True Role-playing v Infinity hrách

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Yachiko: typický príklad človeka, ktorý si neprečíta pred hraním manuál. :lol: Ja som bol zo začiatku tiež poriadne zmätený, a práve preto som hneď hľadal vysvetlenia a dôvody - ale napríklad až dokým náhodou Raz nenapísal, že zlodej dokáže odhaliť neviditeľnosť tak som to vôbec nevedel/nepoužíval.
Mňa ale RP moc nechytá - resp. aké presvedčenie by mal vo FR taký polo-powergamer. :-P
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

CrowX: Ja som vtedy nemal net, ani návod ani cheater ani nič... bol som odkázaný sám na seba a tak to bolo najlepšie... 8-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yachiko: Tvoje historka mi připomíná lidi, které jsem viděl, jak hrají Diablo 2 :lol: Z poloviny jsem se válel smíchy a z druhé poloviny jsem se na to nedokázal pomalu ani dívat :lol:

Ale hlavní je, že tě to bavilo. Moje CRPG začátky byly Dungeon Master 2 a Wizardry 7. Obě dvě hry jsme hráli paralelně já a kamarád, takže jsme si mohli vyměňovat poznatky a tipy - jeden třeba objevil, na jakém principu funguje odemykání truhle ve W7, druhý zase jak funguje magie :-P To byly časy...

Btw můj největší problém s W7 - když se na to dívám zpětně byl ten, že jsem sice četl manuál v elektronické podobě, ale jenom úvod. Protože po něm následuje přibližně jedna stránka bez textu, která ho odděluje od samotného manuálu - a tehdy jsem to nějak narychlo prohlížel v nějakém dosovém editoru a nevšiml jsem si toho :lol: A musím říct, že přicházet na principy všeho ve W7 bylo teda celkem maso :lol: :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mé první hraní BG1 (téměř před 6ti lety) bylo podobné jako to Yachikovo; když jsem byl v dungeonu před podzemním městem v BG1 (měl jsem tehdy 40 000XP!!), definitivně jsem se zasekl u těch 2 kostlivců-válečníků. Asi na týden, volal jsem i svému pirátskému dealerovi her, jak se mu ty ku*vy podařilo zabít... :-)

A hned na začátku hry mi po chvíli vyskočil v pravém horním rohu postavy takový symbol - žluté plus - a já si několik dní lámal hlavu stím, co za nemoc či co jiného to symbolizuje... :think:
O dalších věcech, jako že jsem vynechával lokace, questy a neuměl používat zloděje (byl asi tak užitečný, jako Yachikův mág) ani nemluvě....

A ač je to možná divné, tohle první hraní mě bavilo zdaleka nejvíc... čistý RP... Jen toho koukání do návodu jsem nikdy nepřestal litovat :oops: :-( :cry:

Nj, to mládí...
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Yachiko: Pekne spisane. :applause: :-P

Ja som zacinal s BG1 kedysi velmi davno a mam na to skvele spomienky, jedny z najkrajsich. Hned ked som to zacal hrat, tak som vedel, ze to bude parada. :-) Studoval som manual a ako poradcu som mal kamarata, ktory ma k tej hre vlastne priviedol, lebo o nej stale rozpraval.
Zacal som za paladina a postupne som rozvijal svoje schopnosti v hrani.
Najpr som aj mal problemy napriklad s prvymi priserami hned po ceste, ale postupne som uz vedel o co v podstate bezi. Ked som to presiel raz, tak som si trufol aj na Drizzta a este neskor ako poriadny powergamer som prisiel na trik s knihami. A to uz boli prve zvesti o BG2, na ktoru som sa tesil ako male decko. S kamaratom, ktory ma na bg1 sme diskutovali
o tom, co vsetko tam bude nove, zbierali sme informacie. A BG2 pochopitelne nesklamala. Vychutnaval som kazdy quest, s radostou som uvital dialogy medzi hl. postavami, rozsirene zamerania na zbrane atd...
BG2 som presiel parkrat, potom som sa konecne dostal k datadisku, ktory som tiez vyhral niekolkokrat.
Zaciatky vsak boli najkrajsie, take "panenske". :-)
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Jedina hra na Infinity enginu, ktera me chytila uz po prvnim zahrani je IWD1... Jinak BG1 jsem dohral bez jakehokoliv carodeje, hlavni postava paladin, co je THAC0 apod jsem si precetl az po dohrani v manualu, ... :).
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Příspěvek od Uživatel »

Yachiko: moc hezke :applause:

Boze, jak ja se bal upiru, se zapadem slunce vecerka a do rana v hospode. Ale mel jsem proc, jak jsem na ne narazil, byl to kratky proces.
Medena celenka? Do te vychodni poloviny jsem kvuli tem bitkarum snad vubec nesel.
A co teprve tvorba postavy... Udelal jsem si F/T, jak jsem to znal od Annah z PS:T, bohuzel dulezite staty jsem dal priblizne stejne nizke nebo jeste nizsi, krom silene vysoke INT, CHA a WIS, take podle PS:T. (dal jsem navic body snad do bastardu a obourucnich mecu, ktere jsem ovsem nemohl pouzivat, kvuli nizke sile)
Zase to ale byl zazitek, to s Yachikem musim souhlasit, neco jineho nez pozdejsi nahazovaci orgie (samozrejme s nizkou CHA), kterym jsem se proste neubranil.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ach keď si na tie časy spomeniem... celé hodiny som dokázal presedieť pri BG a zabávať sa preliezaním Athkatly, prehľadávaním dungeonu, kde osm nevedel čo robiť... aký nádych tajomna mali pre mňa niektoré spomínané veci, ako ma úplne pohltila atmosféra tejto hry... na to nikdy nezabudnem. A preto BG u mňa je a vždy bude mojou najobľúbenejšou PC-hrou...
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

Yachiko píše:Ach keď si na tie časy spomeniem... celé hodiny som dokázal presedieť pri BG a zabávať sa preliezaním Athkatly, prehľadávaním dungeonu, kde osm nevedel čo robiť... aký nádych tajomna mali pre mňa niektoré spomínané veci, ako ma úplne pohltila atmosféra tejto hry... na to nikdy nezabudnem. A preto BG u mňa je a vždy bude mojou najobľúbenejšou PC-hrou...
a potom po dohrání tob začít s bg1 od zacatku. videt charnama jeste doma v jeho detstvi a vedet co ho v pristich tydnech a mesicich ceka, kym se stane, jak se postaví armádám zla(dobra) a stane se treba i bohem... ale vzdyt jeste ani nevysel ze svitici tvrze...

jen tak abych nebyl OT, tak NwN hraju jako RP. proste zadny skouseni moznosti v rozhovorech typu save/load. a musim rict, ze se to s prvnim hranim bg1 neda srovnat. musite jiz mit nejake zkusenosti s rpg. a hrat neco noveho, protoze v prvnim hrani je nejvetsi kouzlo. pri dalsich pak prichazi jen nostalgie.
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
punkejt
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 29.1.2006 23:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punkejt »

Anriel: Asi by jim to už moc rozbilo koncepci...
Uživatelský avatar
Anreil
Šifrovač
Příspěvky: 244
Registrován: 14.1.2006 23:48
Bydliště: Antor

Příspěvek od Anreil »

punkejt píše:Anriel: Asi by jim to už moc rozbilo koncepci...
Ale vždyť je to nejlogičtější řešení.
Nenávidím vás. Nenávidím sebe. Nenávidím cokoli co stvořil člověk, a proto vás všechny zabiju.
Uživatelský avatar
punkejt
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 29.1.2006 23:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punkejt »

No jo, ale to by tam pak nemusela bejt žádná Bodhi, žádný ST a spousta dalších věcí...
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Anreil: Ukázal bych ti to na mapě, ale jediná byla na http://www.baldursgate.cz a ten web je od včerejška zrušen.

Tak moje 1. hra BG2 byla docela dobrá, narozdíl od většiny ostatních co tu psali jsem já dělal úplně všechny questy na který jsem narazil. Jediný co jsem se naučil až v Podtemnu bylo kouzlení. Předtím sem ho sice používal, ale velice málo až skoro vůbec.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Monco
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 3.2.2006 11:27
Bydliště: ...divoká step

Příspěvek od Monco »

BG2 jsem chtěl hrát jako BG1... vždycky pár questů, pak kousíček děje... a zase pár questů...
...a takto jsem s klidným svědomím odjel zachraňovat Imoen. Myslel jsem, že se budu moct do Athkatly kdykoliv vrátit, v čemž jsem se bohužel mýlil. Víte jaké peklo bylo procházet Podtemno s jedinou zbraní +3 ve družině? Dodnes je mi mdlo jak jsem tam upižlával každou trosku svýma páratkama....
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Yachiko: Moje srdce powergamera tvůj příběh sice chvilkama nezvládalo, ale je jasný, že něčím "podobným" jsme si prošli asi všichni, že chybami se člověk učí, a že tohle všechno je na RPGčkách asi to nejkrásnější.. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“