Oblíbené povolání

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaké je vaše oblíbené povolání?

Bojovník
11
19%
Barbar
5
8%
Druid
4
7%
Kněz
5
8%
Paladin
5
8%
Bard
8
14%
Zloděj
3
5%
mág
10
17%
Zaklínač
4
7%
Mnich
4
7%
 
Celkem hlasů: 59

Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Zero »

To dá rozum, že můj palach měl vysoké charisma, moudrost i diplomacii. Proto jsem byl pak nas*aný, že je mi to všechno skoro na hovno.
Na kecání jsem vždycky používal kněze, ale teď praktikuju spíš zloděje, páč může umět všechny kecací skilly na max.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Nejde o to, že by měl nízké schopnosti, ale Paladin by podle svého přesvědčení neměl lhát a tak. Proto taky nepřijímá odměny a podobně. Jinak na kecání je do začátku taky dobrý sorcerer, ale později samozřejmě vede zloděj.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

Zlodej je dobrej leda tak na nemehla ,obchodniky a jine, ale na smyspluplne rozhovory a slozitejsi veci se me moc nechytl..
zatim se me zda nejlepsi sorcerer,bard,druid take docela dobre mluvi,palach a ten zlodej
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Nevím, jak ty, ale já bych sorcererovi, paladinovi a druidovi neplýtval body na inteligenci, aby mohli zlepšovat komunikační skilly. Proto je lepší zloděj, který za pár úrovní předčí počáteční bonus sorce a pala z charismatu. Co se týče barda, tak toho nemám rád z principu, ale může na tom být stejně jako zloděj.

Ono totiž najít někoho lepšího než je zloděj, je těžké, jelikož zloděj potřebuje inteligenci, charismu mu dát můžeš a zaměřuje se na ty kecací skilly, takže ho stojí jen jeden bod. A nemyslím si, že by jiné povolání mělo nějaké další bonusy (jen výjimečně), právě naopak paladin má dost omezení.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

no jak ted hraju,tak jsem si nedaval palacha ale raci cisteho wara humana,ikdyz je to naprosto nechutne,ale na tu silenou se hodi
kazdopadne mam jen asimara zaklinace,navic se zaklinacem dokazu i identifikovat...u zlodeje zase nedam takove charizma..zlodej rozhodne neni nej :naughty:
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Jelikož sorc nepotřebuje inteligenci, tak mu radši investuju do Dex, Con a Str. Můj Tiefling zloděj míval Cha 12 a Int 16 nebo dokonce 18, takže měl na komunikační skilly 4 body + 1 bod z Cha a konkrétně do 4 levelů překoná Sorce a Paladina. Řekl bych, že ani Druid nebude mít tak dobré staty, aniž by utrpěl na bojových schopnostech. Jedině Bard může mít Int a Cha tak vysoké, že bude mít o +- 2 body navíc, ale Barda nemám rád : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

na co bych rval zaklinacovi do sily me jasne neni,je hezke aby mel hezke ar a dobre strilel,ale zatim me zaklinac nikdy neumrel ,to bude tim ze ho drzim vzadu..
navic podle toho jake staty davas zlodejovi soudim ze az tak dobry strelec nebude ,hlavne kdyz rikas ze hrajes strelecke skupiny..(byl jsi to ty??)
jinak je to ja o koze a ty o voze...bo kazdej mame sestavu jinou,nepresvedcis me ze zlodej vsechny predci..=) zustanu u zaklinace a palacha
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Tak jsem udělal výzkum v komunikačních schopnostech, jehož výsledky jsou následující:

1. Bard (D 21, P 21, Z 13)
2. Zloděj (D 17, P 17, Z 17)
3. Zaklínač (D 13, P 21, Z 13)
4.-5. Paladin/Druid (D 21, P 13, Z 13)

Hlavním kritériem byla Diplomacie a Podvádění, přihlíželo se i k Zastrašování, ale na výsledky to stejně nemá vliv. Testované postavy byly Drowové (kvůli Dex, Int a Cha) se 100k XP. U všech krom zloděje jsem maxoval Cha a u všech aspoň 16 do Int.

Zlodějovy statistiky: 10/23/14/18/4/14

Paladin a Druid byli vzhledem k bodům investovaným do Cha a Int trochu nepoužitelní ke kouzlení a boji.

Bard a Zaklínač neměli takový handicap, ale skill pointy investované do komunikačních schopností jim pak chyběly jinde.

Závěr: To neznamená, že někomu vnucuju zloděje, ať si každý kecá, s jakým chce povoláním. Zloděj je ale objektivně druhý nejvhodnější pro tento účel.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

A teď jsem si všiml, že ve verzi 2.01 má Sorcerer schopnost Diplomacie už jen za jeden bod, což ho posouvá na 2. místo. Předpokládám, že máš právě tuhle verzi hry, protože v 2.00 ho Diplomacie stojí dva body.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

Mnoo tak to je fesne,kdyz hrajes takovou starou...:D
Nevim co mam za verzi,ale podvadeni,diplomacie, ma zaklinac za jeden bod....

Jinak bych s tim uz skoncil,bo to nema konec...kazdy ma jinou taktiku,jinak to vyuziva a jinak hraje..
ja pouzival zlodeja i,paladina,druida i carodeje(zaklinace)....
pouzival jsem je taky mixovane a tak ruzne,ale zatim se me proste zda nej ten carodej/zaklinac... :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Zero »

Koneckonců v tom IWD2 ani zas tak moc nekecáš, takže je to skoro jedno. Já jsem taky kdysi používával kněze, který mohl mít jenom Diplomacy a taky se mi povedlo ukecat docela dost.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Není to staré, jsou jen verze 2.00 a 2.01 : ) A všiml jsem si toho jen proto, že abych to rozchodil na Linuxu, musel jsem nainstalovat tu 2.01.

Třeba zastrašování nepoužiješ snad nikde. Ale podvádění potřebuješ hned na začátku na Phaena, kde se těch cca 400 XP navíc hodí : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

no hele,to mate uplne jednoduche ,kdyz mate dobrou postavu a umite dobre mluvit,tak naberete do utoku na palisadu celou grupou 3 lvl,teda krom asimaru a jin..
:),..jestli ne,tak jste zrejme nevizuili vsechny moznosti nebo neudelali qesty..coz= zrejme ani vase postava na mluveni neni tak dobra..
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Řekněme, že 3. level je max pro 6ti členou skupinu. A taky ho dosahuju. A když už to člověk zná, tak se ani tolik nenaběhá : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Sorcerer je skvělé povolání, na nízkém levelu je schopný seslat 8 Fireballů, což už má jistou sílu : ) Pořád se ale vyplatí mít k němu ještě Mága. Výborný plášť Mystřino něco (5/+1 odolnost na zranění) může používat jenom Mág. A teď jsem šel na draka Strážce Chachopeka a můj Sorcerer neumí Rozložení, měl jsem ho jen ve svitku. Chachopek ho vždycky přežil a je skoro nemožné ho zabít (člověk se musí nadopovat až po střechu a spoléhat na štěstí).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“