[M&M] Technické problémy

Moc je výsadou silných, magie moudrých. Zvol si svou cestu skrze zákoutí světů, kterým tyto elementy vládnou.

Moderátor: Vallun

Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

Vallun píše:MM6 - mám problém:( Když jsem plně nakouzlenej a vlítnu do nějakého souboje, tak se hra sekne a spadne:( Poprvé to hlásilo chybu v souboru, jehož název obsahoval slovo PARTY...

EDIT: chybová hláška:

"Assertion failed at 2112 in E:/Might and Magic VI/code/party.cpp"
myslím, že mi to samé dělalo, když už jsem měl skilly moc vysoko a zakouzlil na sebe podpůrná kouzla - je to nabušeností postav - myslím, že tam vadí nějaká moc vysoká hodnota jako třeba třída zbroje víc než 400 jestli mi rozumíš.. ale nikdy se mi nepodařilo zjistit přesně, která hodnota to dělá - prostě nesmíš mít bílou a černou magii tak vysoko ;)

edit: vzhledem k tomu, že se mi to seklo vždycky, když na mě přiletělo nějaký kouzlo, tak to asi bylo rezistama
:doh:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Trochu amatérský dotaz, ale...:)

Kde mohu najít češtinu do Might and Magic 6 ? (ideálně s návodem na isntalaci, který pochopím i já?:)

děkuji předem, a omlouvám se, pokud už se řešilo,a le nemohu to nějak dohledat:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

kuju..

máš nějaké zkušenosti?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vallun: Už je to hodně pátků co jsem to hrál, ale ta čeština je docela fajn a jestli si dobře vzpomínám tak tam překladatel nacpal i jeden vtípek který mě hodně pobavil.

Hra je to docela dobrá, pokud ti nevadí míchání sci-fi a fantasy, ale nedohrál jsem ji kvůli jednomu bugu (se kterým jsem se ale na netu nikde nesetkal, takže to nejspíš bude ojedinělá záležitost) :-?
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

AlieN - díky za info, já MM6 - MM8 dohrál (mockrát;) a od dohrání devítek mne odradila častá padavost, která až v nepohodlné míře dávala se projeviti mé cholerické části:)

Co se týče mýchání sci-fi a fnatasy, tak to jde vzhledem k příběhu překousnout a nepůsobí to tak pěstnaokoidně jako v BG II.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

MM:VI predsa len obsahuje v češtine jeden nepríjemný a dobre známy bug. Na hrade alamos totiž po vstupe do určitej oblasti musíš zadať do riadku, ktorý sa Ti objaví v spodnej časti obrazovky heslo. Avšak tvorcom češtiny sa s tým podarilo naložiť tak, že pokiaľ ich češtinu máš nainštalovanú a vojdeš na inkriminované miesto, objaví sa príkazový riadok, heslo, ktoré by si tam mal napísať tam už napísané je... vyzerá to, že stačí stlačiť enter, ale bohužiaľ to nefunguje. Hra proste to "prekladateľmi nacheatované" heslo neberie. Pre prechod týmto miestom treba češtinu odinštalovať, prípadne požiadať niekoho, kto ju na MM:VI nemá, aby cez dané miesto prešiel ( zadávanie toho hesla je len jednorázová záležitosť )...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Heureka!

objevil jsem fungující patch pro MM8 pod XP, prošel otestováním:)

Stáhnout lze zde:) (položka z 5.4.2006, pokud by někdo uměl hodit přímý link na stahování, nechť tak udělá:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

ten patch na mm8 (tuším že Mok's patch) je dobrej, jenom mi nefungoval na nějakou divnou verzi, co jsem si stáhnul (měla asi 300MB), jinak když máš originálku, tak s tim neni nejmenší problém

k mm9.. nejsem cholerik, ale to padání dokáže naštvat i relativně klidného člověka :D ale skoro jsem to dohrál, jenom jsem zapomněl na nějakou pi.ovinu ke konci, něco jsem zku.vil v příběhu a už mi to nešlo dohrát (nevim už co to bylo, ale byl tam nějakej nesmrtelnej týpek), byl to myslim už poslední level, tak jsem si řek, že jsem to prakticky dohrál a konec :)

k té češtině k mm6.. je tam ten problém v alamosu a navíc přijdeš o bug na nekonečné prachy v obeliskovym pokladu.. nejsem si jistý, ale měla by existovat čeština nebo nějaký patch, který tuto chybu už neobsahuje, nebo se pletu?

AlieN: který vtípek máš na mysli? jsem zahanben, že jako skalní fanda MM nevím, o čem je řeč :oops:
mě nejvíc pobavilo, když jsem byl prohlášen za "superburáky" :D
:doh:
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

magnus píše:zdarec, mam problémek s MM8 pod windows XP
tak si stiahni toto, mas tam patche na XP pre MM 6, 7 a 8:

http://rapidshare.com/files/42120467/MM ... patche.rar
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: [MaM] HW problémy + kompatibilita

Příspěvek od raider »

Chcel by som sa spýtať, ako sa Win Vista správa k M&M7. Som nútený používať Vistu a som zvedavý, či sa mi oplatí zhánať túto hru. Funguje na ňu ten ,,XPpatch,, ?
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: [M&M] Technické problémy

Příspěvek od scorpioo »

Mám taký menší problém.Rzbehol som všetky časti MM ale akurat 8 mi nejde spustit.Aplikujem XP patch a aj češtinu a proste mi pri spustení naskočí sivá obrazovka a zamrzne comp. Pomôže mi len tvrdý reštart.Neviete čo stým môže byť?
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [M&M] Technické problémy

Příspěvek od 90210 »

rozbehnout korektne m&m 6-8 na novejsich pocitacich je "trochu" problem, kuprikladu ja jsem u 6. dilu nerozjel hudbu a nepomohly zadne xp patche, ani nic jineho.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: [M&M] Technické problémy

Příspěvek od scorpioo »

Ako vravím 6 aj 7 mi ide vpohode a tiez aj 9 aleta ide normalne na XP ale jedine 8 mi nechce ísť a ma to dosť štve
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: [M&M] Technické problémy

Příspěvek od Vallun »

scorpioo, zkus to bez češtiny nejdříve...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Might and Magic“