Reakce na "Městečko"

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Dobré, moc dobré :-P , zvláště ten konec a snad i místy strašidelné. Trochu mi to připomělo Howardovi příběhy (v tom dobrém smyslu ;-) ), vytkl bych jen místy do oči bijící gramatické chyby (nejčastěji přebývající čárky a záměnu "y" s "i").

Hlasovat ale nebudu, nevadí ? ;-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

CeBrk: z tebe tvoje tvorba leze jak z chlupatý deky 8-) Četl jsem pasážovitě a vypadá to dobře. Akorát si to pro pořádnější čtení budu muset trochu rozodstavcovat 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

MCZ píše:Dobré, moc dobré :-P , zvláště ten konec a snad i místy strašidelné. Trochu mi to připomělo Howardovi příběhy (v tom dobrém smyslu ;-) ), vytkl bych jen místy do oči bijící gramatické chyby (nejčastěji přebývající čárky a záměnu "y" s "i").

Hlasovat ale nebudu, nevadí ? ;-)
Ano, ano. S vyměklým a natvrdlým i/y já nebýt kamarád. A vlastně s gramatikou vůbec. Nicméně mě osobně tam víc než gramatické chyby - které beztak nevidím - trochu vadí přílišné opakování slov. Možná by to chtělo krapet updatovat. Na to sem ale zase moc líný. Ach, se mnou to je težké.

Ty odmítáš hlasovat?! Prašivý lemure! V pravé poledne tě budu čekat na Hadrníkově náměstí. Vyber si zbraň a dej vědět spalovačům, ať tam tvoje mrtvola nesmrdí moc dlouho.

Vlasák:
To já to neodstavcuji schválně. Čtenář se pak natolik soustředí na hledání dalšího řádku, že není schopen vnímat ubohou stylistickou úroveň textu.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja som to už prečítal keď si prvykrát hodil odkaz, len som to nejako zabudol komentovať :). Ale myslím že je to dobré. Ale ja niesom dobrý literárny recenzent. Nenapíšem ti ako iný že je tam časté opakovanie slov, alebo podobne, mne je to jedno. Je to taký vnútorný pocit, alebo sa mi to páči, alebo nie. Amen :).

BTW : Máš tam aj prvý hlas :-D .
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

CeBrk píše:Ty odmítáš hlasovat?! Prašivý lemure! V pravé poledne tě budu čekat na Hadrníkově náměstí. Vyber si zbraň a dej vědět spalovačům, ať tam tvoje mrtvola nesmrdí moc dlouho.
OK OK, ale hlasovat teda nemusím, že ? ;-)
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

Dobrá povídka, mě se líbí.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Rozhodně hodně povedené. Jen malý deit pro CeBrka-jestli toho máš víc,házej to do jednoho threadu,at tu za chvilku nemáme přecpáno :lol:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Je tomoc pěkné ale nemuseli všichni na konec umřít
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Já si naopak myslím, že to bylo pro příběh skutečně v jistém smyslu "nezbytné". Bez toho by povídka neměla takový nádech.
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Páči sa mi to.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak jsem se dostal konečně i k Tvému premiérovému dílu ;-) Už zbývá jen to závěrečné, taky na něj dojde.

- Na téhle povídce jde vidět, žes ji psal v kuse, jak Tě napadala, působí takovým kompaktním dojmem, nevyčnívá z ní nic, co by tam zjevně nepatřilo. Což je jen ku prospěchu, opět se to dobře čte, je vidět, že psaní samo o sobě Ti problémy nedělá.
- Tak jako na začátku jsou skvěle napsány popisy postav (byť ten první mě vyloženě rozesmál :) ), ke konci (cca poslední třetina) už se Ti to tak nedaří - hodně se tam opakují slova a zdá se, že už se Ti nepsalo tak lehce, jako bys začal přemýšlet, jak ten příběh vlastně zakončit. Když už mluvím o tom konci, sama o sobě ta myšlenka nejni špatná, ale na realizaci jde poznat, že byla vymyšlena až v průběhu psaní.
- Celkově má ta povídka opět povedenou atmosféru, takovou "znuděně - příjemně - dobrodružnou", ale chybí mi v ní něco výrazného, nějaké motivy či pasáže, které by vynikaly.

Hodnotil bych ji tedy jako lepší průměr.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tak jsem tu poprvé přečetla nějaké to prosaické dílo...nu, jako první mne do očí uhodily pravopisné chyby..je jich tam docela dost..dále, jak povídka postupuje, opakují se v ní často slova (což už tu psali jiní), leč celkově se mi jeví býti docela dobrou. Oceňuji vychytávku "žádný happyend", dobré nastínění postav v začátku a povedenou atmosféru.

A teď jdu na Jen hra.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Vampiria píše: A teď jdu na Jen hra.
No neblbni. Číst dvě mé povídky tak krátce za sebou by na tobě mohlo nechat nějaké psychické následky. Raději si mezi tím zregeneruj vkus něčím hodnotnějším... třeba nějakou flamewar pod články o Sparťanských hooligans, a tak podobně :-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

CeBrk: Už jsem ji přečetla. Nemáš na skladě něco dalšího ;-) ?
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Vampiria píše:CeBrk: Už jsem ji přečetla. Nemáš na skladě něco dalšího ;-) ?
Mám, ale už to tu jednou bylo (sebekriticky jsem to smazal) a dokud mi Ajantis nezvedne sebevědomí pozitivní kritikou (má na to odkaz), tak si to sem znovu umístit nedovolím :-). Ale protože má Ajantis vkus a je to sečtělý člověk, očekávám kritiku spíše kritickou.
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“