Reakcie na xRageovu poeziu

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

vase hodnotenie?(ako v skole)

1
1
11%
2
3
33%
3
1
11%
4
1
11%
5
3
33%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Reakcie na xRageovu poeziu

Příspěvek od Morty »

tak? zkritizujte ma, podpalte ma, zabanujte ma ak je tam privela nadavok, ale v tych textoch je kusok mojej minulosti ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Máme hodnotit i gramatiku a pravidla pravopisu? :think:

Protože pokud ano, tak souhrně máš za 5 :twisted: A ano, absence velkých písmen ti taktéž přitížila :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

:lol:

nepametam sa zeby som tam niekde vobec ukoncoval vety :-


a gramatiku a preklepy radsej nie, to by sopm dopadol horsie ako slipknot :shock:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

xRage: Chcel si vecnú kritiku a mne neublíži napísať pár riadkov i keď som mal, pravdupovediac, celkom problém sa k tomu vzmôcť po tom ako som Tvoje dielo prečítal...

Tvoju tu publikovanú tvorbu všeobecne absolútne môže charakterizovať niekoľko slovných spojení, a to: ideová neucelenosť, neukončenonie nápadov v mikro aj makrokompozícii, využívanie nevhodných, nemiestnych, priam smiešnych výrazových prostriedkov ( a to teraz naozaj nemyslím nadávky, proti tým v tvorbe absolútne nič nemám, pokiaľ sa správne použijú ), rovnako tak aj značné zaostávanie rytmickej stránky verša, čo všetko dokopy ústi vo veľmi neblahý dojem na čitateľa, napriek tomu, že pôvodný nápad autora, teda v tomto prípade Teba možno bol zajímavý.

Navyše, prvá časť, teda anglicky písaná poézia má ešte ďalšiu... ako to povedať... nevýhodu, ktorou je to, že je to, že samozrejme Tvoja znalosť angličtiny, aj keď je možno na relatívne vysokej úrovni na niečo ako tvorba nie, že nepostačuje, ale prejavuje sa ako hendikep, čo umocňuje všetky vyššie vymenované nedostatky a chyby.

Čo sa týka slovenskej časti tvorby, tak tam znalosť jazyka ( no povedzme, že znova relatívnu :-D ) bezpečne kompenzuješ ešte väčšími chybami ( a nie, nie gramatickými, tomu sa budem venovať ďalej ), z ktorých výrazne vystupuje absolútne formálne aj obsahovo deformovaná hlavná myšlienka, čo si možno "chcel" ospravedlniť nadpisom "punkové", ale ako stálo nedávno v mojom podpise "enough is enough". ;-)

Samozrejme, medzi jednotlivými básničkami sa nájdu isté rozdiely, keby som už niečo naozaj nasilu mal vyzdvihnúť, tak to bude "ROAD TO NEVERLAND", kde bolo výrazné obmedzené využitie nemiestnych výrazových prostriedkov, ktoré mi asi vadilo a vôbec všeobecne na amatérskej tvorbe vadí najviac. A nielen mne, ale každému čitateľovi, ktorý si to častokrát uvedomuje viacmenej len podvedome. Taktiež tu nie je nijak výrazne deformovaná hlavná idea a ani celková komplexnosť na tom nie je najhoršie. No... lenže, medzi slepými je aj jednooký kráľom...
Myslím, že vyberať naopak to najhoršie, nemá cenu ani význam...

A úplne na záver si nechám vec, ktorá ma zarazila asi najviac a tou je fakt, že napriek tomu, že si sám uvedomuješ ( pretože si to niekoľkokrát deklaroval ) formálne nedostatky Tvojich diel po gramatickej stránke a stránke úpravy, svoje dielo i keď len takto publikuješ. To ma absolútne zaráža, pretože nie je až taká hanba si tie nedostatky neuvedomiť, ale uvedomiť a neopraviť. Nech je totiž čitateľom už ktokoľvek, tak by sa tvorca mal snažiť na neho vzbudiť čo najlepší dojem, a to sa mu takto iste nepodarí. Pokiaľ mu je dojem "ukradnutý", tak sa jedná o dielu písané "pre samého seba", ktoré by publikované nijakým spôsobom asi byť už len z princípu nemalo odhlaidnuc od toho, že ja by som osobne nezniesol takéto chyby ani v ňom. Nepustilo by ma to...

To by malo byť približne všetko, čo som chcel povedať, avšak predsa len ešte jedna vec: Túto kritiku som skutočne nepísal preto, aby som bol ten, ktorý prvý a na celé ústa verejne povie, že to skrátka nie je vhodné a dobré alebo len pre vlastné potešenie z toho, že som niečo skritizoval, ale písal som ju preto, lebo si si ju sám vyžiadal. A mne to, ako som sa zmienil v úvode, až taký problém nerobí... písal som to pre Teba... ;-)
Naposledy upravil(a) Yachiko dne 1.11.2007 17:39, celkem upraveno 1 x.
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

dakujem yachiko, toto som rpesne potreboval ;-)

niektore chyby som si uvedomoval, ine vystupili na povrch viac nez som cakal... zakaldom je vecna a konskrutkivna kritika, ktoru mi moje okolie nedokazalo poskmytnut, preto som sa obratil sem... a cakal som odpoved od teba, alebo zakata...

hlavne je, ze ked niekedy(ak vobec) budem este nieco pisat, mozem sa ponaucit z chyb a z tvojej kritiky si zobrat to dobre ;-)

este raz dakujem :-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

sevencreature píše:Máme hodnotit i gramatiku a pravidla pravopisu? :think:

Protože pokud ano, tak souhrně máš za 5 :twisted: A ano, absence velkých písmen ti taktéž přitížila :twisted:
mozeme to brat ako nejaku blizsie nespecifikovanu pseudoavantgardu ;-)

2 Yachiko: ale prave basne, pisane autorom pre sameho seba najlepsie reflektuju jeho myslienkove pochody a asociacie a to sa dnes hodnoti vyssie ako univerzalna poezia "starej skoly"
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Fiskantes píše:2 Yachiko: ale prave basne, pisane autorom pre sameho seba najlepsie reflektuju jeho myslienkove pochody a asociacie a to sa dnes hodnoti vyssie ako univerzalna poezia "starej skoly"
Ne až tak souhlasím... Když je člověk mučen, rozumněj konfrontován s klasickými básníky, tak se mu na mysl nedere: "YO! NIGGA!"
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Fiskantes píše:2 Yachiko: ale prave basne, pisane autorom pre sameho seba najlepsie reflektuju jeho myslienkove pochody a asociacie a to sa dnes hodnoti vyssie ako univerzalna poezia "starej skoly"
Áno... ale aký má význam poézia, ktorá dáva reflektuje autorove pocity len pre samého seba, ale k tomu pomyselnému zrkadlu nikoho iného nepustí? Bohužiaľ ( alebo našťastie? ;-) ) som o takomto trende nepočul, ale napriek tomu mám silný dojem, že si si ho buď zle vyložil alebo deformovane podal...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

Bodkin píše:
Fiskantes píše:2 Yachiko: ale prave basne, pisane autorom pre sameho seba najlepsie reflektuju jeho myslienkove pochody a asociacie a to sa dnes hodnoti vyssie ako univerzalna poezia "starej skoly"
Ne až tak souhlasím... Když je člověk mučen, rozumněj konfrontován s klasickými básníky, tak se mu na mysl nedere: "YO! NIGGA!"
toz nova era je tu :lol: ...ja neobhajujem prave a konkretne xragovu tvorbutpisem nieco ako kritiku tej yachikovej monopolnej vseobsahujucej kritike a snazim sa vytvarat kvazi protipol v tejto teme. (z dlhej chvile :) )
Áno... ale aký má význam poézia, ktorá dáva reflektuje autorove pocity len pre samého seba, ale k tomu pomyselnému zrkadlu nikoho iného nepustí? Bohužiaľ ( alebo našťastie? Wink ) som o takomto trende nepočul, ale napriek tomu mám silný dojem, že si si ho buď zle vyložil alebo deformovane podal...
takyto trend existuje v roznych formach, stupnoch ehm...obtiaznosti (nic lepsie ma nenapadlo) uz od vzniku lit. avantgardy na zaciatku 20 stor.

k zrkadlu ta samozrejme pusti aj ta najzlozitejsie a najsubjektivnejsie podana basen pod podmienkou ze poznas pozadie, impulzy basnika alebo ich dokazes spravne vydedukovat z textu.
tomu sa hovori hlbkovy rozbor basne, ktory sa od cisteho hladania basnickych prostriedkov a zaradovania basne lisi tym ze sa naozaj snazi zodpovedat co mal vlastne basnik na mysli. a nie vzdy sa to aj expertom dokonale podari co vsak neznamena ze by basen stratila na popularite prave naopak, rozne spekulacie ala "co ak to bolo myslene takto..." ju robia pre cielovu skupinu zaujimavejsou nez jednoduche basne v ktorych hned kazdy vie co basnik vlastne myslel tym a tym.

a nie...teraz naozaj nehovorim o xragovej "poulicnej" tvorbe ;-)
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Fiskantes píše:ja neobhajujem prave a konkretne xragovu tvorbutpisem nieco ako kritiku tej yachikovej monopolnej vseobsahujucej kritike a snazim sa vytvarat kvazi protipol v tejto teme. (z dlhej chvile :) )
Ak som správne pochopil ( trochu zrozumiteľnejšie by nebolo na škodu ;-) ), tak staviaš xRageovu tvorbu oproti mojej kritike na ňu a potom...
Fiskantes píše:... a nie...teraz naozaj nehovorim o xragovej "poulicnej" tvorbe ;-)
... mi po odstavci, ktorý sa predmetu kritiky priamo dotýka povieš, že o nej nehovoríš??? :eh:

Skrátka a dobre, mám dojem, že táto "diskusia" je len variácia na niečo, čo tu už raz bolo, ale v poriadku... uvidíme, čo sa z toho vyvinie...
Fiskantes píše:k zrkadlu ta samozrejme pusti aj ta najzlozitejsie a najsubjektivnejsie podana basen pod podmienkou ze poznas pozadie, impulzy basnika alebo ich dokazes spravne vydedukovat z textu.
V tomto s Tebou, ver či nie, súhlasím, nič také som nikdy nepopieral, dokonca nedávno som o tom na inom mieste, pri inej príležitosti hovoril... podmienky sa však viažu aj na básnika resp. jeho tvorbu, nie len diváka.. ;-)
Fiskantes píše:rozne spekulacie ala "co ak to bolo myslene takto..." ju ( báseň, pozn. editora ) robia pre cielovu skupinu zaujimavejsou nez jednoduche basne v ktorych hned kazdy vie co basnik vlastne myslel tym a tym.
Myslím, že len v určitých medziach, ktoré sú určené istým princípom, ktorý sa mi momentálne nie príliš chce rozoberať ( viz. odkaz na udalosti minulé ;-) ).
Fiskantes píše:... a nie... teraz naozaj nehovorim o xragovej "poulicnej" tvorbe ;-)
Nespomínaj tu potom protipóly a protiklady , keď sám vieš, že xRageovu tvorbu na toto miesto postaviť nemôžeš ( čo si práve sám povedal ) ...

EDIT: Tiež ma ešte veľmi baví, že svoju argumentáciu odôvodňuješ dlhou chvíľou a staviaš to do pozície "len sa zabávam" ... dôkladne alibistické... :lol:
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

Ak som správne pochopil
nie, tuto cast si spravne nepochopil ;-)

ja totiz kritizujem cast tvojej kritiky, co vsak neznamena ze obhajujem nejaku cast tvorby, ktoru kritizujes...uh ale sa do toho zaplietam az po usi
Nespomínaj tu potom protipóly a protiklady , keď sám vieš, že xRageovu tvorbu na toto miesto postaviť nemôžeš
ako som uz povedal, na miesto protipolu nestaviam nic ine, nez moju kritiku tvojej kritiky ;-)
udalosti minulé som nesledoval, pretoze toto forum velmi nenavstevujem ale ak to tu uz bolo rozoberane nemienim to rozpitvavat..ako keby si nic nenapisal a moj nazor zostal bez protiargumentu :P
EDIT: Tiež ma ešte veľmi baví, že svoju argumentáciu odôvodňuješ dlhou chvíľou a staviaš to do pozície "len sa zabávam" ... dôkladne alibistické... Laughing
ano istu davku alibizmu si v podobnych dovolim si povedat az nezmyselnych diskusiach nikdy neodpustim 8-)
ako vidim ani ty nie ale to je bezny jav a necitim potrebu to rozpitvavat ;-)
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Z toho čo si práve napísal vyplýva jediná jedna vec... Tvoja kritika na moju bola samoúčelná a ty si to dokonca chtiac-nechtiac priznávaš... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

mozno to pocitujes len ako samoucelny alebo principialny nesuhlas s tym co si napisal ty ale nie je to tak

chcel som len podkopat zdanlivo nepodkopatelnu kritiku a ukazat tak ze kritika je utvar subjektivny rovnako ako samotna tvorba a nemoze byt preto vzdy prijata bez vyhrad akokolvek je podrobna a presna ;-)
Naposledy upravil(a) Fiskantes dne 3.11.2007 13:20, celkem upraveno 1 x.
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yachiko píše:Tvoja kritika na moju bola samoúčelná
Nemyslím, že by byla samoúčelná. Poukázat na problematiku z jiné strany je vždy zajímavé a užitečné, ne?

Fiskantes: Co takhle velká písmena na začátku vět? :wink: :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

2Sedemkreatura: A k tomu ešte aj interpunkciu a ine finesy pravopisu? A načo, veď mi rozumiete aj bez toho. ;-) 8-)
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“