Otázky a odpovede

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Bellian
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.6.2010 6:59

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Bellian »

Zdravim, jsem dlouholety priznivce BG a tak jsem zkusil i Icewind Dale II. Ale bylo pro me ponekud prekvapeni, ze jsem nenasel u elfa trojpovolani, Bojovnik/zlodej/mag. Nevite zda existuje nejaky mod, ktery by to umoznoval, tak jak je to v BG?
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Hupr »

Tady neni multi ani dual povolani. V IWD II musis pri postupu na kazdou novou uroven menit povolani chces-li dosahnout neceho podobneho. Nejsem si jist ale muzes takhle mit treba "10povolani"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Carlos »

Teoreticky by to jít mělo, i když neznám nikoho, kdo by to v praxi zkoušel. Chtělo by to určitě víc zahrání a potom jít na Heart of Fury.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od PostTrauma »

Jo, můžeš si dát klidně všechna povolání. Jediná omezení jsou přesvědčení, mnichovy a paladinovy řády, které dovolují zároveň postupovat jen v jednom dalším povolání a penalizace na získané zkušenosti, pokud máš povolání moc.

V podstatě existuje stále dualclass a multiclass, přičemž jde obojí spojit.

Dualclass znamená mít v jednom povolání méně úrovní než v druhém. V takovém případě musí jedno z těchto povolání být favored class vaší rasy, abyste nedostali XP penalizaci. Favored class se totiž při určování XP penalizace nepočítá.

Multiclass naopak znamená stejnoměrný postup ve dvou povoláních. Každá postava může multiclassovat. Abyste se vyhli penalizaci, rozdíl mezi úrovněmi jednotlivých povolání nesmí být 2 a víc úrovní. Multiclassované postavy můžou ještě přibrat libovolný počet úrovní své favored class, aniž by dostaly XP postih.

Např. drow muž má jako favored class mága, tudíž může zvolit kombinaci Mág(10)/Bojovník(4), aniž by dostal postih k XP. Mág se totiž nepočítá. Stejně tak může zvolit kombinaci Mág(10)/Bojovník(4)/Druid(5), aniž by dostal postih. Mág se nepočítá a rozdíl mezi úrovněmi bojovník a druida je menší než 2.


Teď se mi dokonce zdá, že dokud budete postupovat rovnoměrně, můžete mít libovolný počet povolání bez postihu. (Např. F(2)/T(3)/M(2)/C(3))
Každopádně pozor, dá se získat i 100% postih na XP, takže postava žádné nezískává : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Sayboot
Sigilan
Příspěvky: 39
Registrován: 2.1.2009 13:47

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Sayboot »

Tak mě napadlo... Existuje modifikace do ID2, která nějak rozšiřuje quick-slot pro kouzla a příkazy postav? Widescreen to bohužel neřeší.
Moudrý člověk kritizuje názor, hloupý autora. │ Jen mrtvé ryby plavou s davem. │ Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy. │ Být idiotem v očích blbce je rozkoší labužníka.
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Ferdish »

Neviem či to tu už bolo, ale nechce sa mi hľadať...zohnal som si IWD spolu s Heart of Winter kompletne cz. Chcel som si stiahnuť aj Trials of the Luremaster, no neviem ho nikde nájsť česky. Možno hľadám blbo, možno nie, neviete niekto hodiť link? Prípadne ak nie je, stačí ak si stiahnem inú než cz verziu (en,fr,de) a potom na to nahodím češtinu z bonuswebu, alebo si mám radšej zohnať IWD aj HoW v angličtine a potom na to celé hodiť tú češtinu?
Uživatelský avatar
Sayboot
Sigilan
Příspěvky: 39
Registrován: 2.1.2009 13:47

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Sayboot »

Myslím, že pořízením en verze nic nezkazíš.
Moudrý člověk kritizuje názor, hloupý autora. │ Jen mrtvé ryby plavou s davem. │ Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy. │ Být idiotem v očích blbce je rozkoší labužníka.
Toxx
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 18.11.2010 22:26

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Toxx »

Zdravím.chci se zeptat! ta část hry kdy letíte tou vzducholodí toho malého človíčka je v IWD 1 nebo až ve dvojce? protože za mého mládí jsem hrál IWD a ta část mě staršne bavila ale IWD 2 už se mi zdá moc nepovedené hlavně v tomu spodním panelu a příslušenství! a v jedničce je ta Vzducholoď tak mě to mate! :oops:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od PostTrauma »

Oswaldova vzducholoď je až v IWD2.

Na panel si zvykneš, řekl bych, že je lepší, než předtím. Informační panel zabírá stejně místa a postranní panely jsou přesunuty taky dolů, takže zbývá víc místa na mapu.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od valcik »

Presne tak, Toxx.
S rozložením ovládacích prvkov sa netráp, je to len otázka zvyku. Preštuduj si klávesové skratky a potom už panel nepotrebuješ, väčšina klávesových skratiek je rovnaká, ako v prvej časti hry. IWD 2 má vylepšené pravidlá a je to výborná hra.
Toxx
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 18.11.2010 22:26

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Toxx »

Děkuju,moc ste mi tím pomohli! :drool:
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od valcik »

..ešte treba spomenúť, že ovládacie prvky postáv sa dajú v IWD 2 nastavovať podľa potreby.
Je to výborná pomôcka, najmä pre postavy, ktoré používajú viacero povolaní súčasne. (Stačí klepnúť pravým myšítkom do priestoru, v ktorom sa nachádzajú ovládacie prvky. Pre každú postavu môžte nastaviť samostatný panel s ikonami vlastností, ktoré najčastejšie používa, či už sú to kúzla, ukrývanie, zlodejina alebo čokoľvek iné.)
Uživatelský avatar
Fantasy
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 17.5.2009 11:50
Bydliště: Na cestách....

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fantasy »

Nazdar, chtěl bych do Icewind Dale 1 mód Renovation, ale zdejší link je už mrtvý... a ani Google mi moc nepomohl, tak se chci zeptat, jestli někdo nezná nějaký funkční odkaz ? :-|
Gotrek
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 30.7.2010 10:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Gotrek »

ja som ho odtialto stiahol pred 3-4 dnami :shock:
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Fantasy: http://www.sigil.cz/download-modifikace/renovation/ (Předpokládám, že předtím jsi zkoušel odkaz, který je zde na fóru.)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“