Voľná diskusia

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frco »

hram IWD II a nechapem tam obrannemu cislu. Prosim o vysvetlenie toho, ze ked mam brnenie co dava +x k obratnosti a +x obranny bonus ako to vlastne je. Tieto ine pravidla my lezu krkom.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Frco: Ono číslo u „bonusu k obratnosti” určuje, jak daná zbroj bonus k obratnosti omezuje. Obecně platí, že čím těžší zbroj, tím nižší bonus za obratnost se ti počítá. Budeš-li mít např. obratnost 18 (tj. bonus +4) a zbroj, s níž můžeš mít max. +2, bude se ti započítávat pouze +2. Jen teď nevím, zda se to týká jen obranného čísla, nebo i dovedností, které obratnost využívají.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

yenn: V NWN to omezovalo i schopnosti, a NWN jsou myslím podle stejných pravidel (3. edice)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

iwd je podla tretej a nwn podla 3.5 nie? :-?

mno a to ze to ovplyvnuje aj dovednosti: :shock: tak toto meni moj pohlad na warlocka obleceneho v kruzkovej zbroji :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
jax90
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 27.7.2007 17:59

Příspěvek od jax90 »

potrebujem pomoc pls neviete ako mam zabit toho draka chalopeka?je to strazca juan-ti som ho vyvolal s tymi pakami v dzungli,potrebujem radu
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

xRage: Ty asi myslíš nwn2, ale já jsem myslel nwn1. Nwn2 jsou sice podle 3.5e, ale nwn1 podle 3e. Teda aspoň v manuálu se to píše ;-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

jax90: Obranná kouzla + posilovací kouzla + vyvolání nějakých potvor + hrubá síla.

Viz např.: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=67051#67051
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hmm, mno asi to tak bude... takze maximalny bonus za obratnost obmedzuje aj skilly? myslel som si ze to bude logicke ale dufal som, ze tomu tka nebude... inak dakujem za vysvetlenie ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artemis Entreri »

Teda nevim jak vy ale ja jsem za chalokopeka nedostal zadne XP a nic z něj nevypadlo bug ??
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
jax90
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 27.7.2007 17:59

Příspěvek od jax90 »

dobre,ale mi aspon poradte,ake potvory mam nanho vyvolat,a z akymi zbranami mam utocit,mam nejake cepy +4,dyku +4m,+2 potom nejake ohnive mece nejaky silny luk pre mojho hraniciara ;-) a samozrejme maga a knaza ale poradte kuzla ktore zaberaju.dakujem
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Já do každýho střílím magické střely ;-) . Tak si jich nastav co nejvíc a posílej jednu várku za druhou.
jax90
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 27.7.2007 17:59

Příspěvek od jax90 »

ale isto zaberu?
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

na draka? na draka neexistuje(aspon u mna) nic lepsie nez

magicke strely
uznvmkoho sprska striel
uznvm koho velka sprska striel(ci ako sa to vola :D )

mno a taktiku na kazdeho draka, to teraz zalezi ci je modry, zeleny, atd, odporucam: dajme topmu ze nas drak je modry(teraz som sa s takym stretolo v nwn :) )nahadzem na seba ochrany proti elektrine, samozrejme je zvysenie OC, bless, ked si vravel ze mas klerika tak nahadz co najviac buffov na tanka(slang z WoW :D ), to bude char ktory bude sekat do draka, nezabudni ho healovat... potom si daj niekde dozadu magov(aj bard posluzi, ten ma tiez magicku strelu, dokonca mozes pouzit aj chromatic orb), potom uz len kuzlis, healujes tanka a sekas... mno a este odporucam feat penetration, greater penetreation(pruraznost kouzla, vacsia prieraznost kuzla), vdaka tymto featom dostanes +4 do rollu proti resistu nepriatela... takze napirklad aby ti magic missile dal dmg drakovi potrebuje dat roll 20, lenze ty so svojou dex(predpokladam ze tu ide o ranged attack, ze ci sa pletiem?) a roznymi bonusmi das len 16, alebo 17, vdaka tymto featom das proti jeho resistu 20, 21 a mozes ho poslat do <> ...

tot moje rady proti HOCIJAKEMU drakovi, teda aspon co sa tyka edicie 3.0+
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Jo a taky jsou dobrý střelný zbraně jako luky nebo kuše ;-) .
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

lol... vies co je vopruz? ked si ako ranger das draka len sipmi :D v NWN som len pobehoval a obcas vystrelil, healoval sa, buffoval sa a take tie ine radosti zivota :P ... mno a cele to trvalo hodinu... chcem nieco take vyskusat v IWD2... teda single ranger a nic... dalo by sa?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“