Fallout 1 a 2

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Re:

Příspěvek od Saruman »

Javor píše:Ač ono najmutí karavany zase snížilo ten druhý limit.
A také měnilo konečnou animaci v případě neúspěchu.
Javor píše:Jinak mi se vždy osvědčilo jezdit s karavanami, pokud měly stejný cíl cesty jako já. Náhodná setkání jsou častější a šťavnatější a člověk se při nich skvěle vybaví bez zbytečného riskování.
Zde zrovna nemohu souhlasit. Kupříkladu výprava z Reddingu do NCR byla v rané až střední fázi hraní naprosto traumatizující zkušeností. Shluky kentaurů a floaterů mi pravidelně vyhladily celou karavanu dříve, než jsem stihl udělit alespoň jedno pořádné zranění. A o mnoho lepší nebylo ani putování do Vault City. Konfrontace s tlupami agresivních psů patří mezi nejúmornější setkání celého Falloutu. Obecně velké skupinové boje byly se speciální výjimkou jednou z méně podařených aspektů hry, jemuž tvůrci rozhodně mohli věnovat více porornosti.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Javor »

Z Reddingu jsem jezdil zcela vyjímečně, i v městě samotném jsem trávil velmi málo času. Měl jsem na mysli spíše trasu Broken Hills - NCR. Tam se vyskytovali převážně nájezdníci a mutanti, navíc se člověk často dostával do situace "Rangeři se řežou se špínou pustiny a do toho se náhodou připlete tlupa maníků s brahmínama." A to je pak po boji na zemi zlatý důl.
Feed your head
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Field Mouse »

Ha tak asi jsem stihl, geck jsem donesl do vesnice a ta byla zotročená a vybitá, snad to tak má být. A už jsem určitě drsný, neboť se mi podařilo vystřílet s jednou postavou vault 15 :twisted: Jen ještě potřebuju poradit se dvěma posledníma drobnostma:
- dají se někde sehnat články do auta? v New Reno je nemají, ani v Denu, ani nikde :( A klidně bych si jich koupil hrozně moc.
- má smysl cpát do small guns skill pointy? Mám tam už asi 150, ale nezdá se, že by se to nějak super projevovalo - zvyšuje to dmg, critical...? Stejně tak má smysl cpát i někam jinam skill pointy nad 100%? Kde jsou efektivní hranice?
Díky za odpovědi :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Zero »

Skill pointy do zbraní tuším zvyšují šanci na zásah (i mířený)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Carlos »

Myšák: Záleží na stylu hraní. Pro snipera bych tam cpal (jsem tam cpal) do 200, pro běžnou postavu s brokovnicí\samopalem je 150 až až.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Field Mouse píše:- dají se někde sehnat články do auta? v New Reno je nemají, ani v Denu, ani nikde :(
Ani Buster, obchodník na periferii NCR, je nemá?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
svito131
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 15.10.2009 21:10

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od svito131 »

NAzdarek mam 1 problem neviem najst na zaciatku fal 2 bombu pozeral som navod a ze je v niakej bedni ale ziadne bedne su tam neni iba akesi stoly kt sa nedaju ani otvorit a jedna nadoba v kt bola zbran je to hned na zaciatku v tej jaskyni pleas odpiste
:mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od PostTrauma »

Bomba je ve váze, která stojí za tou hlubokou dírou, kousek před těmi dveřmi, které musíš tou plastickou trhavinou rozbít. (Pokud si dobře pamatuji.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Field Mouse »

Tak zase po nějaké době otázka :-)
Jak to je přesně s dávkovými útoky u zbraní? Stává se mi, že dám mnohdy stejný dmg při samostatném i dávkovém útoku jak u brokovnice, tak u assault pušky. Někdy se teda dávka povede, ale zas až tak často to není...
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Záleží především na vzdálenosti a trénovanosti postavy. Některé postavy dokáží udělat dávkou solidní paseku, ale tak max. na 8-10 polí.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Field Mouse »

No mám 150 ve small guns a nějaká extra paseka se nekoná ani když nepřátelé stojí přímo u mé postavy. Teda občas dá solidní ránu kolem 40-80 dmg, většinou je to ale kolem 20. Za použití takové té lepší brokovnice, co nevím jak se jmenuje a vybije se po dvou dávkách ~
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Důležité také je s jakou zbraní a do jaké zbroje střílíš, stejně jako typ nepřítele. Obtížnost, PE a LK (štěstí pro zlepšení critical chance, která by měla být díky dávce vyšší) by rovněž měly sehrávat významější roli.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Field Mouse »

Tak svoji brokovnicovou postavu jsem opustil, protože mi přišla hrozně slabá, a zkusil hrát za bezezbranného, co mlátí jen pěstmi a kupodivu to velmi dokonale funguje. Wanaminga jsem vykostil už asi na osmém levelu a ani proti nepřátelům se superzbraněmi na dálku to není nijak těžké - stačí se jim schovat za roh, nejlépe do dveří tak, aby mohli nabíhat jen po jednom, no a počat až tam naběhnou.
Velice vtipné bylo i boxování a zápasy v SF, kdy každý souboj končil v prvním až druhém kole zabitím soupeře po ráně do hlavy. Ta hlava či oči a instant death jsou hodně husté... A navíc se už nemusím starat o hloupé zbraně a ještě hloupější náboje, což suprově ulehčuje inventáři :)
Mám ale jeden problém - udělal jsem po donesení map helikoptér do bratrstva oceli z levelu 20 hned level 22 a chtěl si zkusit dát perk "here and now", co má přidat jeden level, ale přidalo mi to levelů devět :shock: Což je celkem super, ale přibylo jen 99 skill pointů (asi maximum) a jen jeden perk, což naštve - měl jsem lvl 31, ale statistiky jako kolem levelu 25 a tu nevýhodu, že další levely byly na XP hrozně drahé - vyřešil to samozřejmě load.
Nicméně je nějaké pravidlo, jak ten here and now perk funguje? Jakože bych si spočítal, na kterém levelu se nejlepší ho dát tak, aby byl maximálně účinný - tzn aby přidal přesně 5 levelů :-)
Napadá mě ještě, jestli to není nějakým kombem s perkem swift learner, co dává +5% XP - jestli se to tam nějak nemultiplikuje a kdovíco ještě. I když matematicky by mi asi ani to nemělo XP zdvojnásobit...
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak mě napadlo - lze se stát závislým na alkoholu?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od PostTrauma »

Mám za to, že to jde. Dokonce jsem viděl i ikonku závislosti na nuka-cole, ale asi to nebylo zakomponováno do hry : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Fallout“