis píše:Zdravím všechny,
taky mám problém ohledně kouzel, ale opačný.Při postupu tuším na desátou nebo jedenáctou úroveň s Edwinem,jsem nedostal kouzlo ani jedno...Navíc čtyři životy a minus dva thaco,není to divné?
Mám dojem že už se mi to někdy stalo ale nejsem si jistej jestli to byla nějaká hloupost,nebo se to opakovalo i další úrovně a byl to nějakej bug takže zatím se mi nechce hrát dál.
Díky moc
Všechna povolání dostávají od určitého levelu už jen fixní počet HP.
THAC0 - máš na mysli, že snížilo nebo zvýšilo?

Neuvedl jsi jakou verzi hry máš, a jestli máš nainstalované nějaké mody.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

No,thaco se mi právě snížilo o 2 což je u maga divný ne?A čtyři životy taky kdyz bych měl mít na 11 lvl. fixně snad 1? Jinak hraju zcela bez módů a mám 4 in 1 box set.neinstaloval jsem zadne patche a jestli se mi něco podobného stalo,tak max jednou a mám dojem že taky u Edwina...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Ověřil sis, že ten patch není potřeba? Verzi hry najdeš, když ve hře půjdeš do Options - 26498 je poslední verze ToB.

Stává se to jen u Edvina, nebo i u jiných mágů?

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Tak jsem to zkusil ještě z jiného sejvu a nepomohlo to...Verze hry je 2526498...
Jinak jiného mága jsem ani v Bg snad neměl takže nevím jestli je to jenom s Edwinem ale jak jsem psal,mám dojem že už se mi to s ním jednou stalo.Jenom ještě upřesním že je to z deváté na desátou úroveň.Na druhý pokus jsem dostal životy a thaco snad normálně ale kouzlo opět žádné.Není třeba Edwin na nějakém levelu takhle penalizován schválně aby se mu pak na konci hry kouzla vůbec vešla do knihy?To je asi blbost co.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Tak jsem trochu prohledal fora a zjistil že je to poměrně známá "chyba".
Edwin dostal pravděpodobně na některém z předchozích levelů špatný počet kouzel a hra to tímhle způsobem opravuje...Až bude čas,ještě to ověřím.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Tak mám další problém,při přechodu do lokace Strážcova Tvrz,mi hra nechce načíst cd...Přitom hra se s ním normálně spouští a je jako nové.Hraju normálně SoA,jen sem si tam chtěl skočit něco koupit.Mám 4in1 boxset.Nemáte nějakou radu jak to vyřešit?Díky
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Fakt někdo netušíte co s tím?Na předchozích stránkách jsem jedno řešení našel(přeinstalovat a nainstalovat do nově vytvořeného uživatelského účtu)ale krom toho že mi to připadá zbytečně radikální tak taky nemohu najít svoje uložené pozice,vůbec to nechápu,ve složce hry je sice složka save ale v ní je jenom final save z jedničky...Tak se to bojim přeinstalovávat abych o něco nepřišel.
Ještě prý pomáhá spustit program jako administrátor ale když to udělám a chci načíst svojí uloženou hru,není tam zhola nic...Díky moc,už sem trochu unavenej z neustálejch komplikací.
vallkanar
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 16.7.2012 14:20

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od vallkanar »

Turgeis píše:Tak mám další problém,při přechodu do lokace Strážcova Tvrz,mi hra nechce načíst cd...Přitom hra se s ním normálně spouští a je jako nové.Hraju normálně SoA,jen sem si tam chtěl skočit něco koupit.Mám 4in1 boxset.Nemáte nějakou radu jak to vyřešit?Díky
Zkus si z nefunkčního CD udělat ISO a spustit ho ve virtuální mechanice. Když ani to nezabere, stáhni si ho z netu (hru máš předpokládám koupenou, takže vo co de).

Btw. BG2 je hra stará, tudíž instalačně přívětivá; do budoucna tedy doporučuji zvolit plnou instalaci a nespolehlivá optická média vůbec nepoužívat.
Bobesh
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 4.2.2012 11:11

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Bobesh »

Ahoj mám odtaz ohledně modů a češtiny, a nevím kam to napsat. Stáhnul jsem si oficielní fix pack a nainstaloval ho, ale nepřekopíroval ten stáhnutej soubor do složky s bg2, vadí to? Bude to blbnout? Mám taky stažený nějaký weidu mody, a chci si s nima zahrát, bude hra blbnout, když na to jetě nainstaluju češtinu? Díky moc...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Češtinu si nainstaluj před mody,

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Bobesh
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 4.2.2012 11:11

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Bobesh »

Ahoj nevím, jestli to tu už někde je, ale zmizel mi hendak. Normálně jsem ho vysvobodil z čelenky, ale když jsem vyvraždil zbytek otrokářů, tak tam pak už není. Mám všechny fix packy, mody tatics, ub, refeinsment, ascension, slighltly improved ilich. Pora´dte pls.
Bobesh
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 4.2.2012 11:11

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Bobesh »

Omlouvám se, už jsem ho našel...sviňák schovanej :-D
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mirorich »

Zdravím lidi.
Mám jeden velký problém a moc prosím o pomoc.

Týká se to romance s Viconií. Už jsem téměř na konci ToB (těsně před Abazigalem a zbývá už jen Balthasar a Melisan) a ještě mi nenaběhla konverzace ohledně změny přesvědčení u Viconie.
A co hůř, od určité chvíle mi stále dokola naskakuje ta samá konverzace na téma "co je to láska". Už mě to opravdu otravuje, chtěl bych už nějaký posun a ne pořád řešit tuhle zacyklenou konverzaci.
Koukal jsem na Viconii přes SK a zjistil jsem, že momentálně mám ExpLoveTalk na 14 (která se mi už asi 6x zopakovala), přičemž 16 už je poslední na konci hry.

Prosím vás může mi někdo nějak srozumitelně poradit, jak se mám vypořádat s tímhle bugem? Díky moc.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od AlieN »

Mirorich: Kontrolovat máš spíš jestli je romance ještě aktivní ("RomanceActive"), případně tyhle proměnné prostě změnit. Rozhovor o změně přesvědčení měl proběhnout hned po Yaga Shurovi.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mirorich »

Alien: je tam toto:

Viconiaromanceactive 2

čili romance by měla být jako taková v pořádku. Problém je, že se asi díky nějakému bugu neustále opakuje jedna z romančních konverzací.
Co se týče toho rozhovoru o změně přesvědčení po Jaga Shurově konci, tak nenastal.
Respektive proběhla konverzace něco na způsob: Viconia říká cosi o tom, že je úžasné když kvůli mě zničili město. Já na to odpovím, že nechci aby se kvůli mě děly tyto věci (něbo něco v tom smyslu). Ona řekne, že o tom bude přemýšlet (nebo tak nějak) a konverzace skončí.
No a od té doby mi furt dokola po určitém čase naskakuje ta konverzace na téma co je to láska, jak jsem psal výše.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“