Fallout I x Fallout II

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Cesare píše:(..)Vlastně nebyla vůbec žádná očekávání - no a závislost se dostavila okamžitě...:-)
Naprostý souhlas. :-)

Než se mi dostala do rukou LEVEL placka s Falloutem 2, tak jsem vůbec netušila, že nějaké Fallouty existují. Číslovka dvě mne sice upozorňovala, že se jedná o druhý díl něčeho, ale to mi bylo celkem jedno..ani mě nějak nenapadlo shánět si jedničku. Usedla jsem k F2 a bylo rozhodnuto - ano, tohle se mi bude líbit. Dvojka je hrozně milá a příjemná hra, dojela jsem ji už x-krát a pořád mám čas od času chuť ji zase rozehrát a coby naprostý loser si pěkně procházet všechna ta města a osady, sbírat XP, povídat si NPC, krást, gamblovat, střílet děti.... 8-)
Jedničku osobně taky neberu vážně - přijde mi jako poměrně vtipná hra a onu "temnotu" vnímám pouze tak, že je tam použito méně světlých a sytých barev...oproti dvojce mi přijde (z pochopitelných důvodů, také je kratší) méně propracovaná. Osobně budu asi těžko nějakou "falloutí" hru (tj. vaulty, supermutanti, deathclaws, Master, typická grafika etc.) vnímat natolik vážně, aby mne taková hra opravdu hluboce zasáhla a já v ní viděla něco transcedentního, filosofického či mystického.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Saruman píše:sevencreature: Kterou hru ty vůbec bereš „moc vážně“… :-D
Heh, těžko říct - asi Wizardry 7.

Ad F2 - asi nejhorší lokace ve hře je pro mě New Reno - bída, bída. Vždycky se těším, až bude za mnou. Frisko mi taky pije krev, ze všech zmíněných důvodů - třeba i toho PG - člověk se snaží získat co nejlepší vybavení a pak přijde do Friska a tam mu v prvním obchodě prodávají všechno, co toužil sehnat už od začátku hry - no nezabili byste designery? :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Saruman: Gecko malo veľkú šancu vzchopiť sa a rozvíjať sa. Ludia /lepšie povedané obyvatelia mesta/ neboli vybojní a agresívni a všetci ťahali za jeden povraz. Vlastne na hádky ani nebol čas, lebo drvivá vačšina sa starala o chod elektrárne. Žiaľ, susedov si nevyberáš :-? , takže vieme ako to skončilo.
San Fran. - mesto, ktorého sa vojna a radiacia snáď ani nedokla. Nepoškodené budovy, žiaden mutant ani ghoul, iba čínske triády, ktoré nemajú nič iné na práci, len hádať sa ktorý bojovník je lepší, prekvitajúci obchod so zbraňami, schopný doktor so špičkovým vybavením a pochybná sekta vlastniaca raketoplán. A všetci žijú v ako-takom spolunažívaní.
A k tomu Reddingu... ak sa minie zlato, tak sú v kely a nikto o tých horníkov zavislých na jete ani nezakopne. Myslím že to mestečko by malo veľmi krátku históriu /teda pokiaľ sa nezjaví nejaký hrdina-chemik a nevymyslí protilátku/.
Obyčajný človek tu ani nemal čo robiť, teda ak nepočítam superúlohu pre superhrdinu - vyčistit důl a získať čip, čo by bola pre bežného smrtelníka nesplniteľná úloha.
Yachiko píše:... čím ďalej v hre človek postupuje, tým sú jednotlivé lokácie tak trochu viacej mimo...
S tym celkom súhlasim. Najviac sa k pôvodnému falloutu asi blíži Gecko a ... a to je vsetko.
Ale mám rád aj také tie vidlácke dediny ako Klamath, Den.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

To se mi na F2 ohromně líbilo... Atmosférou mi připomínal nějakej hodně levnej, hodně ujetej a fantasticky nadsazenej zetkovej post-apokalyptickej film, ovšem se skvěle napsanýma dialogama a kultovním potenciálem...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

raider píše:San Fran. - mesto, ktorého sa vojna a radiacia snáď ani nedokla. Nepoškodené budovy, žiaden mutant ani ghoul, iba čínske triády, ktoré nemajú nič iné na práci, len hádať sa ktorý bojovník je lepší, prekvitajúci obchod so zbraňami, schopný doktor so špičkovým vybavením a pochybná sekta vlastniaca raketoplán. A všetci žijú v ako-takom spolunažívaní.
Sorry, ale nepomáháš... A to mi SF nevadí. Pro San Francisco neexistuje racionální vysvětlení.
Cesare píše:To se mi na F2 ohromně líbilo... Atmosférou mi připomínal nějakej hodně levnej, hodně ujetej a fantasticky nadsazenej zetkovej post-apokalyptickej film, ovšem se skvěle napsanýma dialogama a kultovním potenciálem...
Samozřejmě!Obrázek
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Příspěvek od Saruman »

raider: Co se týče Gecka, nikdy jsem si nevšiml, že by Král Krysa a jeho uctívači chovali nějak zvlášť pacifistické myšlenky, případně že by „tahali ze jeden provaz“ s ostatními obyvateli…
A skutečnost, že zrovna v této osadě se nacházeli jak ghoulové, tak jaderná elektrárna, z ní ještě vůbec nedělá lokaci atmosférou nejbližší „původnímu Falloutu“. Myslet si právě kvůli ní něco takového je stejně tak povrchní jako Gecko samotné.
Cesare píše:To se mi na F2 ohromně líbilo... Atmosférou mi připomínal nějakej hodně levnej, hodně ujetej a fantasticky nadsazenej zetkovej post-apokalyptickej film, ovšem se skvěle napsanýma dialogama a kultovním potenciálem...:-)
Jinými slovy řemeslně celkem zvládnutý odpad…
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Saruman: nj, hovoriaca krysa :roll: ... to už bolo na mňa trošku moc. Obcas to je v F2 poriadne prehnané ... osobne sa mi táto npc a vlastne celá sekta nepáčila a pripadalo mi to ako nedorobené, alebo na silu dané do hry /len aby tam niečo bolo, hlavne že toho bude vela/... a takýchto lokácií je tam viacej.
Túto lokáciu v Gecku nemám rád a väčšinou za Králom Krysou ani nechodím. Gecko mi je sympatické, lebo tam žijú mierumilovní /alebo aspoň neagresívni ghouly/, ale škoda že sa tu nič nedá robiť. Optimalizujem elektráreň, zoberiem súčiastku do auta, vylepším zbrane, pokecám s Haroldom /a s enklávanom :-) / a idem preč.

Čo mi najviac pripomenulo atmosféru F1, tak to bolo zrejme preskúmanie Vojenskej báze a SAD /ani nie tak koly boju, ale nachádzať holodisky a čítať záznami ... to ma bavilo asi viacej ako boj/.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Saruman: Hovoriť v Gecku a fallouťej atmosfére len kvôli ghoulom a elektrárni? Stačí značka rádioaktivity a hneď vidíme falloutiu atmosféru? Povrchné? Možno, uznávam, nie je to žiade ten "true-fallout" ako ho asi vnímaš ty, každopádne osada Gecko + elektráreň na mňa pôsobila veľmi príjemným dojmom. Mierumilovným... hrejivým - falloutím ( dúfam, že to nebolo tým žiarením, oni to tiež volali "teplíčko" :-D )...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Saruman píše: ...Jinými slovy řemeslně celkem zvládnutý odpad…
Nikoli, jinými slovy je to "fakt špica"... 8-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Cesare píše:
Saruman píše: ...Jinými slovy řemeslně celkem zvládnutý odpad…
Nikoli, jinými slovy je to "fakt špica"... 8-)
Já hrál Fallouty jen jednou, oba díly hned po sobě a líbily se mi oba hrozně moc, dvojka dokonce i o trochu víc.
Oba mají dokonalé a řekl bych i docela uvěřitelné postapo prostředí a to že je ve F2 víc humoru mi nevadilo ani trochu, spíš naopak (a kromě toho je delší a trochu míň zabugovaná)
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Příspěvek od Saruman »

V každém případě trvám na tom, že FO2 je fraška. Teoreticky se nebráním považovat ji za - pro někoho - frašku kvalitně nadsazenou až kultovní, ale rozhodně odmítám přijmout všeobecně oblíbené stanovisko, že pokračování je v podstatě zdokonalený první díl...

A vylepšené energozbroje Enclavy se mi ani trochu nelíbí! :-D
Naposledy upravil(a) Saruman dne 16.9.2007 18:53, celkem upraveno 1 x.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Saruman píše:V každém případě trvám na tom, že FO2 je fraška. ...
A vylepšené energozbroje Enclavy se mi ani trochu nelíbí! :-D
... možno to je fraška. Ja som nikdy netvrdil že F2 je najlepšie postapo, iba hovorím že oproti F1 mi dáva viac zábavy, viac možností pre rôzne zamerané charaktery ... jednoducho väčšia znovuhratelnosť. Aj teraz to hrám znova ... zálesáko-trampo-snajperka, ktorá aj tak trafí hovno, lebo sa učí iba zo streleckých revue :lol:

... tá energo zbroj- to je vec názoru, niekomu sa páči plechovka, niekomu energo zbroj. Jedna vyzerá trochu viac hi-tech, druhá /pôvodná/ ako pekne pozváraná ručná práca :-) . Na obrázkoch /renderoch/ sa mi viac páči stará zbroj, ale v hre uprednostnujem novú /nie kôly štatistikám, ale kôly skinu postavy - vyzerá to krajšie/.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

No čo sa týka enklávskej energo zbroje - imho vôbecn evyzerá hi-tech ale prehnane a myslím, že aj na sci-fi tipu Falloutu až príliš utopicky... a energozbroj z FT je jej ešte desaťkrát predimenzovaná varianta... preto icxh nemám rád... odhliadnuc od toho, že prvá mi pripomína veľkého plechového chrobáka :sick: a druhá veľkú plechovú chrobáko-jaštericu ... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Yachiko píše:No čo sa týka enklávskej energo zbroje - imho vôbecn evyzerá hi-tech ale prehnane a myslím, že aj na sci-fi tipu Falloutu až príliš utopicky... a energozbroj z FT je jej ešte desaťkrát predimenzovaná varianta... preto icxh nemám rád... odhliadnuc od toho, že prvá mi pripomína veľkého plechového chrobáka :sick: a druhá veľkú plechovú chrobáko-jaštericu ... ;-)
Mně se vylepšený energozbroje líbí...
Rozhodně jsem zažila příjemné chvíle naprosté paniky, když jsem je poprvý viděla na někom jiným a sama zatím neměla žádnou...:-) Ta hmyzovatost tomu jen dodává na působivosti.

Ostatně, do F2 mi podobný vyšinutosti sedí parádně - F2 IMHO příběhově i atmosférou připomíná spíš takovou retro-futuristickou hi-tech fantasy, ten sci-fi element je v něm zastoupen IMHO spíš povrchně - energo-zbroj je takovej SF-like ekvivalent nějaký plátovky+2...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Je pravda, že vylepšené energozbroje ma určite naprvýkrát šokli... ale neviem čím viac... či tým, že som ju ako hovoríš ja sám nemal a bol som oproti nič také "nič" alebo tým, že som si vzápätí uvedomil čo to je a ako je to prerobené...

Fallout ako serióznu scifi, ostatne nakoľko je tento žáner všeobecne seriózny rozhodne neberiem. Ani F1 a F2 už absolútne nie, každopádne mi tieto futuristické chrobáčie obleky nejak medzi tie plechové vaulty, rádioaktívne ruiny a elektrónkové počítače na rozdiel od plechových záchodových mužíčkov nechceli zapadnúť, toť vše...

Ale ako zas tak strašný prehmat ako to možno vyzerá, vylepšené energá rozhodne nevidím... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Odpovědět

Zpět na „Fallout“