[Heroes] Technické problémy

Moc je výsadou silných, magie moudrých. Zvol si svou cestu skrze zákoutí světů, kterým tyto elementy vládnou.

Moderátor: Vallun

Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Ano je moc pěkné jak furt žíkáte 2 GB RAM, Athlon 3000, apod a myslíte si jaký máte super PC, ale nezáleží jen na těchto věcech, ale i hlavně jaké jsou DDR1, nebo DDR2, rychlost-800 nebo 1200?, latence paměti, propustnost při zápisu, při čtení, AGP4x,8x? PCI expres?, ATA, SATA? a pod. Spíše byste měli dívat na tyto věci při koupi počítače.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Mecker: :shock: Neumíš číst?

Pro hraní her záleží z 95% na grafice. Pokud máš alespoň nějakou rozumnou sestavu (tj. 1 GB RAM (při 512 už jsou problémy s rychlostí loadování a načítání u většiny her), CPU na úrovni generace AMD 64 ~3000).

Latence, propustnost a rychlost paměti? :lol:
ATA nebo SATA? :lol:
DDR1 nebo DDR2? :lol:

Tohle jsou vážně ty POSLEDNÍ věci, o které by se měl člověk při koupi počítače zajímat. Neříkám, že jsou zbytečné, ale opravdu to poslední. Jde tu už jen o ladění těch 2% co tvoří zbytek výkonu a i tak jde převážně o záležitost overclockerů.

xRage: A v jakém jsi hrál rozlišení a detailech? :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Angelique
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 24.8.2007 1:41

Příspěvek od Angelique »

sevencreature píše:Pro hraní her záleží z 95% na grafice.
Jak pro koho... já například úplně ignoruju vzhled hry. Určitě je to jedna z prvních věcí, která potencionálního hráče zaujme, ale i kdyby měla hra grafiku Pongu, pokud mě zaujme tak není co řešit =).

Škaredá plynulá hra se hrát dá... krásná leč s plynulostí epileptického záchvatu je pro mě teror.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Nápodobně...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Angelique: Tou grafikou jsem měl na mysli grafickou kartu :wink: Bavili jsme se o hardwarových nárocích her...

Někdo: ah tak to potom hej =)

EDIT: Pokud možno needitujte cizí příspěvky za účelem dopisování vlastních poznámek - od podobných praktik se tu upustilo (a používají se jen ve výjimečných případech - obvykle pokud se poruší nějaká pravidla) :wink:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 28.8.2007 8:33, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

sevencreature píše:xRage: A v jakém jsi hrál rozlišení a detailech? :lol:
1280*1024(tolko mi dovoluje monitor) tiene, AA, textury, vsetky tieto blbiny na maxe :roll:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

xRage: Zajímavé. Bohužel HoMM V nemám, abych to mohl vyzkoušet :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

no IMHO si o vela neprisiel, H5 je len prevarena H3, ale aj tak je podla mna H2 najlepsi diel z celej serie
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hral som len h3 a h5, ale HoMaM V na mna zaposobil ako svojho casu HoMaM III ;-) :-D takze v mojom rebricku su na rovnakej priecke (niekde medzi falloutmi a oblivionom :lol: )
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

klaymen píše:no IMHO si o vela neprisiel, H5 je len prevarena H3, ale aj tak je podla mna H2 najlepsi diel z celej serie
HOMMAM2 mne taky bavil skoro nejvic(H5 jsem nehral tak nemuzu posuzovat,ale ostatni jj)no H4 taky nebyl spatny,hlavne ty kampane se mi libily.
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

[Heroes] III a V, čeština?

Příspěvek od sevencreature »

Vzhledem k tomu, že se nám záhadně ztratilo instalační CD k HoMM III Complete (už druhé, mám takový dojem), tak budu muset koupit novou hru (a nejspíš jich vezmu víc) - v e-shopech jsem narazil ale jen na Novou Extra Klasiku s pověstnou "profesionální českou lokalizací" - máte někdo tuhle verzi? Je tam čeština volitelná nebo napevno ve hře? Zprzněnou českou verzi nemám nějak chuť kupovat...

To samé HoMM V (teď, když ceny klesly) - vidím jen verze s českým dabingem (ugh, jako kdyby "profesionální" čeština nebyla už tak sama o sobě dostatečné zlo) - prodává se u nás někde i verze bez lokalizace?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Mort
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 29.4.2006 21:17

Re: [Heroes] III a V, čeština?

Příspěvek od Mort »

Ja mam IV (nxk) od cd projekt a ta je v CZ bez možnej voľby !
Inak patche idu len od nich aj to len české .

A III mam od game 4 U a je tam EN a inst CZ :-D
Naposledy upravil(a) Mort dne 13.1.2008 22:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heroes] III a V, čeština?

Příspěvek od sevencreature »

Mort: Mluvíš o V, ne o VI, předpokládám? Přečti si prosím můj přispěvek znovu - vím, že je V s "profesionální" češtinou a dabingem, takže se ptám, jestli někdo neví, zda je možné u nás (v ČR) sehnat i anglickou verzi (tj. ne od českého distributora).

Ad III - hmm, jj, Game 4 U verzi jsem právě měl (2x), teď ale vidím jen NXK verzi, se kterou nemám zkušenost :think:

:roll: Tak budu očividně muset "nakoupit" Heroes V za pět prstů :roll: Česká republika je snad ještě pořád v době kamenné či co? To se u nás nedá sehnat normální (rozuměj nezprasená jako kočka přejetá vlakem) verze téhle hry? :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heroes] III a V, čeština?

Příspěvek od sevencreature »

Ugh. Heroes V je tedy radost. Stáhnu patch 1.05. Při instalaci to napíše, že potřebuji patch 1.041, stáhnu ho (tentokrát už spíš jen pro zkoušku, stejně tuším, jak to dopadne) - a ano, potřebujete patch 1.04 :mrgreen:

Vzhůru na Heroes of Bug and Crash V: Infinite Downloads :mrgreen: A nechci vidět, jak by to vypadalo, kdyby neproběhla ta petice za odložení release, protože byla "nedodělaná" :mrgreen: Počítám, že to by potom každý ze 7 patchů neměl 50 - 100 MB, ale 500 - 1000 MB :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: [Heroes] III a V, čeština?

Příspěvek od Nanaki »

Asi jsi to už zjistil, ale 1.04 je kumulativní, starší už nepotřebuješ. A, to jsi asi taky už zjistil, pozor na verzi hry, koluje jich dost apatche samozřejmě kompatibilní nejsou. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Might and Magic“