Fallout 3

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 3

Příspěvek od Rudax »

no já pořád hraju - po porvní dohrání ( asi po 101 hodinách )jsem si dál pár dní pauzu - teď hraju znova - aktuální herní čas něco přes 120 hodin ......

No prostě super hra.
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Fallout 3

Příspěvek od Erina »

mne teda Fallout3 hodne zklamal :eh:
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Fallout 3

Příspěvek od Zero »

Napíšu zde slova jednoho přítele:

"Ohořelé auto, které po pěti ranách z pistole začne hořet, a pak ještě vybuchne vlastním atomovým hřibem, tak to je prasárna,
Harold, starý ghůl by se určitě došoural z jednoho pobřeží USA na druhé a ještě dokázal zarůst do stromu, tak to je ještě horší, ale nejdementnější je
"příruční katapult na atomovky!"

S těmito jeho slovy se ztotožňuji
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Fallout 3

Příspěvek od Erina »

to vystihl presne :applause:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 3

Příspěvek od Carlos »

Nuže, po kompletním dohrání (všechny questy) můžu říct, že Fallout 3 je dobrá hra, pokud ji považujeme za střílečku s RPG prvky je to takový slabší odvar Deus Ex. Jako RPG bych ho moc nevnímal, protože R(ole)P(laying) je tu neuvěřitelně omezen a hlavní postava je až neuvěřitleně anonymní, což je zároveň neklamným znakem všech her ze série Elder Scrolls. Jakákoli investice do jiných než bojových statistik nepřináší vyšší užitek a všehovšudy nabízí několik možností jak si přijít na víc peněz (k nepotřebě) nebo se vyhnout souboji s bosem (užitek záleží na charakteru, za nějž je hráno), dialogy jsou neuvěřitelně slabé a dabing je dobrý pouze v podání Liama Neesona. Nejvíce trpí reálie původních Falloutů, kdy je jejich filosofie postavená na hlavu a hluboká jako koryto Janovského potoku (cca 5cm). Bojů je až přespříliš a navíc jsou nudné, bojové statistiky mají chabý vliv na střelbu či bouchání v real-timu a V.A.T.S. je tu skutečně jen pro ukojení choutek sadistických jedinců (zpravidla každý třetí útok hráčovy postavy jde mimo bez ohledu na skill). Možnost drogové závislosti zbytečná, protože po hodině hraní můžete zásobovat drogerie na celém západním pobřeží. Stejně ,užitečné' je ozáření, které nemá prakticky žádný větší vliv na postavu (navíc antiradiačních prostředků budete mít kvanta). Dokonale nevyvážen je i ekonomický systém hry. Zbraní je málo a opotřebovávají se dokonale nereálně, munice je naopak přehršel. Postapo atmosféra vzala dokonale za své. Příběhově je to slabší nadprůměr, scénáře, které jsou dobré, zastupuje nepočetná skupina (souboj komiksových postav, incestní vesnička lidojedů, Ghůlí odboj vůči Tenpennyho věži). Sprostá slova jsou vyjma bojů užívána nesmyslně a nepřiměřeně. UI naprosto propadla.
Grafické zpracování je velice dobré, jen interiéry jsou jaksi nezvládnuté (naklonované, plné nájezdníků, nudné, navíc asi čtyři typy, a okny se nelze dívat ven). Hra exceluje v hudebním doprovodu a rádiích obecně - Three Dogg, který hodnotí vaše činy je velice svěží nápad, byť se objevil už v Mass Effectu.

Hodnocení 56% pro fanoušky a hráče původních dílů, 70% pro ostatní a méně náročné hráče.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Viděli jste už screeny z Point Lookout ( http://madbrahmin.cz/index.php?id=home )? Upřímně mi přijde, že si autoři spletli licence. Namísto Falloutu dělají něco mezi Hory Mají Oči a Bad Turn. To nemůže dopadnout dobře (ne že by kromě The Pittu jakýkoli další DLC dobře dopadnul; i ten Pitt byl dost slabý).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Fallout 3

Příspěvek od Zero »

Jo, je to hnus, ale o Fallout 3 už jsem se přestal zajímat, pro mě končí Fallout série druhým dílem a to je vše.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Osobně jsem měl ještě rád Fallout Tactics - neuvěřitelně rád bych našel modifikaci, která by přenesla do FT původní Fallout nebo jeho druhý díl, ty boje mě prostě chytly a v kombinaci s příběhem a úkoly předchozích her by to bylo naprosto dokonalé!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Fallout 3

Příspěvek od Zero »

FT mě chytl jenom multiplayer, to jsme pařili s kámošema po síti a strávili jsme u toho pěkných pár hodin.

V singleplayeru jsem se kdysi dostal až tam, kde už můžu mít v partě deathclawy, a celkem mě to bavilo, ale když jsem to zkoušel teď tak jsem nebyl schopný projít ani první misi.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Proč jsem na ten třetí Fallout vůbec sahala...jsem na desáté úrovni, asi to ani nedohraju - a to mě F3 k mému nemalému překvapení zpočátku i docela bavil (nejspíš proto, že jsem už dopředu očekávala hru, která bude mít s Falloutem společný akorát název a prostředí - a taky mi nevadí VATS), ale po nějaké době hraní se toto stalo neobyčejně úmorným. Roleplay téměř neexistuje, lokací je jenom pár typů, většina z nich úmorné dungeony, kde se motám jako nudle v bandasce a příšerně mi pijí krev některá města, ve kterých se až příliš často vyskytuje situace "nasypeme sem trosky, aby to hráč musel dlouze obcházet". Dialogy stojí za starou bačkoru, questy jsou nudné, o náhodné setkání jsem zatím ještě nezakopla a o zajímavá NPC taky ne.
Dobrá, skutečně jsem nepočítala se starým dobrý Falloutem, ale takhle to dojebat taky nemuseli.

A jako pokání za své obcování s novou modlou se půjdu očistně ožehnout Svatým Plamenem.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Sadako: Doporučuju stáhnout grafické mody z http://www.fallout3nexus.com/ , bez nich je to pro oči celkem utrpení (pro mozek rovněž, když procházíš po tisící ten samý interirér). Taky jsou na té stránce dobré pluginy, které hru trochu obohatí alespoň nějakou atmosférou (zmenší počet zbraní volně k nalezení, sníží počty munice a léčiv, vylepší protivníky atd.). Rozhodně stojí za to trochu zapátrat.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Mody jsou sice fajn, ale dobrou hru z Fallouta 3 neudělají; to by to nesměl být Oblivion v prostředí kamenolomu a dialogy a úkoly nepsát jezevec. Jinak VATS mi přišel příšerný - nedává žádný smysl, že boj střelnými zbraněmi je nutné vést na co nejkratší vzdálenost a ty zpomalené záběry byly na zabití.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Adieu: Naprosto s tebou souhlasím, ale alespoň trochu se dojem ze hry skrze mody zvednout dá. Zejména se to týká těch, které přidávají další obyvatele, nepřátele a upravují textury. Dialogy jsou příšerné takovým způsobem, že ani nejlepší modař je nezlepší.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
borecek
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 5.6.2009 21:34

Re:

Příspěvek od borecek »

Netro píše:inak nevjete kedy bude normalne že Trojka? :-)
cuss 8-)
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Fallout 3

Příspěvek od Adolfik »

"Ohořelé auto, které po pěti ranách z pistole začne hořet, a pak ještě vybuchne vlastním atomovým hřibem, tak to je prasárna...
Tak v manuálu je napsaný, že v autech je uschlej předválečný štěpný materiál, a proto to takhle vybuchuje.

No teď k tomu, co chci napsat.
Tenhle týden by mi měla dojít karta, která umí Pixel Shader 3.0 :-D, takže po deseti letech čekání bych si mohl Fallouta 3 zkusit. Jen mě trochu mrzí, že mi v hlavě leží negativní názory na hru, které jsem za 6 měsíců dokázal přečíst. Navíc s kombinacemi, že každej herní magazín hodnotí jinak ("Drž hubu a krok, kdo tě živí, tak pro něj budeš psát")...ale co? Pořád lepší než nic. Navíc známým se to líbilo a že je to velmi dobré RPG (prej ať zkusím srovnat hlavní dějovou linku, questy s jinými "užasnými kultovními" RPG a zjistím, že je na tom F3 skoro stejně). Je pravda, že kdo nemá v oblibě sérii TES, tak se mu F3 líbit rozhodně nebude.
Chce to holt odstrčit negativní a kladné ohlasy a hrát to jako uplně neznámou hru s tím, že je to oblbenej žánr. Navíc v herní scéně je RPG s moderníma zbraněma a světěm žalostně málo...

Ke hraní
Jestli je něco, kvůli čemu se těším, tak to je svět falloutu ve first-person pohledu, velký volný a pustý svět (radši široké pláně se sem-tam skupinkou zmutovanejch potvor nebo nájezdníkama než načinčanost nějaké lokace s nepřáteli na každém rohu ala Gothic) a mutanti. Ve falloutu jsem se jako malej strašně bál mutantů a představa hraní F3 mě docela příjemně děsí :-) . Jen mám obavy z ohlasů, podle kterejch se dá mutant snadno zabít na nízkým levelu.
Mohli byste prosím někdo doporučit mody na hru, které ovlivňují obtížnost a tuhost nepřátel. Nebo vůbec s čím hrajete?
A jak budou mody se snášet s českou verzí hry?
Odpovědět

Zpět na „Fallout“